Nowe posty

Autor Wątek: mpc na mp3  (Przeczytany 3858 razy)

DebianUser

• Gość
mpc na mp3
« dnia: 2005-12-02, 20:17:37 »
Witam
problem polega na tym, że na komputerze nie da sie odsłuchać dźwięku z mikrofonu. Program do nagrywania dźwięku niczego nie rejestruje, a pod skype nikt mnie nie słyszy. Nie jest to wina zbyt cichego ustawienia w mixerze.
Mój system to Debian sarge, 2.2.27-2-386
Zgóry dziękuję za pomoc

jk33

• Gość
mpc na mp3
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-02, 20:28:27 »
2005-12-02 20:17:37 DebianUser napisał:

> Witam
 > problem polega na tym, że na komputerze nie da sie odsłuchać dźwięku z mikrofonu. Program do
 > nagrywania dźwięku niczego nie rejestruje, a pod skype nikt mnie nie słyszy. Nie jest to wina
 > zbyt cichego ustawienia w mixerze.
 > Mój system to Debian sarge, 2.2.27-2-386
 > Zgóry dziękuję za pomoc

Ale słyszysz w głośnikach jak mówisz?

Jeśli tak, to spróbój ustawic głośność
dla kanału capture w mikserze.

pozdrawiam

DebianUser

• Gość
mpc na mp3
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-09, 20:42:42 »
Witam, okazało się, że problem tkwił w mikrofonie - był uszkodzony już przy zakupie, przez co niczego, co mówiłem nie było słychać na głośnikach. Dziękuję za sugestię jk33.

kamioon1

• Gość
mpc na mp3
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-29, 21:12:05 »
2005-12-09 20:42:42 DebianUser napisał:

> Witam, okazało się, że problem tkwił w mikrofonie - był uszkodzony już przy zakupie, przez co
 > niczego, co mówiłem nie było słychać na głośnikach. Dziękuję za sugestię jk33.

Witam,

mam taki sam problem ale moj mikrofon dziala prawidlowo (np. pod Windowsem)
System: Debian Sarge (GNOME)
karta dzwiekowa zintegrowana AC\\' 97
problem wyglada tak ze moge bez problemu odsluchiwac dzwiek z mp3 i filmow (xmms, Totem) ale nie moge dzwieku nagrywac przez mikrofon, ani uzywac w Skype. Przy probie nagrywania pojawia sie \\"pierdzenie\\" w sluchawkach a przy probie odtworzenia pilku dostaje komunikat \\"Could not open device \\"/dev/dsp\\" for writing.\\" chociaz ten pilk ma prawa dostepu rw-rw-rw...nie wiem co dalej, prosze o jakis namiar gdzie znajde rozwiazanie problemu.

z gory dziekuje

Kaka

• Gość
mpc na mp3
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-29, 22:35:23 »
2006-08-29 21:12:05 kamioon1 napisał:

> 2005-12-09 20:42:42 DebianUser napisał:
 >
 > > Witam, okazało się, że problem tkwił w mikrofonie - był uszkodzony już przy zakupie, przez
 > co
 >  > niczego, co mówiłem nie było słychać na głośnikach. Dziękuję za sugestię jk33.
 >
 > Witam,
 >
 > mam taki sam problem ale moj mikrofon dziala prawidlowo (np. pod Windowsem)
 > System: Debian Sarge (GNOME)
 > karta dzwiekowa zintegrowana AC\\' 97
 > problem wyglada tak ze moge bez problemu odsluchiwac dzwiek z mp3 i filmow (xmms, Totem) ale
 > nie moge dzwieku nagrywac przez mikrofon, ani uzywac w Skype. Przy probie nagrywania pojawia
 > sie \\"pierdzenie\\" w sluchawkach a przy probie odtworzenia pilku dostaje komunikat
 > \\"Could not open device \\"/dev/dsp\\" for writing.\\" chociaz ten pilk ma prawa
 > dostepu rw-rw-rw...nie wiem co dalej, prosze o jakis namiar gdzie znajde rozwiazanie problemu.
 >
 > z gory dziekuje
 >  

Więc tak - sprawdź czy:

>podłączyłeś mikrofon ;-)
>>korzystasz z serwera dźwięku, alsy itp.
>>>jaki kernel (w 2.4....trzeba zainstalować alse a w 2.6......już jest)
>>>>wyłącz (jeśli masz) serwer dźwięku w gnome
>>>>>zainstaluj alsa jeśli nie masz
>>>>>>uruchom alsamixer i metodą prób i błędów włanczaj wszystko i zobacz kiedy mikro będzie działać

Miałem dokładnie ten sam problem co ty - powyzsze \\'\\'kroki\\'\\' pomogły.

Pozdrawiam!
------------------
www.debian.linux.pl

droida

• Gość
mpc na mp3
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-02, 19:48:22 »
witam
mam problem ..otóż mam pare piosenek w formacie mpc..i chciałabym przekonwertować je na mp3.
pogrzebałam już troszke w poszukiwaniu programu do konwersji i natrafiłam na musepacktools lub na mppdec lecz nie wiem jak je uruchomić;/
czy ktoś mógłby mi z tym pomóc??
bardzo proszę o radę
droida

• Gość
mpc na mp3
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-11, 18:34:07 »
2005-12-02 19:48:22 droida napisał:

> witam
 > mam problem ..otóż mam pare piosenek w formacie mpc..i chciałabym przekonwertować je na mp3.
 > pogrzebałam już troszke w poszukiwaniu programu do konwersji i natrafiłam na musepacktools lub
 > na mppdec lecz nie wiem jak je uruchomić;/
 > czy ktoś mógłby mi z tym pomóc??
 > bardzo proszę o radę
 > droida

http://soundconverter.berlios.de/ + gstreamer-musepack + gstreamer-lame .