Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja ubuntu w miejsce kubuntu  (Przeczytany 1254 razy)

januszkb

  • Gość
Instalacja ubuntu w miejsce kubuntu
« dnia: 2016-08-12, 14:24:41 »
Witam . Prosze o pomoc jak zainstalowac ubuntu 16 04 lts  w miejsce kubuntu ostatnia wersja po uaktualnieniu   za pomoca  terminala  jesli jest taka mozliwosc prosze o komendy mam juz wersje ubuntu na jednym kompie obok windy i jestem bardzo zadowolony i chce to tez zrobic na drugim kompie gdzie  jest winda i kubuntu  jesli nie ma takiej mozliwosci to jak odinstalowac kubuntu za pomoca terminala (prosze o komendy)    jestem poczatkujacy w linuxie wiec prosze o wyrozumialosc . Dziekuje pozdrawiam :) Janusz

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja ubuntu w miejsce kubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-08-12, 15:46:38 »
Cytuj
jak odinstalowac kubuntu za pomoca terminala (prosze o komendy)


- Czemu za pomocą terminala ? Skoro wystarczy uruchomić dowolny menadzer partycji.
- Da się ale też komendami ... Tylko po co? Skoro jesteś początkujący.
- Jesteś świadom że psucie systemu na którym się pracuje nie jest najlepszym pomysłem ?
  Więc trzeba to zrobić z live-cd lub innego systemu.
- Co powiesz o poradnikach ?
https://www.youtube.com/watch?v=SOfnvbdWhrs
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

januszkb

  • Gość
Odp: Instalacja ubuntu w miejsce kubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-08-12, 16:36:34 »
Witam . znalazlem cos takiego  ..http://www.ubuntu-pomoc.org/jak-zmienic-edycje-ubuntu/  ale po wprowadzeniu komend wystapil komunikat  nie  ubalo sie pobrac niektorych archiwow  prosze uruchomic  apt -get update  lub  uzyc opcji --fix-missing  ale to tez nie zadzialalo  :-\

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Instalacja ubuntu w miejsce kubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-08-12, 21:38:37 »
Jesteś początkującym i kombinujesz pod górkę jak nie wiem.
-  poradnik który znalazłeś chyba z 18 gru 2014 i nie wiadomo z jakim Ubuntu działało, także to nie tędy droga
- generalnie te komendy może i by działały nawet z 2004 roku, ale niekoniecznie z Ubuntu.
   Nie jest to zalecane w Ubuntu i w owym poradniku powinno być również ostrzeżenie.
   W czym problem ?
   Ubuntu ledwo sklep daje rade rozwijać i jeszcze miałby upilnować kompatybilność miedzy Ubu dystrybucjami ?  ( oni skupili się ostatnio na portowaniu Ubuntu na telefon )
   Zalecana jest instalacja na nowo z płyty live-cd.

Jak już, to chociaż poszukaj bardziej aktualnego poradnika na twoją wersję Ubuntu i przygotuj się na ewentualne drobne problemy z pakietami.
( bo płyta zawiera w 100% to co trzeba a nawet to co nie trzeba, w przypadku instalacji z owej komendy to nie koniecznie )

Cytuj
ale po wprowadzeniu komend wystapil komunikat  nie  ubalo sie pobrac niektorych archiwow 
A mógłbyś chociaż podać z jakich archiwów korzystasz i jakich nie udało się pobrać ?  ( I jakiego Ubuntu teraz używasz ? )

Edytowano:
PS: Patrząc trochę w google nie widzę 16 04 Kubuntu, więc zgaduję że miałeś starszą wersję,
( może polecenia prowadziły do nieaktualnych archiwów  albo już miałeś wcześniej ) ,
więc trzebaby najpierw upgrade zrobić a potem zmienić środowisko na Unity.
Co nie zmienia  także faktu że rozwój KDE stoi pod znakiem zapytania, więc upgrade do 16 04 a potem zainstalowanie Unity może być problematyczne.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.