Oprogramowanie > Multimedia

Ubuntu 16.04. Jak uruchomić usługę drukowania?

(1/2) > >>

Marian235:
Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.
Korzystam z Ubuntu 16.04.1. Miałem zainstalowaną drukarkę Brother DCP-2520DW i wszystko hulało (oprócz skanera - ale nie o tym mowa). Kilka dni temu drukarka zginęła z systemu, tzn. nie ma jej zainstalowanej. Opcja dodania drukarki jest nieaktywna. Wyświetlana jest informacja: "Usługa drukowania jest niedostępna. Proszę uruchomić usługę w tym komputerze lub połączyć się z innym serwerem". Opcja "Uruchom usługę" jest nieaktywna. Aktywny jest tylko przycisk "Połącz". Podejrzewam że stało się to za sprawą ostatniej aktualizacji. Jak przywrócić drukarkę? Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem linuxa więc proszę o wyłożenie "kawa na ławę".

Paweł Kraszewski:
Czy sterowniki instalowałeś z tej strony? Brother jako jeden z nielicznych daje pełny support dla Linuksa - zarówno do drukarek jak i skanerów. Ja mam DCP-J725DW i działają mi wszystkie funkcje urządzenia.

Marian235:
Tak. Sterowniki zainstalowałem. Jak napisałem drukarka była już zainstalowana i działała do czasu. Używałem jej najpierw pod ubu 14.04 a także od jakiegoś czasu pod 16.04. Wszystko działało aż ok. 4 dni temu chciałem coś wydrukować i okazało się że drukarki niema i na dodatek nie można dodać żadnej drukarki bo opcja dodaj drukarkę jest nieaktywna.

Marian235:
Dodam jeszcze, że ponownie instalowałem sterowniki Brothera ale drukarki dalej "ni widu, ni słychu".

Marian235:
Spróbuję wstawić zrzut komunikatu:
http://obrazki.elektroda.pl/2549988800_1476823387.png

Ale tylko tak udało mi się to zrobić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej