Nowe posty

Autor Wątek: Gdzie szukać napędów CD/DVD Rom w Ubuntu 16.04.2 LTS  (Przeczytany 15018 razy)

prezes.cc

  • Gość
Nie czyta mi płyt z grami pudełkowymi oraz z gazety CD-Action. Raz czyta płytę a raz nie.
« Ostatnia zmiana: 2017-04-03, 08:17:42 wysłana przez Zdzisław Knop »

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3047
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie szukać napędów CD/DVD Rom w Ubuntu 16.04.2 LTS
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-04-03, 10:51:14 »
Ikona napędu pojawia się w pasku z resztą ikon. Kliknięcie otwiera płytę. Jeżeli nie jest wyłączony automount i autoopen (ja mam wyłączone), to po włożeniu płyty okno z zawartością otwiera się samo.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie szukać napędów CD/DVD Rom w Ubuntu 16.04.2 LTS
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-04-03, 15:43:51 »
Mysle że użytkownik powinien trochę sprecyzować co ma na mysli poprzez " Raz czyta płytę a raz nie."
- to czy użytkownik chce zobaczyć zawartość plików na płycie ( odpowiedz z automontowaniem może byc słuszna )
- czy chce uruchomić autorun.inf
Nie używam Ubuntu, ( więc nie wiem jak to tam działa )
ale generalnie ta technologia jest wspierana chyba tylko przez Windowsa,
ale można program uruchomić ręcznie, czytając który plik uruchomić z autorun.inf ,
np.

Zawartosc autorun.inf
[AutoRun]
open="startuj.exe"
icon="bin/kscd.ico"

Więc uruchamiamy z terminala startuj.exe
$ wine startuj.exe 
....
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

prezes.cc

  • Gość
Odp: Gdzie szukać napędów CD/DVD Rom w Ubuntu 16.04.2 LTS
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-04-03, 16:02:43 »
Ikona napędu pojawia się w pasku z resztą ikon. Kliknięcie otwiera płytę. Jeżeli nie jest wyłączony automount i autoopen (ja mam wyłączone), to po włożeniu płyty okno z zawartością otwiera się samo.

Gdzie znajdę opcje automount i ewentualnie autoopen? Po włożeniu płyty nie uruchamia się, pojawia się tylko ikona CD\DVD i dopiero muszę kliknąć w nią co powoduje otwarcie się płyty.

Offline marcin'82

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie szukać napędów CD/DVD Rom w Ubuntu 16.04.2 LTS
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-04-03, 23:21:03 »
Wpisz w pasku wyszukiwania Unity "System Settings". Potem idź do System -> Szczegóły? -> Urządzenia wymienne.

Obejrzyj zdjęcie 6 z tego artykułu:
http://www.softpedia.com/reviews/linux/Unity-Control-Center-Review-444565.shtml .
marcin82