Nowe posty

Autor Wątek: Spore obciazenie podczas downloadu.  (Przeczytany 5298 razy)

hagaron

  • Gość
Odp: Spore obciazenie podczas downloadu.
« Odpowiedź #15 dnia: 2016-02-05, 10:24:05 »
Wylaczylem wszelkie dostepne wtyczki i dodatki za wylaczeniem adblock. Dziala sporo szybciej. Problem downloadu pozostaje.

Ale mysle jednak, ze jest to juz kwestia sterownikow wkompilowanych w jadro a nie samego programu. Inny problem mam z karta wifi (bez poprawek w modules rozlacza co 5 minut i nie chce polaczyc ponownie) - I ten blad wystepuje chyba od jakis 8 miesiecy i poprawy nie ma - dlatego wnioskuje ze sa to problemy ze sterownikami.
Niestety wychodzi na to, iz sterowniki AMD dla Linux pozostawiaja jeszcze sporo do zyczenia.

Pamietam w dawnych czasach podobny problem wystepowal u mnie na komputerze z procesorem 486dx - wtedy wystarczylo operacjom odczytu/zapisu na dyskach przydzielic dma i komputer zaczynal dzialac sporo szybciej.
Tu pewnie nie mogac sie doczekac na poprawe jakosci sterownikow, czeka mnie wymiana hdd na ssd - jego szybkosc powinna poprawic pare baboli.

sgleg61

  • Gość
Odp: Spore obciazenie podczas downloadu.
« Odpowiedź #16 dnia: 2016-02-05, 11:27:27 »
Opcje sterownika można zmienić w /etc/sysctl.conf np: zmienić default_qdisc na lepiej dostosowany do twojej sieci,qdisc może także mieć opcje optymalizujące;
włączyć filtry
net.ipv4.conf.all.rp_filter = 1
net.ipv4.conf.default.rp_filter = 1

net.ipv4.conf.all.log_martians=1
net.ipv4.conf.default.log_martians = 1
net.ipv4.icmp_ignore_bogus_error_responses=1

wyłączyć przekierowania IP
net.ipv4.conf.all.send_redirects = 0
net.ipv4.conf.default.send_redirects = 0
net.ipv4.conf.all.accept_source_route = 0
net.ipv4.conf.default.accept_source_route = 0
net.ipv6.conf.all.accept_source_route = 0
net.ipv6.conf.default.accept_source_route = 0

przekierowania ICMP
net.ipv4.conf.all.accept_redirects = 0
net.ipv4.conf.default.accept_redirects = 0
net.ipv4.conf.all.secure_redirects = 0
net.ipv4.conf.default.secure_redirects = 0
net.ipv6.conf.all.accept_redirects = 0
net.ipv6.conf.default.accept_redirects = 0

itd.
Zmianami w sysctl.conf dostosować można sterownik do twojej sieci i przy okazji poprawić bezpieczeństwo.