Nowe posty

Autor Wątek: Compiz fusion nie działa  (Przeczytany 4633 razy)

Afghan

  • Gość
Compiz fusion nie działa
« dnia: 2016-02-06, 16:19:50 »
Witam. Chciałem sobie uruchomić Compiz fusion. System Kubuntu 15.10. Po instalowałem wszystko ale po wrzuceniu w terminal polecenia compiz --replace, compiz się jakby uruchamia, bo okna się zmieniają i w czasie tej zmiany za drżą, pokazują się dodatkowe pulpity i nawet skrótem klawiszowym wszystkie pulpity "odjeżdżają" ale wszystko jakby się zawiesza i w termanalu wyskakuję coś takiego:
adrian@adrian-desktop:~$ compiz --replace
compiz (core) - Info: Loading plugin: core
compiz (core) - Info: Starting plugin: core
compiz (core) - Info: Loading plugin: ccp
compiz (core) - Info: Starting plugin: ccp
compizconfig - Info: Backend     : ini
compizconfig - Info: Integration : true
compizconfig - Info: Profile     : default
compiz (core) - Info: Loading plugin: composite
compiz (core) - Info: Starting plugin: composite
compiz (core) - Info: Loading plugin: opengl
compiz (core) - Info: Starting plugin: opengl
Compiz (opengl) - Info: GLX_EXT_buffer_age is supported
compiz (core) - Info: Loading plugin: decor
compiz (core) - Info: Starting plugin: decor
compiz (core) - Info: Loading plugin: kdecompat
compiz (core) - Info: Starting plugin: kdecompat
compiz (core) - Info: Loading plugin: mousepoll
compiz (core) - Info: Starting plugin: mousepoll
compiz (core) - Info: Loading plugin: regex
compiz (core) - Info: Starting plugin: regex
compiz (core) - Info: Loading plugin: wobbly
compiz (core) - Info: Starting plugin: wobbly
compiz (core) - Info: Loading plugin: cube
compiz (core) - Info: Starting plugin: cube
compiz (core) - Info: Loading plugin: freewins
compiz (core) - Info: Starting plugin: freewins
compiz (core) - Info: Loading plugin: rotate
compiz (core) - Info: Starting plugin: rotate
Ostrzeżenie menedżera okien: Wczytanie motywu "Ambiance" się nie powiodło: Odnalezienie prawidłowego pliku dla motywu Ambiance się nie powiodło

compiz (decor) - Warn: No default decoration found, placement will not be correct
compiz (decor) - Warn: No default decoration found, placement will not be correct
compiz (decor) - Warn: No default decoration found, placement will not be correct
compiz (decor) - Warn: No default decoration found, placement will not be correct

Po restarcie komputera w terminal wbiłem polecenie compiz --debug i wyskoczyło coś takiego:
adrian@adrian-desktop:~$ compiz --debug
compiz (core) - Info: Loading plugin: core
compiz (core) - Debug: Trying to load core from: /home/adrian/.compiz-1/plugins/libcore.so
compiz (core) - Debug: dlopen failed: /home/adrian/.compiz-1/plugins/libcore.so: cannot open shared object file: No such file or directory
compiz (core) - Debug: Trying to load core from: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/compiz/libcore.so
compiz (core) - Debug: dlopen failed: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/compiz/libcore.so: cannot open shared object file: No such file or directory
compiz (core) - Debug: Trying to load core from: /usr/lib/compiz/libcore.so
compiz (core) - Debug: dlopen failed: /usr/lib/compiz/libcore.so: cannot open shared object file: No such file or directory
compiz (core) - Info: Starting plugin: core
compiz (core) - Debug: Started plugin: core
compiz (core) - Error: Screen 0 on display ":0" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
compiz (core) - Info: Stopping plugin: core
compiz (core) - Debug: Stopped plugin: core
compiz (core) - Info: Unloading plugin: core

Wygląda jakby brakowało pliku libcore.so, ale przeszukałem już chyba cały internet :) i nie wiem skąd go wziąć. Wiecie jak to naprawić?
« Ostatnia zmiana: 2016-02-06, 16:27:32 wysłana przez Afghan »

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Odp: Compiz fusion nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-02-08, 16:38:16 »
To nowe kubuntu korzysta z plazmy 5. Miałem to ustrojstwo(plazma 5 +systemd) na debianie przez chwilę,ale za dużo miało bugów. Włączając dodatkowe efekty musisz się liczyć z tym, że procek zacznie się mocno grzać i po kilka razy na sesję będziesz "zabijał" plasamashell, a potem ponownie uruchamiał ten proces ( żeby nie restartować komputera) te bugi ciągną się od dawna, ja wytrzymałem rok i wykopałem to ustrojstwo.
https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=plasma+shell+high+cpu
Ustawienia "efektów dodatkowych" możesz ustawić w Centrum Sterowania - wszytko to co oferuje compiz fusion, a nawet i więcej, bo możesz dociągnąć dodatkowe plazmoidy. Podobnie się ustawia jak w kde4 i tu masz poradnik.
http://www.dobreprogramy.pl/jmmzon/Konfiguracja-KDE-do-wygodnej-pracy,51979.html
https://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu/Tuning_KDE
Różne kostki, sześciany wybuchy itp. pierdoły ustawiałem sobie w Centrum Sterowania, z compiza szczególnie do kde 4 i kde 5 nie używałem. Compiz był skierowany do kde 3,5 i innych środowisk graficznych......lata temu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Compiz
« Ostatnia zmiana: 2016-02-08, 16:43:54 wysłana przez Andrzej J »

Afghan

  • Gość
Odp: Compiz fusion nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-02-08, 20:08:42 »
Czyli radzisz mi żebym nie używał Compiza i mogę podobne efekty uzyskać kombinując w Centrum sterowania włącznie z kostką? Kiedyś używałem Kubuntu przez jakieś dwa lata, chyba to było Kubuntu 8 i miałem zainstalowanego Compiza. Bardzo mi się to podobało. Ogólnie mówiąc Kubuntu bez instalacji jakichś ciekawych efektów wygląda trochę drętwo :) Może po kombinuje w Centrum sterowania tak jak mi radzisz. No ale tak na wszelki wypadek jak bym chciał uruchomić Compiza, to mógłby mi ktoś mi powiedzieć co mam nie tak, że Compiz jakby uruchamia mi się jakby w połowie i polecenie "compiz --replace" zatrzymuję się nie zakończone?

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Odp: Compiz fusion nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-02-08, 21:11:51 »
Radzę Ci żebyś odinstalował compiza i poustawiał sobie kostki i inne efekty znane Ci z compiza w centrum sterowania. Szkoda czasu na szukanie potrzebnych bibliotek, które najpewniej się wysypią przy najbliższej aktualizacji kubuntu, chyba, że chcesz mieć system z czasów kubuntu 8.
https://www.trinitydesktop.org/ + zabawa z compizem albo kwin.

Afghan

  • Gość
Odp: Compiz fusion nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: 2016-02-08, 22:43:59 »
OOOO i oto chodziło :)  8) Wszystko co chciałem działa bez Compiza. Może jeszcze wiesz jak wprowadzić zmiany z ikonami programów. Widziałem na fotkach jak na przykład ikony programów znajdowały się na pulpicie i po najechaniu myszką dana ikona się powiększała, albo jak zrobić duże ikony programów na dolnym panelu? 
« Ostatnia zmiana: 2016-02-08, 22:51:21 wysłana przez Afghan »

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Odp: Compiz fusion nie działa
« Odpowiedź #5 dnia: 2016-02-09, 22:06:05 »
Musisz sam pokombinować włączając odpowiednie efekty. Ja tych efektów nigdy nie włączałem ...pisałem wcześniej, że z tym środowiskiem miałem tylko kłopoty...pokombinuj....może napiszesz poradnik jak zrobić w plaźmie 5.