Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy  (Przeczytany 5014 razy)

Ronin01

  • Gość
Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« dnia: 2016-12-18, 11:02:21 »
Jest piękny poradnik jak zainstalować Minta obok Windy:

https://www.linuxmint.com/documentation/user-guide/MATE/polish_17.0.pdf

Przydałby się taki sam poradnik jak zainstalować Manjaro 4.12  obok Minta i Windy jako 3 SO

Wyszukiwarki na pytanie mają po milionie odpowiedzi i ani jednej z topicu właściwej - na przeglądaniu wszystkich można życie strawić....
Poratuje ktoś ?
:-)

Stan1

  • Gość
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-12-18, 12:10:11 »
Trzeba odpowiednio dopasować partycje.

Ronin01

  • Gość
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-12-18, 22:00:34 »
:-)
To akurat wiem.
Rzecz w tym, aby ktoś oświecił mnie na tyle, abym uchronił się przed popełnieniem błędów na ścieżce, której jeszcze nie przechodziłem w miejscu podziału twardego na partycje poprzez np. utworzenie z dwóch partycji jednej partycji zamiast trzeciej :-)
Nie wiem na razie jaka jest różnica między sposobem stawiania SO Minta a Manjaro, bowiem ten drugi dopiero chcę postawić jako w sumie trzeci równoległy.....a nie chcę stawiając Manjaro skasować ani Minta ani Windy.....
:-)
Należę do tych, którzy najpierw pytają a dopiero potem działają. Działania odwrotne zostawiam gimbusom - oni mają czas na naukę na własnych błędach :-):):)

Offline Kãa Esanæan'eveôse

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-12-19, 00:17:32 »
Akurat to ma instalator graficzny, podobny trochę do tego w Mincie albo do GParted - sprawdzone :) Wszystko widać. Jak dało radę postawić Minta obok Windowsa, to to też zrobi się na tej samej zasadzie. Człowiek ma do wyboru "Wyczyść dysk" albo "Ręczne partycjonowanie", to w tym momencie trzeba wybrać to drugie i ustawić.
#562166  ||  UG9kcGlzdWrEmSBzacSZIGtyd2nEhSAtIG5pZSBwb3TEmXBpYWpjaWUgbW5pZSB6YSB0byE=

Ronin01

  • Gość
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #4 dnia: 2016-12-19, 06:06:10 »
Dzięki :-)

Ronin01

  • Gość
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #5 dnia: 2016-12-19, 16:39:49 »
Cóż, postawiłem przed chwilą tego Manjaro i nie bedę ukrywał irytacji.....
Domyślnego Firefoxa znalazłem w wersji ang. i za nic nie da się przestawić na polski - można w ustawieniach do usr....ej śmierci wybierać język ojczysty i tak kazde nowe uruchomienie jest w ang. Cholera wie jak zmienić pogrzebową skórkę tej przegladarki na inną. Moją własną witrynę system zabezpieczeń widzi jako zagrożenie i nie otworzy jej za nic :-):):)
Hiper, mega kretynizm do kwadratu !!!
Menu start nie istnieje a jego szczątkowe elementy po prawej stronie paska zadań. Menu Start jest pod prawym przyciskiem myszki na pulpicie..........
Wszystko to, czego nauczyłem sie w Windzie /bardzo dużo/ i w Mincie /podstawy podstaw/ w buty sobie można włożyć.....
Jak na razie nie znalazłem miejsca, w którym znajdują się programy do instalacji /szczególnie interesuje mnie Kompozer/, nie sposób umieścić skrótów na pulpicie poznanymi mi metodami.....
Normalnie tabula raza......

Ronin01

  • Gość
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #6 dnia: 2016-12-19, 20:20:26 »
No, dobra....
Po częściowej aktualizacji stało się toto nieco bardziej ,,zjadliwe"......
Choć to, co zaoferował SO na starcie absolutnie mi się nie spodobało tym bardziej, że dla mnie słowo tooolbar jest tożsame ze słowem szpieg a na starcie tychże toolbarów mam kopę.
Tak więc najpierwsze co zrobię po pełnej aktualizacji to powywalam wszystkie toolbary, ściągnę nowe skórki do Firefoxa starając się go spolszczyć na ile się da /choć z doświadczenia wiem, że najlepszym sposobem spolszczenia jest wywalenie gó...a i rezygnacja z użytkowania, bowiem to g...o wpisuje się do rejestru i jest nieusuwalne/, postawię kilka niezbędnych programów /ich linuxowych odpowiedników/ i nauczę się umieszczania ikon na pulpicie /prawy przycisk nie daje takiej opcji/.
Wtedy będę wiedział ostatecznie co warta jest ta edycja Linuxa :-)

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #7 dnia: 2016-12-19, 23:34:44 »
Człowieku ogarnij sie trochę !
To jest forum pomocy, a nie serwis www.żal.pl
Jak chcesz się wyżalić to napisz osobnego posta w odpowiednim dziale, albo załóż własnego bloga
a jak masz problem to
1 problem = 1 temat
masz nowy problem, zakładasz nowy termat
 a jak nie chcesz pomocy to nie zawracaj nie potrzebnie ludziom głowy, bo
1. Taki użytkownik jak ja chętnie pomogę, ale nie mam ochoty tracić czas na czytanie kogoś kto chce się tylko wyżalić i nie szuka pomocy,
a w twoich postach ( w 2 ostatnich ) nie było pytania więc domyślam się że nie masz problemów, tylko chciałeś się wyżalić.
2. Utrudniasz także pracę tym którzy korzystają z wyszukiwarki w celu rozwiązania problemu i muszą czytać twoje żale.

Przydatne Linki:
1. http://rtfm.killfile.pl/
2. http://112pr.blogspot.com/2012/05/7-porad-jak-zadawac-lepsze-pytania.html
3. http://www.dobreprogramy.pl/Jaahquubel_/Jak-dobrze-zadawac-pytania-w-Internecie-i-dobrze-odpowiadac,31476.html
4. https://translate.google.pl/
5. https://www.youtube.com/watch?v=5Gv0cxAjkN0&list=PL426FzyFBwBo_kwxfAwyKCKsviq54SfA0

Cytuj
Wszystko to, czego nauczyłem sie w Windzie /bardzo dużo/ i w Mincie /podstawy podstaw/ w buty sobie można włożyć.....
1. Przypominam że za naśladowanie Windowsa idzie się do więzienia za złamanie patentów albo płaci się kary,
więc albo nauczysz się żyć w tym dziwnym świecie albo dalej będziesz ubolewał jaki to świat jest okrutny.
2. Przypominam, że każdy ma prawo do stworzenia własnej rzeczy i twój wybór czy jej bedziesz używał czy nie.

Cytuj
Domyślnego Firefoxa znalazłem w wersji ang. i za nic nie da się przestawić na polski
Jakbyś się chociaż spytał to byś wiedział że domyślnie nie ma żadnych toolbarów, a język w Firefoxie możesz zmienić albo za pomocą wtyczki,
albo pobrać dowolną wersję ze strony producenta.
A jeżeli twierdzisz że jest to z tych ISO trzeba było określić w której.

Cytuj
nauczę się umieszczania ikon na pulpicie /prawy przycisk nie daje takiej opcji/.
Jakbyś się spytał to byś wiedział że to zależy od dystrybucji jak i środowiska jakiego używasz lub jego braku.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Ronin01

  • Gość
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #8 dnia: 2016-12-20, 06:15:13 »
1. Przed sądem staje się nie za nasladowanie lecz plagiat lub jakiekolwiek naruszenie praw autorskich i to na wniosek zainteresowanego lub jego prawnego reprezentatnta.......
Co bedzie jak ktoś opatentuje alfabety lub cyfry ?
Przymiarki w swiecie już były.....
Na prawie to Guru znasz się jak wół na gwiazdach !

2. Nie żaliłem się lecz podniosłem kilka problemów, które napotkałem.
Nieprawdą jest to, co napisałeś z tego powodu, iż MF miałem już po postawieniu SO a przed aktualizacją całego SO. Z tego jak 2 + 2 = 4 wynika, że zainstalowała się razem ze SO w konfiguracji narzuconej przez autorów tego SO. Nieprawdą jest, że reinstalacja MF usuwa wszystkie problemy z tego powodu, ze wieki temu przekonałem się, iż ustawienia MF zapisywane są w rejestrze i można do u....j śmierci ją sobie usuwać i po restarcie ponownie instalować ponieważ dalej bedzie to samo !

,,Praca" - dobre sobie....
Praca to jest to coś, co wykonujemy na rzecz innych za wynagrodzenie/gratyfikację lub nieodpłatnie dla siebie.
Jak czytam/słucham gimbusów ,,zapracowanych po kokardy" w necie to nie wiem: śmiac się czy płakać ?

Wszystkie wyszukiwarki - te serwisowe - mają to do siebie, że szukają tego czego same chcą a nie tego co się chce znaleźć /tak je zawsze ktoś pisze/, więc daruj sobie proszę....
Metawyszukiwarki zapewne miałeś na myśli ale one działają globalnie i jak 10000 Kowalskich i Smithów coś napisze na dany temat to wszystko sie wyświetli w wynikach więc akurat do mnie żal jest nieuzasadniony ponieważ ja jestm tylko 1 z tych 10 czy 100 tys......
Miłego dnia bez irytacji :-)

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-12-20, 09:52:08 »
Erystyka, rozdział XVI, "Argument z autorytetu": Bo wy, gimbusy, gó*o wiecie o pracy. O tych gimbusach już pisaliśmy, i zapewniam, że nie jestem najstarszym i najbardziej doświadczonym użytkownikiem Forum. (no, może ostatecznie, na drodze walkoweru, mogę być użytkownikiem z największym doświadczeniem dydaktycznym...)

* Manjaro występuje w oficjalnych 2 wersjach: z okienkami KDE i okienkami XFCE plus w 7 wersjach community (Budgie, Cinnamon, Deepin, Gnome, i3, LXQt i Mate). Wróżki wyjechały do Laponii gotować posiłki dla elfów Mikołaja. Jak widzisz jesteśmy zmuszeni poprosić o ujawnienie pilnie strzeżonego sekretu - o której z 9 wersji Manjaro mówimy?

Z czystej ciekawości zainstalowałem Manjaro XFCE w wirtualce. Fajny instalator. Faktycznie, Firefox startuje po angielsku w ciemnej skórce, ale po zainstalowaniu pakietu firefox-i18n-pl (zresztą masz osobny instalator pakietów językowych, wszystko do polskiego możesz zainstalować jednym klikiem) cały uruchamia się po polsku, bez żadnego grzebania w konfiguracji (magic!). Aby wyłączyć ciemną skórkę Firefoksa, wystarczy skasować symlinka ~/.mozilla/firefox/manjaro.default/chrome. Od tego momentu Fx podąża za stylem i kolorystyką GTK reszty systemu. Nie mam też żadnego ekstra toolbara (ani w skórce Manjaro, ani w klasycznej): zwykły, czysty Firefox 50.

Co do błędów bezpieczeństwa Twojej strony - czy jesteś aż tak pewny siebie (żeby nie użyć innych zwrotów), że absolutnie wykluczasz sytuację, że jakiś banner może/mógł serwować malware z Twojej strony albo że nie robiła tego strona z Twojej farmy reflinków?

* "Przed sądem staje się nie za nasladowanie lecz plagiat lub jakiekolwiek naruszenie praw autorskich". Witaj w XXI wieku! W okresie, gdy Apple pozywa do sądu portal a.pl, bo specyficzny sposób wymówienia adresu po angielsku brzmi trochę jak "Apple". I że można opatentować prostokąt z zaokrąglonymi rogami. I że są kolory, których nie można publicznie używać, bo są znakami towarowymi. Że firma A oficjalnie pozwala korzystać firmie B ze swojej technologii bez ograniczeń za darmo (szefowie są kumplami), firma C kupuje firmę A i pozywa firmę B o korzystanie z "jej" technologii za darmo o grube miliardy $. Z całym szacunkiem, ale o współczesnym prawodawstwie z zakresu Intellectual Property i jego orzecznictwie nie masz najbledszego pojęcia, w szczególności za jakie pierdoły wielcy pozywali maluczkich.

Cytuj
Jest specyficzna grupa nowych użytkowników Linuksa, którą charakteryzuje kilka cech:
* Ich zestaw narzędzi i przyzwyczajeń jest święty, nienaruszalny i najlepszy na świecie. Nawet, jeżeli istnieją lepsze metody i narzędzia, to "nie i wuj".
* Ich ograniczony, cenny czas oraz tytaniczny wysiłek nad poprawieniem jakości życia ludzkości ma wartość nie do ogarnięcia dla reszty plebsu.
* Są przekonani, że samo "Oto jestem i mam problem" wystarczy do jego rozwiązania. Przekonanie opierają na oczywistym fakcie,  że inni uczestnicy forum są mediami, przepowiadaczami przyszłości, telepatami bądź ostatecznie zwykłymi wróżbitami z /dev/random. A administratorzy mają szafę kryształowych kul do debugowania rzeczywistości.
* Linux to darmowy zamiennik Windowsa.
* Windows jest najlepszy na świecie.
* Tak naprawdę nie chcą Linuksa, tylko czekają na konkretny pretekst żeby oznajmić "wiedziałem, że to jest do upy" i wrócić do starego.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Ronin01

  • Gość
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #10 dnia: 2016-12-20, 13:12:59 »
O !
Taka odpowiedź jest dla mnie nie dość, że zrozumiała to jeszcze na dokładkę stanowi dość interesujący poradnik na bieżące i przyszłe bolączki.
Dziekuję :-)

Co do reszty......., cóż prawo jest jednym z moich głównych ,,hobby" od bez mała 40 lat, a od lat 20 prawa autorskie i pokrewne skupiaja moją uwagę z racji bycia twórcą w dość unikatowej dziedzinie....
Zdobywając umiejętności webmastera zauwazałem jak prawa autorskie i pokrewne odciskają swe pietno na sieci, co bulwersuje mnie po dzień dzisiejszy, bowiem jestem z tych, co uważają, że ,,Co za dużo to niezdrowo" /GPLv3/.
Wypadkową powyższego jest zauważalne ,,uczulenie" na wszelkiego rodzaju instytucjonalne formy ciekawości dotykające przecietnego Kowalskiego.....
Pozdrawiam :-)

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #11 dnia: 2016-12-20, 15:13:10 »
OFF TOPIC (można zignorować): A'propos bycia twórcą w unikatowej dziedzinie: "Samuraj" nawet mi się podoba, niestety miniaturka jest, umm...  zbyt miniaturkowa, żeby w pełni (d)ocenić.

Popatrz na The World's Worst Website Ever! i z ręką na sercu powiedz, że absolutnie nic ci nie przypomina - pod względem kompozycji, animacji, "dziwnych" kombinacji kolorystycznych i "rozjechania" na niektórych przeglądarkach.

Ja wiem, że hobby, że już nie robisz tego komercyjnie, że to nie mój biznes, ale... po pięciu minutach oglądania portalu krew z oczu kapie... Co jest o tyle dziwne, że sam jesteś twórcą z dziedziny wizualnej... Dobra, już nie mądruję się.

Miłego dnia.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Ronin01

  • Gość
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #12 dnia: 2016-12-20, 15:35:55 »

Ad. 1
Swoich wirtualnych bytów /jak tutaj/ nie łącze z bytami realo-wirtualnymi /jak moja galeria www/.
Stąd zamierzony brak mozliwosci poznania. Sorki....


Ad. 2
10 mln odsłon - wow - chyba sam sobie nabija i co tydzień pędzi do okulisty :-)
No chyba, że bez końca pozycjonuje zapraszając tysiace botów ???
Niestety mam nieporównanie skromniejszą frekwencję /chyba łącznie coś ok 150 tys. w ciągu 16 lat/.
Widziałem witryny w CSS z poezją w zblizonej konwencji /szablon centralnego prostokąta z szeroką na 5 cm ramką z cieniem na których mozna było spędzać godziny bez uszczerbku dla wzroku i na kazdej warstwie inny/. Wszystko zależy od gustu budowniczego - jak bezguscie buduje to odbiorca cierpi i wieje w oka mgnieniu z postanowieniem: nigdy więcej tu nie zajrzę !

P.S.
Niestety nie potrafię znaleźć ściezki, którą mi wyzej zasugerowałeś:
~/.mozilla/firefox/manjaro.default/chrome
Jakoś sie pomęczę z tym pogrzebowym wyglądem MF jeśli nie poprowadzisz za rączke :-)
Pozdro :-)

Ronin01

  • Gość
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #13 dnia: 2016-12-20, 18:14:28 »
Co do mojego Post Scriptum to ani ja fizycznie ani Terminal nie możemy znaleźć tego symlinka........

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja Manjaro obok Minta i Windy
« Odpowiedź #14 dnia: 2016-12-21, 20:08:16 »
kopiuj i wklej do terminala
rm -v ~/.mozilla/firefox/manjaro.default/chrome
I zanim zamkniesz terminal zresetuj przeglądarke, zobacz czy pomogło i jeśli nie pomogło,
 to skopiuj z terminala to co napisaleś i odpowiedziało i wklej tutaj.

PS:
- Nie próbuj nawet wpisywać ręcznie, żeby przypadkiem się nie pomylić.
- Komenda usunie plik, a opcja -v powie czy usunęło czy nie lub czy plik istniał.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.