Oprogramowanie > Programy graficzne

Poszukuję dokładnie czegoś takiego jak MS Paint z Windows XP pod Minta

(1/1)

wariat100:
Chodzi mi o to by PAINT miał możliwość zapisu w BMP, PNG, JPG oraz opcję WKLEJ Z...
Niestety, w tych Paintach z Minta 17.3 ciężko dopatrzeć się tego a te w necie zapisują pliki w dziwnych formatach...
Polecicie coś?

Paweł Kraszewski:
Gimp. Krita. Najbliższy będzie KolourPaint. Wszystkie obsługują praktycznie wszystkie formaty graficzne - co do "Wklej z..." obsługują wklej ze schowka i wklej z pliku.

OT. Z ogółu Twoich postów wynika, że desperacko szukasz pretekstu do powrotu do Windows. Żeby oszczędzić ci dalszych cierpień: wróć do Windows.

1709:
wariat prawdziwy powinieneś uczyć się szukać w sieci
http://alternativeto.net/software/microsoft-paint/

np. ten serwis jest fajny, znajdziesz go jak wpiszesz w wyszukiwarce "alternative nazwa_programu"

Edit:
Jeszcze coś, może twoje formaty są w opcji "Exportuj" ?

ultr:

--- Cytat: Paweł Kraszewski w 2016-03-24, 09:38:09 ---OT. Z ogółu Twoich postów wynika, że desperacko szukasz pretekstu do powrotu do Windows. Żeby oszczędzić ci dalszych cierpień: wróć do Windows.

--- Koniec cytatu ---
Nie chcę za bardzo wdawać się w długie dyskusje, ale wiele wiele lat temu sam zaczynałem podobnie. Nawet ikonki sobie z windows importowałem do KDE 3. I gdyby nie XMMS, to odpalałbym WinAmpa przez Wine, od czego zresztą zaczynałem.
A dzisiaj używam wyłącznie Linuksa nie mogąc patrzeć na Windows, którego nie da się wygodnie używać.
Więc nie spisuj człowieka na straty ;)

wariat100:
Właśnie po to upodobniam Minta do Winshit by do Shita nie wracać. O, nie... Tego mi nie wmówicie!!
Nie wróce do szmelca nigdy dlatego chcę ułatwić sobie zadanie poznania Linuxa. Jeszcze tydzień temu konsola była tragedią a dziś już ją lubię bo lepszej instalacji softu i pakietów chyba nigdzie nie ma... jak z konsoli (instalator deb-ów też fajny)

Niestety, przez wiele lat przyzwyczaiłem się do WIN że ciężko mi się teraz pracuje. Musze szybko coś zrobić i kombinuję z uczeniem się. Na naukę mam czas a pracować trzeba stąd wgrywanie wszystkiego co na WIN było podobne. Mi to akurat pomaga. Siedzę na Linuxie pierwszy raz w życiu aż tak długo a na partycji obok nie ma Shita!!  To już coś !
To już jest mega coś! Kiedyś jak były problemy z Linuxem to był FORMAT C: i jazda z win.setup  a teraz czytam, kombinuję, wgrywam, ustawiam i jestem z siebie dumny bo pierwszy raz w życiu mam na kompie linuxa i tylko linuxa i co najlepsze prawie nic prócz wiatraków i kilku wirusów mi się nie krzaczy! 

Wczoraj szlak mnie trafił w GIMpie bo nie mogłem znaleźć szybko opcji KADRUJ jak to było w Photoshopie a musiałem posłać mailem fotę szybko! Spokojnie, nie dziś to jutro a jak nie jutro to za tydzień ale nauczę się wszystkiego bo system jest bajer.


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej