Nowe posty

Autor Wątek: Samba - logon.cmd (?)  (Przeczytany 1811 razy)

CrossOverr

  • Gość
Samba - logon.cmd (?)
« dnia: 2015-11-27, 23:49:01 »
Witam, próbuję skonfigurować Sambę i mam tu określone m.in. żeby zrobić skrypt w pliku logon.cmd / logon.bat do niej. Problem w tym, że nie mam pojęcia jaka ma być zawartość tego pliku, gdzie on ma być, ani nawet co on ma konkretnie robić. Szukam tego w internecie już od dłuższego czasu, ale nie mogę niczego znaleźć. Możecie powiedzieć mi co należy wpisać w tym pliku?

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Samba - logon.cmd (?)
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-11-28, 12:30:35 »
Cytuj
ani nawet co on ma konkretnie robić
Ty nie wiesz a my mamy wiedzieć?

 Może te notatki były dwustronne a ty skserowałeś jednostronnie...

Tutaj masz info o skryptach logowania w Sambie. To jest pierwszy wynik z Google na pytanie samba logon.cmd
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

CrossOverr

  • Gość
Odp: Samba - logon.cmd (?)
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-11-28, 18:17:12 »
Cytuj
ani nawet co on ma konkretnie robić
Ty nie wiesz a my mamy wiedzieć?

Wyszedłem za założenia (najwyraźniej błędnego), że skoro nie jest napisane co plik ma robić, to musi istnieć tylko jedno jego konkretne przeznaczenie. Tak czy inaczej, dzięki za odpowiedź. Mam tu jeszcze jedną rzecz, ale wydaje mi się, że ona jest bardziej oczywista, a mianowicie: "proces przygotowania i dodawania administratora samby w debianie".
W google znalazłem takie 3 polecenia:
groupadd ntadmin
net groupmap add ntgroup=”Domain Admins” unixgroup=ntadmin rid=512 type=d
useradd -g ntadmin administrator
To jest ten cały "proces", czy może coś jeszcze trzeba zrobić? Bo na zagranicznym forum jakiś użytkownik jeszcze do pliku smb.conf dorzucił taki fragment:
[global]
admin users = root, smbadmin, user1, user2, user3
security = user

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Samba - logon.cmd (?)
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-11-28, 22:21:28 »
1/ Pliki startowe to... pliki startowe... Robią to, co użytkownik (albo administrator) chce, żeby było zawsze automatycznie zrobione przy starcie komputera i/lub zalogowaniu użytkownika (logon.cmd to to drugie). Nie wiem, wyczyścić katalog tymczasowy, uruchomić jakieś programy w tle, zarchiwizować coś, whatever.

2/ Zamiast strzelać na ślepo komendami dookoła - bez pojęcia co one robią, może po prostu zrobisz rzecz najprostszą... Przeczytasz podręcznik do Samby. O'Reilly się zlitowało i udostępniło go za darmo. Masz też The Unofficial Samba HOWTO, PDF-a z rozdziałem Troubleshooting Techniques i podręczniki man do wszystkich plików i programów wchodzących w skłąd pakietu Samba. Absolutnie wszystko to (i dużo więcej) jest wymienione na absolutnie nieintuicyjnej stronie twórców Samby, pod zaskakującym samba.org, a konkretniie tutaj.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy