Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Deepin OS - problem po instalacji sterownika  (Przeczytany 13051 razy)

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« dnia: 2016-01-21, 15:53:34 »
Cześć, wczoraj zainstalowałem Deepin OS. System bardzo mi się podoba, jednak po instalacji własnościowego sterownika GPU i restarcie system zmienił grafikę wczytywania z loga Deepin do trzech szarych kropek, a po wczytaniu systemu (zniknięciu tych kropek) w lewym górnym rogu pojawia się migający znak. I dalej nic nie idzie, miga bez końca. Pamiętam, że w Ubuntu też tak było, że ekran wczytywania zmienił się ale system wtedy ładował te całe Unity.

Wybrałem opcję zaawansowanego rozruchu i na początku wszystko wczytuje, potem musiałem kliknąć enter i po chwili pojawił się ten migający znak.

Mój sprzęt

C2D E6400
4GB RAM
GTX 550 Ti
80GB Dysk
Oraz najnowszy Deepin

Proszę o pomoc

butter

  • Gość
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #1 dnia: 2016-01-21, 18:20:13 »
spróbuj zainstalować inne sterowniki do GPU a jeśli nie masz takej możliwość zreinstaluj system

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #2 dnia: 2016-01-21, 21:57:40 »
spróbuj zainstalować inne sterowniki do GPU a jeśli nie masz takej możliwość zreinstaluj system

Instalowałem poprzez już wbudowany program, to samo co w Ubuntu w Software Center w menu Software Sources. Było tam 5 różnych wersji sterowników własnościowych i jeden open-sourcowy - ten właśnie był od początku i działać działał, ale niezbyt wydajnie. Wybrałem wtedy najnowszy własnościowy sterownik, wybrałem jeszcze dodatkowo microcody i po zainstalowaniu zresetowałem, no i wtedy zrobiło się to co opisałem w temacie.

Można jakoś uniknąć sprawdzenia każdej wersji? Może spróbuje dostarczyć jakieś logi, przez shella tylko potrzebuję wtedy instrukcji i zestawu komend.

Na Ubuntu po instalacji sterownika własnościowego też zmienił się ekran ładowania systemu, także ten problem nie dotyczy tylko jednej dystrybucji. Na laptopie z kolei po zmianie na własnościowy nie było problemu, a Radeony niby są gorzej wspierane.

butter

  • Gość
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-01-22, 15:11:40 »
używasz wersji 32 czy 64 bitowej ?
z jakiego środowiska graficznego korzystasz ?
jaka to była wersja sterownika ?


link do sterownika którego ja używam w wersji 64 bity
http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/95290/pl
link do 32 bitowego sterownika

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/95272/pl

wybudowanym programie mogł wystąpić błąd
także pobierz jeszcze raz obraz iso i go zainstaluj

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #4 dnia: 2016-01-22, 17:31:09 »
używasz wersji 32 czy 64 bitowej ?
z jakiego środowiska graficznego korzystasz ?
jaka to była wersja sterownika ?


link do sterownika którego ja używam w wersji 64 bity
http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/95290/pl
link do 32 bitowego sterownika

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/95272/pl

wybudowanym programie mogł wystąpić błąd
także pobierz jeszcze raz obraz iso i go zainstaluj

64 bit, wybrałem najnowszy sterownik dostępny w tym programie (było to chyba nvidia-358). Zainstalowałem, uruchamiam ponownie i dzieje się to, co opisałem wyżej. Po pobraniu ISO sprawdziłem sumę kontrolną, także po nagraniu. Na sterowniku otwartoźródłowym chodziło wszystko w porządku, tylko raz po zainstalowaniu adblocka w chromie zawiesił się cały system (jak w moim innym temacie o Kubuntu). A środowisko graficzne, używam domyślnego dla tej dystrybucji, czyli Deepin Desktop Environment. Otwartoźródłowy sterownik nie radził sobie z płynnością, gdy chodzi gra w flash'u i jednocześnie robiłem cośinnego albo gdy gram w grę przez wine.

Nie można już jakoś naprawić zainstalowanego systemu? Czyli przywrócić ten sterownik otwartoźródłowy?

zebra

  • Gość
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #5 dnia: 2016-01-22, 19:16:45 »
Niegdyś wystarczało edytować /etc/X11/xorg.conf
w sekcji device:

Driver "nvidia"

na

Driver "nv"

Przed grzebaniem w xorg zrób sobie jego kopię.


Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #7 dnia: 2016-01-22, 23:47:22 »
Niegdyś wystarczało edytować /etc/X11/xorg.conf
w sekcji device:

Driver "nvidia"

na

Driver "nv"

Przed grzebaniem w xorg zrób sobie jego kopię.

W tym katalogu nie widzę takiego pliku, jest tylko folder o podobnej nazwie



http://www.linuxquestions.org/questions/linux-deepin-101/deepin-2014-1-crashed-with-black-screen-and-only-a-cursor-visible-%5Bsolved%5D-4175522387/

po angielsku ale może ci pomoże

Jutro przeczytam ten temat. Sądząc po nazwie tematu, autor widział swój kursor myszki, a u mnie go nie ma - miga tylko w lewym górnym rogu taki znak _. Przeczytać go i tak przeczytam

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #8 dnia: 2016-01-26, 17:31:39 »
Niestety, tamten temat nie pomógł. Podczas wczytywania systemu nie mogę wykonać żadnej akcji, a system się zatrzymuje gdy w lewym górnym rogu pojawia się ten znak _. Według mnie system zatrzymuje się w etapie wczytywania środowiska graficznego, ale nie może tego zrobić z jakiegoś powodu i po prostu zatrzymuje się.

Podkreślam, w Ubuntu po instalacji sterownika własnościowego ekran logowania także zmienił się na bardzo podstawowy, więc to ten sterownik powoduje zmiany. Karta graficzna którą mam nie jest taka słaba. Już nie wiem co dalej robić, nie chcę już siedzieć na tym XP'ku. Ubuntu, choć po instalacji własnościowego sterownika włączał się, to jednak nie podobała mi się jego wydajność.

butter

  • Gość
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-01-26, 18:10:43 »
jaka masz wersje kernela ?
jak masz 3.x sprobuj zainstalowac 4.x u mnie pomoglo kiedy uzywalem ubuntu
« Ostatnia zmiana: 2016-01-26, 18:18:50 wysłana przez butter »

zebra

  • Gość
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #10 dnia: 2016-01-27, 07:09:06 »
Powinienieś mieć możliwość zalogowania się do systemy bez grafiki. Jesli w grub nie masz takiej opcji to inna mozliwośc:
-uruchom system
-przejdź do innej tty (ctrl+alt+F2)
-zaloguj sie na root (login: root i hasło)
masz już konsolę systemu

Usuwanie nvidii w konsoli szukaj w net, np. http://www.ubuntu-pomoc.org/usuniecie-sterownikow-nouveau/

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #11 dnia: 2016-01-28, 06:21:21 »
jaka masz wersje kernela ?
jak masz 3.x sprobuj zainstalowac 4.x u mnie pomoglo kiedy uzywalem ubuntu

4.2.0-1-amd64

Powinienieś mieć możliwość zalogowania się do systemy bez grafiki. Jesli w grub nie masz takiej opcji to inna mozliwośc:
-uruchom system
-przejdź do innej tty (ctrl+alt+F2)
-zaloguj sie na root (login: root i hasło)
masz już konsolę systemu

Usuwanie nvidii w konsoli szukaj w net, np. http://www.ubuntu-pomoc.org/usuniecie-sterownikow-nouveau/

Właściwie, przed przeczytaniem nowych odpowiedzi zdążyłem już przeinstalować system. Teraz wiem, że wtedy w Zarządzaniu sterownikami wybrałem wersję nvidia-358

http://iv.pl/images/52238726048949881720.png

A co się stało po instalacji to opisałem wcześniej, czyli już nie mogłem włączyć środowiska graficznego

butter

  • Gość
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #12 dnia: 2016-01-28, 20:48:35 »
co do tych sterownikow nie wiem z kat tam sie pojawila wersja nvidia 358 na stronie producenta ani na moim komputerze nie ma takej wersji

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #13 dnia: 2016-02-03, 18:08:24 »
co do tych sterownikow nie wiem z kat tam sie pojawila wersja nvidia 358 na stronie producenta ani na moim komputerze nie ma takej wersji

Ja też nie wiem. Spróbowałem zainstalować bezpośrednio ze strony producenta no ale nie dałem rady. Po restarcie znów środowisko graficzne nie wystartowało.

A teraz mam inny problem, proces dde-session-daemon zużywa zbyt wiele zasobów, mam w komputerze 4GB ram a on zjada prawie 3GB!!! Oczywiście gdy RAM cały zajął, to system zrobił się niestabilny, muzyka zaczęła przerywać, wszystko opóźnione. Zmieniłem priorytet tego procesu na bardzo niski i system na szczęście pozwala mi na napisanie tego posta. Proszę o pomoc.

Edit: Zatrzymałem proces i teraz już jest w porządku. Dziwne to było. To teraz potrzebuję pomocy z tym sterownikiem do karty graficznej.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Odp: Deepin OS - problem po instalacji sterownika
« Odpowiedź #14 dnia: 2016-02-03, 19:37:08 »
Właśnie wpadłem nieco pozamiatać, bo robi się tu nic nie wnoszący do tematu tasiemiec.
Polecę trochę sarkazmem w tym tu jednym zdaniu, albowiem nie wiem dlaczego ludzie sami sobie utrudniają życie instalując coś co jest klonem ze słabym wsparciem ze strony społeczności, pomijają przy tym system bazowy, który z łatwością można obecnie zainstalować i dopieścić do swych wymagań i to bez większego trudu.

Strona Deepina w. j angielskim wedle mnie nie wnosi nic, ale to nic i jeśli chodzi o jakąś pomoc w rozwiązywaniu problemów tej dystrybucji. Klikając próbnie na jeden z odnośników widniejących na stronie czekałem na przekierowanie chyba z 4 min po czym dałem sobie spokój. Może miałem akurat pecha. Może.

Cytat:  link=topic=24335.msg131646#msg131646 date=1454519304
Ja też nie wiem. Spróbowałem zainstalować bezpośrednio ze strony producenta no ale nie dałem rady.

1. Proszę podać jakie zastosowałeś polecenia i co pluła konsola. Na stronie nvidii jest napisane czarno na białym i krok po kroku odnośnie koniecznej procedury w celu zainstalowania sterownika do konkretnego modelu karty. Sterownik sterownikowi nie jest równy mówiąc w kilku słowach. Dlatego ważne jest to aby znaleźć swój model w wykazie kart i zassać odpowiednią wersję sterownika.

2. Twój system z tego co przeczytałem bazował i zdaje się bazuje na Debianie, więc powinieneś raczej z tej racji mieć możliwość zainstalowania sterownika ze źródeł za pomocą aptitude z uwzględnieniem odpowiedniej wersji dla Twej karty.
Podobnież jak poniżej opisano:
https://dug.net.pl/tekst/142/nvidia___zamkniete_sterowniki_w_debianie/#testing

3. Twoja karta to GTX 550 Ti więc pisanie nam tutaj, że instalowanie z automatu na zasadzie i tu cytuję :
było to chyba nvidia-358
to jakieś nieporozumienie, bo nie wiemy czy to prawda i nie wiemy po jaką cholerę to zassałeś.

4. Proszę zastosować się do konkretnych procedur, które były w tym wątku Tobie proponowane i poprawnie tu wklejać wyniki ze swych działań ( poleceń na konsoli ) z zastosowaniem CODE.
Zanim zaczniesz cokolwiek zaznajom się z tekstem pod linkiem, który Ci podałem. Podstawowa sprawa to zassanie konkretnej wersji sterownika.
W przeciwnym wypadku wątek ten wyląduje tam gdzie na tę chwilę w pełni zasługuje - w koszu.
« Ostatnia zmiana: 2016-02-03, 21:42:46 wysłana przez Lord Darius »
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version