Nowe posty

Autor Wątek: Linux Mint - "trzęsacy" się ekran  (Przeczytany 1314 razy)

k3nshin

  • Gość
Linux Mint - "trzęsacy" się ekran
« dnia: 2015-11-04, 20:01:18 »
Na początku chciałem się serdecznie przywitać ze wszystkimi użytkownikami - cześć :)

Jako linuxowy nowicjusz mam pytanie odnośnie edycji Linux Mint, mianowicie:
pobrałem ze strony tejże edycji wersję linuxmint 17.2-cinnamon-64bit, następnie za pomocą programu Linux Live USB Creator utworzyłem live usb. Po odpaleniu linuxa z pendrive'a system załadował się poprawnie, ale ekran drga tak samo jakby przystawić magnes do monitora crt. Sprzęt jaki posiadam to laptop Lenovo Y-70 z podświetleniem led więc nie obarczam magnesów ani żadnych pól elektromagnetycznych.
Czy ktokolwiek z was miał podobne problemy, bądź zna rozwiązanie? Jeśli tak to proszę o pomoc, nie chciałbym się tak szybko zniechęcać :)

Pozdrawiam.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Odp: Linux Mint - "trzęsacy" się ekran
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-11-04, 22:57:32 »
Dziwna sprawa, nigdy nie widziałem takiego zachowania na ekranie ldc/led.

Mogę tylko strzelić, że problem może leżeć w częstotliwości odświeżania serwowanej do matrycy.

Google mówi, że w tym laptopie jest grafika nVidii, GeForce 860M.
Problemy więc mogą być 2:
1. Otwarty sterownik ("nouveau"), który raczej działa marnie. Zainstaluj zamknięty sterownik. Na pewno są instrukcje dla Minta w Internecie. W Ubuntu wystarczy jedno kliknięcie w menadżerze sterowników.
2. Zbyt stara wersja zamkniętego sterownika nVidii. GeForce 860 to nie taka stara karta, a "stabilny" sterownik dostarczany przez dystrybucję może nie być aktualny. Warto sprawdzić, czy zainstalowana jest najnowsza wersja. Na przykład programem nvidia-settings.

Zobacz, czy coś z tego pomoże.

k3nshin

  • Gość
Odp: Linux Mint - "trzęsacy" się ekran
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-11-05, 09:01:33 »
Piękne dzięki, zabieram się do pracy :)