Nowe posty

Autor Wątek: Kompilacja KDE 3.5 - błąd...  (Przeczytany 3976 razy)

open_nightmare

  • Gość
Kompilacja KDE 3.5 - błąd...
« dnia: 2005-12-07, 19:24:38 »
Witam!

Pojawia się problem z wyborem sterownika dysku sata podczas instalacji Mandriva Linux LE2005. Niestety dokładnie nie pamiętam modelu dysku, ale maszyna to Toshiba Satellite M45. Szukałem w necie jaki sterownik wykorzystać, ale nic. Może ktoś wie jaki należy wybrać z dlugaśnej listy proponowanych rzez instalator?

  • Gość
Kompilacja KDE 3.5 - błąd...
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-07, 17:41:56 »
Podczas kompilacji kde 3.5 konsola wyświetla mi taki błąd:

You're missing bzip2 development files.
make[2]: *** [configure-work/kdelibs-3.5/configure] Błąd 1
make[2]: Leaving directory `/home/longer/kde/konstruct/kde/kdelibs'
make[1]: *** [dep-../../kde/kdelibs] Błąd 2
make[1]: Leaving directory `/home/longer/kde/konstruct/kde/kdewebdev'
make: *** [install] Błąd 2

Nie wiem co sie dzieje. czy moze mi ktoś pomóc i powiedzieć co mam zrobić??

TheUsh

  • Gość
Kompilacja KDE 3.5 - błąd...
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-07, 23:19:13 »
2005-12-07 21:23:35 amdfanatyk napisał:

> czytac nie umiesz?
 >
 > You're missing bzip2 development files.
 >
 > nie ma pakietu bzip2-devel;
 >
 > po za tym nie kompiluj tego gowna; kde 3.5 to krok w tyl, jesli masz kde 3.4, to przy nim
 > pozostan.

Przylaczam sie do wypowiedzi amdfanatyka. Kompilacja KDE 3.5 to tylko strata czasu. Nic nowego ciekawego nie ma, a funkcji ustawienia sobie srodowiska tak jak sie chce jest mniej :/

  • Gość
Kompilacja KDE 3.5 - błąd...
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-14, 01:20:02 »
Ja tutaj mam KDE 3.5.0 (rc2 chyba) i jest kilka nowych opcji konfiguracji. Głównie w 3.5.0 pododawali małe narzędzia, czy nowe kontrolki w starych narzędziach. Kilka zmian w interfejsie też jest. Niektóre narzędzia sprawiają wrażenie odgapionych od Gnome.

W sumie jak masz 3.4 to 3.5 instaluj gdy naprawde lubisz mieć najnowszy soft.

Dodatkowo
Po pierwsze widać że nie dokońca obeznany jesteś w Linuksie, więc przyda Ci się taka zabawa.

Po drugie, na wszelki wypadek zainstaluj sobie Gnome, bo I się przyda gdy w dojdziesz do etapu w którym prawie masz KDE, ale jeszcze nie chodzi... Gnome zapewni Ci interfejs do dalszej pracy zabawy z kompilacją KDE.

Po trzecie, jeżeli kompilujesz od ręki to najpierw usuń zainstalowane KDE. Jeżeli kompilujesz za pomocą narzędzia kdebuild, przeczytaj czy sam zrobi Ci przelinkowania w /usr :-) Żeby nie było, że zainstalowałeś 3.5 a konfigi są dla 3.4. Jak nie będziesz pewien, to poprostu wywal najpierw KDE...

Po czwarte, jak już wywalać KDE, to zapodaj sobie 4.0. Też sie kompiluje, ssając najpierw z SVN'a.

Po piąte i ostatnie, jak chcesz to napisz mogę conieco Ci przybliżyć kompilacje KDE 4. Tylko to nie jest temat na forum... :-)

Pozdrawiam

  • Gość
Kompilacja KDE 3.5 - błąd...
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-14, 19:55:30 »
amd, wiesz nie rób z siebie guru "need console to live"

niektórzy mają linuksa także jako desktop, więc poprostu przestać chrzanić. Ta samo jak wiele osób jak oddaje auto do naprawy, to wynajmuje w serwisie zastępcze. Poprostu, najnormalniej chcą używać swojego komputera.

PS: komputer Cię woła - krzyczy "Error, Error"