Dystrybucje Linuksa > Fedora

Problem z nagrywaniem ekranu

(1/2) > >>

kg1403:
Witam
Potrzebuję nagrać ekran jednak żaden program nie może sobie z tym poradzić, próbowałem 4 różne w tym wbudowany. Wbudowany, który uruchamiam za pomocą skrótu Ctrl+Alt+Shift+R nagrywa jedynie przez 29 sekund a potem po prostu się wyłącza. Czy ktoś zna rozwiązanie mojego problemu?

1709:

--- Cytuj ---Czy ktoś zna rozwiązanie mojego problemu?
--- Koniec cytatu ---
Rozwinąłeś tak bardzo problem nagrywania że nie jestem wstanie Ci pomóc,
bo
- nie wiem czego używasz, może używasz kiepskiej jakości dystrybucji linuxa?
- może twój sprzęt jest tak stary że nie wyrabia ?
- może brakuje Ci miejsca na dysku i po 29 sekundach .... bum.
- może masz mało ram i po 29 sekundach ... bum
- może wybrałeś taki format nagrywania który jest zbugowany ...
- może jest dziura w dysku i się wysypuje podczas zapisu ...
- może podczas nagrywania otwierałeś aplikacje która zmieniała rozdzielczość ... i bum
- może sam podczas nagrywania zmieniałeś rozdzielczosc ... i bum
- może coś innego ?

Dane dystrybucji, sprzętu, logu z nagrywania lub wyniku który się wyswietli po uruchomieniu aplikacji z terminala i nagrywaniu może powie coś więcej,
Jest to podstawowa metoda sprawdzania błędów czy problemów z aplikacją w Linuxie.
 Nawet jak zainstalujesz sobie jakis program do debugowania to może powie ( ale nie zawsze )
coś więcej np. strace http://www.thegeekstuff.com/2011/11/strace-examples.
( tylko wynik po takim debugowaniu jest mniej czytelny dla przeciętnego kowalskiego )
Proszę powoli testować wszystkie możliwości, wcześniej czy później wyjdzie dlaczego aplikacje nie działają
i proszę podać trochę więcej informacji.
Drugi podstawowy sposób debugowania aplikacji, to stworzenie konta nowego użytkownika,
i uruchomienie aplikacji na nowym końcie, dzięki temu wyeliminujesz czy do problemu przyczyniły się stare ustawienia.

kg1403:
Rzeczywiście nie za wiele napisałem ale na początku z góry zakładałem że problem jest dość znany bo problem występuje nie tylko na moim komputerze i dotyczy oczywiście Fedory, mam wersję 4.8.6-300.fc25.i686+PAE.
Nie brakuje mi ani RAM, ani miejsca na dysku. W programach zewnętrznych wybierałem wszelkie możliwe opcje, próbowałem wielu formatów i za każdym razem programy dziwnie się zachowywały. Nagrany obraz był migoczący lub widoczny był jedynie mój pulpit i żadne okna które chciałem pokazać nie były widoczne - próbowałem opcji z nagrywaniem całego ekranu, bądź też jednego okna czy części ekranu. To wszystko w każdym programie i za każdym razem występował jeden z wymienionych problemów. O dziwo systemowe nagrywanie działa dobrze. Nic nie migocze i widoczne jest wszystko co robię z tym że każde nagranie trwa równo 29 sekund. Może to jest kwestia ustawień, do których nie wiem jak dotrzeć, Ty może wiesz? Jak uruchomić nagrywanie z terminala?

Paweł Kraszewski:

--- Cytuj ---oczywiście Fedora
--- Koniec cytatu ---

No jaja se robisz... W którym wszechświecie niby to jest "oczywiście"? Poza tym - Fedora 25, ale która z chyba 6 podstawowych odmian? Tj, jakie okienka?

Jaki procesor, skoro masz kernel i686+PAE?

"Systemowe nagrywanie"? Jakie systemowe nagrywanie?

1709:

--- Cytuj ---Jak uruchomić nagrywanie z terminala?
--- Koniec cytatu ---

--- Kod: ---
nazwa_aplikacji
--- Koniec kodu ---
Nazwa aplikacji czasami może się rożnić od tego co masz w menu,
stwórz ikone na pulpicie i sprawdz własciwosci pliku jakiej komendy używa.
Dodatkowo niektóre aplikacje posiadaja jeszcze  dodatkowe opcje debugowania ( ale nie zawsze )

--- Kod: ---
nazwa_aplikacji --help
--- Koniec kodu ---
powie jakie masz dostępne opcje i jeśli nie bedzie to nie ma.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej