Nowe posty

Autor Wątek: System nie chce się wyłączyć!!  (Przeczytany 10775 razy)

Stars

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« dnia: 2005-12-02, 22:14:08 »
Witam !

No w sumie nie taki nowy ;] ale miałęm juz red hat i bawiłem się z nim ale nie dałem rady zzbyt długo ???

Teraz po paru latach chce znowu spróbować może się uda ??? Ale jakiego linuxa mam wybrać ???

I jedna ważna sprawa uwielbiam jedną gre a mianowicie cs a 1.6 steam czy działa na linuxa ??? Bez tego nie zmieniam systemu ;] hehehe Wyczytalem ze trzeba jakiegoś emulatora wina (dx gl i te sprawy) ile on kosztuje ??? Jak co się pytam ;]

Prosze na poczatek o te 2 infa !!!

Stars

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-02, 22:16:51 »
2005-12-02 22:14:08 Stars napisał:

> Witam !
 >
 > No w sumie nie taki nowy ;] ale miałęm juz red hat i bawiłem się z nim ale nie dałem rady zzbyt
 > długo ???
 >
 > Teraz po paru latach chce znowu spróbować może się uda ??? Ale jakiego linuxa mam wybrać ???
 >
 > I jedna ważna sprawa uwielbiam jedną gre a mianowicie cs a 1.6 steam czy działa na linuxa ???
 > Bez tego nie zmieniam systemu ;] hehehe Wyczytalem ze trzeba jakiegoś emulatora wina (dx gl i
 > te sprawy) ile on kosztuje ??? Jak co się pytam ;]
 >
 > Jeszcze jedna sprawa czy jest coś do ściągania torrentów na linuxa ja na winie urzywałem bitcomenta !!!???

Neoo

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-02, 22:20:27 »
2005-12-02 22:14:08 Stars napisał:

> Witam !
 >
 > No w sumie nie taki nowy ;] ale miałęm juz red hat i bawiłem się z nim ale nie dałem rady zzbyt
 > długo ???
 >
 > Teraz po paru latach chce znowu spróbować może się uda ??? Ale jakiego linuxa mam wybrać ???
 >
 > I jedna ważna sprawa uwielbiam jedną gre a mianowicie cs a 1.6 steam czy działa na linuxa ???
 > Bez tego nie zmieniam systemu ;] hehehe Wyczytalem ze trzeba jakiegoś emulatora wina (dx gl i
 > te sprawy) ile on kosztuje ??? Jak co się pytam ;]
 >
 > Prosze na poczatek o te 2 infa !!!

Pierwsza sprawa jest taka: chwilę temu w newsach był taki link do testera, jaką dystrybucję powinieneś wybrać. Pozatym nie powinieneś zadawać takiego pytania na forum...

Po drugie, to Wine jest darmowy i NIE jest to emulator. Nie wiem, czy wystarczy wine, winex czy cedega, do odpalenia CS-a, ale z wyżej wymienionych tylko cedega jest płatna (bo najlepsza) i jest największa szansa, że ci giery na niej pójdą.

Neoo

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-02, 22:22:19 »
 >  > Jeszcze jedna sprawa czy jest coś do ściągania torrentów na linuxa ja na winie urzywałem
 > bitcomenta !!!???
 >

weź spójrz na stronę główną linux newbie....

Stars

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-02, 22:35:08 »
Przepraszam cię to gdzie mam taki temat dać jak nie na forum ???? HEHEHE  oj dziwne forum skoro nowy się nie może zapytać jaki linux ma wybrać bo nie jest w temacie ???


Nie lepiej być uprzejmym i  np napisać odpowiedzi doradzić ??? Tyle samo poświęciłeś na pisanie tego powiecmy olewajacego mnie tekstu zamiast pomuc ??? Nic nie widze w tym new... ???



Stars

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-02, 22:51:57 »
No znalazłem o tym ściąganiu ;]

Ale ile kosztują te programy do powiecmy grania ???

I tam pisze ze jaki linux ale all po angielsku to może mi jednak z tym ktoś doradzi ???

Znalazłem na allegro np: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73920905  MANDRIVA LINUX 2006 PL

Albo są tam też inne suse

Albo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74064437

Z tego co wiem jako nowy noob powienienem wybrać fedore albo manderka

Stars

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-02, 23:28:38 »
Dziekuje panowie !!! Ah te forum jest pomocne !!!
Juz wybrałem Mandriva nie musieliście się fatygować z odpowiedziami !!!

login

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-02, 23:32:19 »
SUSE 10.0
Najnowsza  Mandriva wcale nie jest wspaniała, jest wiele zarzaleń, to bzdury tam piszą że Mandriva jest dla początkujących.
Tylko Suse  10
Najnowszy Suse 10 jest bardzo dobry.
Ewentualnie jeszcze Linspire to jest dla zupełnie początkujących.
Program do grania nazywa się Cedega kosztuje ok.
50$.




Stars

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-02, 23:41:17 »
Wow teraz mnie zaskoczyłeś tym ;] ci powiem szczeże !!! ;]

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-03, 09:39:04 »
2005-12-02 23:41:17 Stars napisał:

> Wow teraz mnie zaskoczyłeś tym ;] ci powiem szczeże !!! ;]
>
> A ja też powiem szczeRZe, nie rozumiem dlaczego tak się szczeRZysz.
>  Pytasz: \\"Przepraszam cię to gdzie mam taki temat dać jak nie na forum ???? HEHEHE oj dziwne forum skoro nowy się nie może zapytać jaki linux ma wybrać bo nie jest w temacie ???\\"
> Oczywiście że możesz pytać tylko najpierw wypadałoby sprawdzić czy na forum nie było juz takich wątków. Zaręczam ci że były, niektóre ciągnęły się jak serial \\"Klan\\" czy inna \\"Plebania\\" :) Więc nie dziw się że dostałeś od Starsa odpowiedź jaką dostałeś. W końcu jest jakaś różnica między newbie a leniem :)
> Dalej: \\"Nie lepiej być uprzejmym i np napisać odpowiedzi doradzić ??? Tyle samo poświęciłeś na pisanie tego powiecmy olewajacego mnie tekstu zamiast pomuc ??? Nic nie widze w tym new... ???\\"
A ile ty czasu poświęciłeś na dwa pierwsze posty zamiast przejrzeć wątki choćby tylko na tym forum?
PowieDZmy że chciałbym ci pomÓc, tylko niby jak? Chwalisz się że bawiłeś się Red Hatem ale niedługo.
To napisz uprzejmie co ci w nim nie pasowało, bo może akurat Mandriva czy Suse też ci nie będa pasować :)
Tym bardziej że te dystrybucje mają z RH wiele wspólnego.
Jeżeli jesteś zdecydowany na linuxa najlepiej sam wypróbuj
kilka dystrybucji. Jednym wystarczy Mandriva a innym np. Debian czy Gentoo. Sam musisz wybrać, a przed następna wizytą na forum przeczytaj: http://rtfm.bsdzine.org/
Pozdrawiam

Stars

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-12-03, 09:58:47 »
Powiem ci co mi nie pasowało ;]

Miałem problemy z wszystkim gg i inne pierdoły a widze ze dalej na tym forum się nic nie zmieniło i dalej te same odpowiedzi !!! Nikt nowym nie pomaga tylko przeczytaj to szukaj tu a zamias \\"kolego masz to tutaj ale powienieneś wybrać suse bo jest łatwy a jeśli ci zależy na np. cs1.6 to odpowiednie dla ciebie! Ale powinieneś wiedzieć ze muszisz mieć to ... do uruchomienia tego steama w linuxie i zajmie ci to jako nopwemu troche problemóW  \\"   Jak np. ja mam się przezucić na linka jak zawsze mam problemy z czymś a za karzdym razem piszą takie odpowiedzi a wszedzie traktujecie się ze ludzie z linuksem to super ludzie bo każdemu pomagają jak narazie to dla mnie prostactwo bo nikt nie pomaga 3 lata temu tez tak miałęm teraz znowu !!!


Pytanie jest proste zależy mi bardzo na tym zeby działał mi steam czy bede miał z tym duże problemy ??? I jaki linux żeby się na nim uczyć!!!


Wogóle przydała by się ktoś kto ma steama na linuksie i moze mi podac swoje gg zeby pomóc !!! Myślałem nad zmianą na linka za tak tydzien moze dwa i chce się dowiedzieć jaki wyczytałem ze suse jest fajny a na Mendrive nażekają ???

Grabarz

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-12-03, 11:18:13 »
>  I jaki linux żeby się na nim uczyć!!!

Do nauki bezapelacyjnie najlepsze jest Gentoo :).

ALe trzeba mieć szybki sprzęt, sporo pamięci - wówczas kompilowanie wszystkeigo ze źródeł nie jest tak czaswochłonne.

Jeśli człowiek nauczy się obsługiwać ten system, to nie będzie chciał wrócić do czegoś innego (a przynajmniej tak było u mnie).



jk33

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-12-03, 11:30:29 »
2005-12-03 09:58:47 Stars napisał:  
 >
 > Miałem problemy z wszystkim gg i inne pierdoły
Słuchaj, my nie jesteśmy w
stanie stwierdzić co masz na myśli
mowiąc \\"inne pierdoły\\" czy \\"wszystkim\\", odpowiedź będzie tak samo szczegółowa jak pytanie.

 > zmieniło i dalej te same odpowiedzi !!! Nikt nowym nie pomaga tylko przeczytaj to szukaj tu a
 > zamias \\"kolego masz to tutaj ale powienieneś wybrać suse bo jest łatwy a jeśli ci zależy
 > na np. cs1.6 to odpowiednie dla ciebie! Ale powinieneś wiedzieć ze muszisz mieć to ... do
 > uruchomienia tego steama w linuxie

Bo już nieraz ktoś napisał co potrzeba,
i jak zrobić to i tamto krok po kroku.
Jeśli nauczysz się szukać informacji,
będziesz miał rozwiązanie swojego problemu
po 15 minutach, zamiast zadawać ciągle
te same pytania na forum.
 
 > I jaki linux żeby się na nim uczyć!!!
Jeśli liczysz na jednoznaczną odpowiedź,
to jesteś w błędzie. Każdy ma inne upodobania,
i każdy jako najprostrzą poda inną dystrybucję.
Proste dystrybucje, to chociażby:
Fedora, Ubuntu, Mandriva, Suse.
 
Ponadto:
\\"karzdy\\" \\"nażekają\\"
Kolego, myślę, że przydałby Ci się
słownik ortograficzny.


Stars

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-12-03, 11:57:05 »
mam dyslekcje rozwojową proponuje jakiś słownik albo google bo są różne dyslekcje ??!!!

No dobra decyzje juz podjołem !!! I pomogli mi koelsie z allegro a nie z tego forum !!!

Dziwne forum jesteście  ... ;p hehehe


darkgod

  • Gość
System nie chce się wyłączyć!!
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-12-03, 13:59:43 »
2005-12-03 11:57:05 Stars napisał:

> mam dyslekcje rozwojową proponuje jakiś słownik albo google bo są różne dyslekcje ??!!!

To nie usprawiedliwia Cię od lenistwa. Skoro jesteś świadomy swojego problemu co powstrzymuje Cię od korzystania ze słownika/narzędzia sprawdzającego pisownię, podczas pisania posta?
Nie możesz wymagać od ludzi by pomagali Ci rozwiązywać Twoje kłopoty, utrudniając im zrozumienie o co Ci chodzi.

Nieodłączną umiejętnością korzystania z Linuksa jest samodzielne wyszukiwanie informacji.
Aby następnym razem spotkać się z przychylniejszą reakcją użytkowników forum zapoznaj się z http://rtfm.killfile.pl

Zamiast pytania o gotowe odpowiedzi wejdź sobie na distrowatch.com - zapamiętaj nazwy kilku dystrybucji, a potem poszukaj informacji o kilku z nich. Na podstawie zdobytych materiałów sam wybierzesz najlepszą dla siebie, nei będziesz mógl nikogo obwiniać że polecił Ci coś co Ci nie pasuje.

A co do pomocy na allegro - kiedyś przez to przechodziłem. \\"Panie! Najlepsza dystrybucja to ta którą ja sprzedaję. Tamta od kogo innego jest niedopracowana, trudna i do niczego się nie nadaje!\\".

Pozdrawiam