Nowe posty

Autor Wątek: wyczyscilem dysk przy instalacji minta prosze ratujcie :(  (Przeczytany 2284 razy)

markkk

  • Gość
Witam Serdecznie wszystkich (przepraszam za polskie znaki ale pisze z uruchomionego minta z plyty)

Blagam ratujcie mnie. Chcialem przeinstalowac minta 17 jeszcze raz bo cos tam pousuwalem niechcacy i nie wstal w ogole, Wystartowalem z plyty instalatora i zamiast dac instalacje 2 opcje zeby zainstalowal obok istniejacych systemow to dalem wymaz dysk i zainstaluj od nowa. Przerwalem od razu instalacje jak doszlo do wyboru strefy czasowej. Po uruchominiu nic nie mam tylko jedna wielka partycje i kilka katalogow  systemowych linuxa. Mialem partycje windowsa, systemowa linuxa, domowa linuxa i dodatkowa na filmy.
Prosze pomozcie  jak to odzyskac te partycje  ? mam tam wszystkie zdjecia od poczatku mojego zycia :( dziecka zony  i wczesniejsze moje wszystkie.
jestem zalamany. Dodam ze jestem kumaty co do kompow ale od razu wale do Was na forum zeby nie popelnic bledow. 

marek


PS. TestDisk !!!!  odzyskalem nim 2 partycje gdzie mialem najwazniejsze dane i je widac pod LiveCD Mint, windowsowa tez ale nie mozna jej zamontowac bledy sa na niej ale ta akurat najmniej wazna bo tam danych nie trzymam tylko savey z gry dziecka.  Walcze dalej.

 
« Ostatnia zmiana: 2016-10-08, 23:07:22 wysłana przez markkk »

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: wyczyscilem dysk przy instalacji minta prosze ratujcie :(
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-10-09, 00:19:35 »
Przepraszam za offtopa, ale... Ja prdl... Zdjęcia nie do odtworzenia w jednym egzemplarzu? Przy cenie dysku zewnętrznego rzędu 20 paczek fajek?

Jak ktoś jeszcze na forum ma taką sytuację, to róbcie backupy! Cytując wieszcza "now is the fucking time".

A do twórcy wątka: jak widzisz dane, dyrdaj w te pędy do najbliższego eloktroszopu i kupuj dysk na USB. Zrób kopię wszystkiego ważnego. I pamiętaj - dysk USB to jest KOPIA, nie jedyny istniejący egzemplarz (jak znajoma zrobiła). Ważne dane masz mieć na co najmniej 2 nośnikach, w tym jeden offline.  Czyli w kompie i na dysku zewnętrznym, na 2 różnych dyskach zewnętrznych, na dysku zewnętrznym i w chmurze. NIE w kompie i chmurze, bo przy automatycznej synchronizacji wyczyszczenie jednego zabije drugie.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline Paweł Mir

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: wyczyscilem dysk przy instalacji minta prosze ratujcie :(
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-10-09, 11:48:49 »
Św. prawda Panie PK.
Łzy leca dopiero jak stracimy :)

Offline 920806

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Odp: wyczyscilem dysk przy instalacji minta prosze ratujcie :(
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-10-09, 18:28:09 »
Hej , moze pakiet the sleuth kit /skalpel ci pomogą, jeśli nie widzi partycji to chyba tablica jest uszkodzona :(
Steve Wozniak nie wiedział .. ~ ~ https://www.youtube.com/watch?v=FG1AQcGGSec ~~ / "Uparty jak nigdy" /P3@CE , L0\/E & rock'|\|'roII

markkk

  • Gość
Odp: wyczyscilem dysk przy instalacji minta prosze ratujcie :(
« Odpowiedź #4 dnia: 2016-10-09, 21:00:38 »
Hej , moze pakiet the sleuth kit /skalpel ci pomogą, jeśli nie widzi partycji to chyba tablica jest uszkodzona :(

Wszystko odzyskałem testdiskiem tzn partycje.  Później instalacja minta i Windowsa.  Dane z windy skopiowalem a partycje ext4 z danymi i zdjęciami całe odzyskane.