Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Konfiguracja dwóch monitorów i ekran logowania - Kubuntu 15.04 KDE Plasma 5.2.2  (Przeczytany 5559 razy)

WulfgarValuss

  • Gość
Witam,
Posiadam kartę graficzną GeForce 9600GT, stery poinstalowane, Xserver również, wszystko hula, da się pograć, programy graficzne też śmigają bez zarzutu.
Jednak mam problem z ekranem logowania. Na innych systemach ze starszym środowiskiem KDE obraz ekranu logowania znajdował się na głównym monitorze, a na drugim był albo czarny ekran, albo występował kolor tła.
W tym przypadku obraz jest rozciągnięty na dwa monitory, co nie wygląda estetycznie w przypadku tak ładnego środowiska. Po zablokowaniu sesji i wybudzeniu ekran logowania jest sklonowany na drugim monitorze.
Jakieś pomysły? Da się to jakoś skonfigurować? Szczerze mówiąc im więcej drążę tym bardziej jestem skołowany.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jaki masz menedżer logowania? SDDM? U mnie na Archu SDDM klonuje się na drugim monitorze. Wygeneruj sobie plik konfiguracyjny SDDM i zobacz czy tam są ustawienia odnośnie wielu monitorów. Teraz nie mam tego jak sprawdzić.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Z własnego doświadczenia z NVidią (w domu 2 monitory, w pracy 3):

* Zarządzanie monitorami z poziomu KDE ssie. Od lat.
* Trzeba monitory skonfigurować z poziomu xorg.conf, najlepiej konfiguratorem nvidii

> sudo nvidia-settings

W tym programie wszystko konfigurujesz i generujesz plik xorg.conf. Od tego czasu nie mam problemu z "uciekaniem" ekranów logowania, mieszaniem pulpitów, itp.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

WulfgarValuss

  • Gość
Graficznym narzędziem Nvidii już dużo wcześniej skonfigurowałem co chciałem, próbowałem w trybie tekstowym, ale coś nie wypaliło do końca. Całe szczęście nie narobiłem bałaganu, ale efektu też nie dało.
Skorzystałem z poradnika na stronie Archlinuxa zaczynając od utworzenia pliku xorg.conf
Nie chce dalej ślepo gnać skoro wiem, że po raz kolejny uwalę środowisko graficzne.
Mógłby ktoś pomóc mi przebrnąć od momentu wpisania komendy:
# Xorg -configure
Tylko prosiłbym metodą działającą na Kubuntu 15.04

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Graficznym narzędziem Nvidii już dużo wcześniej skonfigurowałem co chciałem.

??? To w czym jest problem?
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

WulfgarValuss

  • Gość
Problem w tym, że nie daje to efektu na ekranie logowania, wciąż jest rościągnięty na dwa monitory, a chce efekt podobny do Minta ze starszym KDE czyli ekran logowania na głównym monitorze, a na drugim tylko tło, lub nawet czarny ekran ;)