Sprzęt > Urządzenia sieciowe

kamera wifi

(1/2) > >>

zebra:
Dzień dobry.
Dostałem zabawkę - kamerkę obrotową wifi. Co prawda udało sie uruchomić ją w P2P iCamera pod wine ale mocno obciąża procesor.
 Ciekaw jestem czy można ją jakoś obsłużyć bezpośrednio z linuxa.
Jeśli ktoś miał z tematem coś do czynienia to proszę podzielić sie doświadczeniami.
Pozdrawiam.

P3kWl:
Witam
Udało ci się podłączyć ta kamerę do komputera?
W sensie czyt twój system napisał coś w stylu wykryto nowy sprzęt lub pobierał sterowniki?
Czy po prostu system widzi tą kamerę? W sumie jak program na wine działał to wychodzi na to że od strony sprzętowo-systemowej wszystko jest w porządku.
Tak na marginesie, jakiej dystrybucji używasz?
Ja używam Ubuntu i jeżeli system widzi/obsługuje kamerę to spodziewał bym się ją znaleźć w Cheese.
Tak nazywa się program do obsługi kamer w Ubuntu.

Paweł Kraszewski:

--- Cytat: Kacper Paczos w 2016-03-11, 12:39:30 ---Udało ci się podłączyć ta kamerę do komputera?
W sensie czyt twój system napisał coś w stylu wykryto nowy sprzęt lub pobierał sterowniki?

--- Koniec cytatu ---

Kolejny post, gdzie odpowiadasz nie na temat nie czytając pytania. Pytający ma kamerę IP pracującą po WiFi. Co mu komputer miał wykryć, jaki sterownik zainstalować?

Do pytającego: mam wrażenie, że podanie producenta i modelu kamery mogłoby być pomocne.

zebra:
Kamera Blow 78-701# kompatabilna z iOS, Android, Wind.., Mac (tyle jest na pudle).
Rzeczywiście p. Kacper mnie nie zrozumiał.

Poprawie naswietlenie problemu:

W zasadzie szukam programu pod linuxa do obsługi kamery IP. Podpieta jest pod LAN przez WiFi. Z dostarczonej płytki zainstalowałem przez Wine program P2P i Camera - działa, ale szukam czym bez Wine możnaby na linuxie ja używać.

Znalazłem zoneminder, ale wymaga stawiania serwera i td.
Może istnieje cos prostego, co pozwoli ogladać koty w marcu.

P3kWl:
http://404.g-net.pl/2015/09/qtcam-6-0-73-akcja/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej