Nowe posty

Autor Wątek: Checking media fail po instalacji LinuxMint na Widowsie 8.1  (Przeczytany 1791 razy)

LuckyLuke08

  • Gość
Witam,
jako, że to mój pierwszy post pragnę na początku się ze wszystkimi przywitać! :)

A teraz do rzeczy:

Na laptopie acer es1-131 z wsadzonym ponadstandardowo dyskiem ssd ADATA SP550 240gb zainstalowałem Linuxa Mint 18 Cinnamon 64bit z bootowalnego USB.
Stwierdziłem, że nie ma co się pieścić z Windą 8.1, więc wybrałem opcję, żeby Mint był jedynym systemem. Ustawienia partycji domyślne.
Instalacja przebiega bezbłędnie.
Po instalacji wskakuje mi tylko napis "Checking media" za chwile pojawia się [Fail] i komputer się restartuje. I tak w pętli.

Odpalając ponownie z pendrive w gparted widzę 3 partycje:
- /dev/sda1 EFI System Partition fat32 512MiB (flags: boot, esp)
- /dev/sda2 ext4 215.15GiB
- /dev/sda3 linux-swap 7.92GiB

SecureBoot wyłączony.
Próbowałem zmian kojności Bootowania, nic to nie dało.
Probowałem Boot repair. Wszystko przebiega pomyślnie, ale problem pozostaje.

Jakieś pomysły co zrobić? Pomóżcie proszę :)

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

LuckyLuke08

  • Gość
Odp: Checking media fail po instalacji LinuxMint na Widowsie 8.1
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-11-27, 22:24:00 »
Owszem, coś takiego. Czytałem już wcześniej ten wątek, ale u mnie zmiana kolejności bootowania nic nie daje... zmiana z UEFI na Legacy też nic :/
Chyba, że jest w tym wątku coś istotnego, co pomijam?

LuckyLuke08

  • Gość
Odp: Checking media fail po instalacji LinuxMint na Widowsie 8.1
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-11-27, 23:59:05 »
Ok, sam się z tym uporałem w końcu. Dla potomnych:

Najpierw wg tego poradnika dodałem zaufany plik do bootowania w uefi
https://itsfoss.com/no-bootable-device-found-ubuntu/

Potem w opcjach bootowania pojawiła się opcja "EFI File Boot 0: YES" którą przestawiłem na pierwsze miejsce, przed USB i dysk twardy.

Wszystko śmiga.

EDIT: jeszcze tylko jedno pytanie: Czy to normalne, że w "Komputerze" widzę teraz ADATA SP550 i System plików jako dwa dyski?
Chcąc wejść w ADATA SP550 wyrzuca mi błąd "Zamontowanie położenia nie jest możliwe, nie można zamontować pliku". Nie wyświetla też żadnych danych we właściwościach.
Natomiast dysk "System plików" ma 210gb wolnego miejsca, więc wygląda na to, że wykorzystuje fizycznie cały ssd..
Jak to jest?

« Ostatnia zmiana: 2016-11-28, 00:03:20 wysłana przez LuckyLuke »