Programowanie > Bash, skrypty powłoki

Bash: Pobieranie danych z okienka "Input"

<< < (2/3) > >>

gomath:
Nagranie na płytę cd nie zachowa uprawnień. Utworzenie archiwum tar faktycznie może pomóc (zainteresuj się opcją -p).

Bees:
2005-12-01 11:22:18 kwazar napisał:

> najprosciej jest skopiowac wszystko ze starej partycji na nowa .
 > zabij x-y, zaloguj sie w konsoli i po prosty skopiuj - popraw gruba lub lilo i gotowe - robilem
 > juz tak pare razy i wszystko jest ok! - na wszelki wypadek nie kasuj starych partycji - dopiero
 > jak wszystko bedzie dobrze to mozna skasowac...

Ten sposob bedzie na poczatek najprostszy dla mnie
i sprobuje go wdrozyc w zycie . Najpierw skopiuje , skonfiguruje lilo , wyprubuje czy dziala i dopiero pozniej usune .
Dzieki i pozdrawiam , Bees!

Tad:
Napisałem skrypt do zmiany nazw plików z numerowaniem od jakieś wprowadzanej przez użytkownika cyfry.
Zastosowałem Okienka dialogowe np. inputbox do wprowadzania danych zamiast z linii poleceń "READ".

[fragm]

#!/bin/bash
dialog --title "Wprowadzenie danych"
--backtitle "Okienko testowe"
--inputbox "Wprowadz numer od którego ma zaczynać się pierwszy plik:" 8 40
2> nr.temp
read x < nr.temp
echo $x
rm nr.temp
........

Pytanie: Stosuję metodę zapisu do pliku tymczasowego i wczytania zmiennej z tego pliku
aby zmienna dalej była przetwarzana przez skrypt.
Długo myślałem i tylko taki sposób znalazłem.

Powinna być jednak inna metoda wprowadzania danych przez okienko i"inputbox", darmo jednak szukałaem w man-ach i googlach ... nic nie znalazłem.

Stąd proszę o pomoc.
Nie mniej to co napisałem działa.

gomath:
Witaj Tad :)

Nie mam teraz dostępu do polecenia dialog i nie mogę tego przetestować... Spróboj tak przypisac wynik do zmiennej:

x=`dialog --title "Wprowadzenie danych"
--backtitle "Okienko testowe"
--inputbox "Wprowadz numer od którego ma zaczynać się pierwszy plik:" 8 40
2`

(apostrofy, w które ujęte jest polecenie dialog, to te znajdujące się na wspólnym klawiszu z tyldą(~))

Tad:
Witam! gomath

Dziwne, ale tą metodą podaną przez ciebie mnie nie działa. Pewnie jest dobra, ale nie umiem jej zastosować  
Wrócę do starej metody bo szkoda mi czasu.
A rzecz nie warta zachodu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej