Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Problem z kartą sieciową w Windowsie XP  (Przeczytany 5778 razy)

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« dnia: 2005-11-29, 10:10:34 »
Witam!
Jestem w sieci z NATem i chcialbym użyć przekierowanych portów w mldonkey. Myślałem, że da się to zrobić za pomocą strony konfiguracyjnej, ale wciąż mam low id... jak się do tego zabrać??

darkgod

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-29, 11:20:58 »
2005-11-29 10:10:34 edpl napisał:

> Witam!
 > Jestem w sieci z NATem i chcialbym użyć przekierowanych portów w mldonkey. Myślałem, że da się
 > to zrobić za pomocą strony konfiguracyjnej, ale wciąż mam low id... jak się do tego zabrać??

na komputerze który robi NAT trzeba zrobić coś takiego:

# iptables -t nat -A PREROUTING -d adres_zewnetrzny -p tcp --destination-port jakis-port -j DNAT --to-destination twoj_adres_ip_wewn:twoj_port

gdzie adres_zewnetrzny to adres interfejsu połączonego z internetem, natomiast twoj_adres_ip_wewn to adres Twojego komputera w sieci lokalnej. Porty są dowolne (najlepiej jakies wysokie zeby z niczym nie kolidowały).

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-29, 11:39:03 »
otóż jest pewien problem... moj system \\"nie zna\\" polecenia iptables ani ipchains... co robic??

darkgod

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-29, 12:25:34 »
2005-11-29 11:39:03 edpl napisał:

> otóż jest pewien problem... moj system \\"nie zna\\" polecenia iptables ani ipchains... co
 > robic??

wpisujesz je jako root?
spróbuj /usr/sbin/iptables lub /sbin/iptables.

Jeśli to nie podziała tzn. że nie masz zainstalowanych iptables.
Znajdź pakiet rpm na plycie instalacyjnej iptables-x.x.x.rpm czy coś podobnego i zainstaluj rpm -ivh iptables-x.x.x.rpm.

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-29, 12:54:02 »
ok iptables juz mam (nie mialem zainstalowane) tylko nie wiem o co chodzi z tym adresem zew... to jest brama, broadcast czy co??

darkgod

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-29, 18:02:22 »
2005-11-29 12:54:02 edpl napisał:

> ok iptables juz mam (nie mialem zainstalowane) tylko nie wiem o co chodzi z tym adresem zew...
 > to jest brama, broadcast czy co??

To jest adres pod jakim maszyna NAT-ująca jest widoczna w internecie. Taka maszyna ma zazwyczaj dwa interfejsy - jeden podłączony do sieci lokalnej, a drugi do internetu (np. neostrada, dsl czy cokolwiek innego).

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-11-29, 22:27:30 »
wielkie dzięki! Mam już high id. Najdziwniejsze jest to, że w obu adresach wpisalem wew. IP- tak mi poradzili kuple z tej samej sieci i działa

Stilgar

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-11-30, 00:09:57 »
a ja mam caly czas lowid, mimo, ze mldonkey jest uruchomiony na kompie, ktory robi za router...

VDamian

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-11-28, 22:25:48 »
Mam taki problem. Zainstalowalem Suse 10.0 64bit po instalce dziala internet w linuxie a w Windowsie juz nie. Linux robi cos takiego jak wyłączenie karty sieciowej (zintegrowana) i w Windzie sie nie wlącza a w linuxie przy bootowaniu na nowo włącza.
Dodam ze jak bylem pod linuxem to wcisnąłem twardy reset i karta dziala pod Win. Inaczej jak wyłączam normalnie nie działa.
W jakim pliku w Suse jest zapis finalizowania urzadzeń? Co gdzie trzeba zmienić?
Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam papa

szogunek

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-11-30, 15:17:13 »
2005-11-28 22:25:48 VDamian napisał:

> Mam taki problem. Zainstalowalem Suse 10.0 64bit po instalce dziala internet w linuxie a w
 > Windowsie juz nie. Linux robi cos takiego jak wyłączenie karty sieciowej (zintegrowana) i w
 > Windzie sie nie wlącza a w linuxie przy bootowaniu na nowo włącza.
 > Dodam ze jak bylem pod linuxem to wcisnąłem twardy reset i karta dziala pod Win. Inaczej jak
 > wyłączam normalnie nie działa.
 > W jakim pliku w Suse jest zapis finalizowania urzadzeń? Co gdzie trzeba zmienić?
 > Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam papa
moze masz ja poporostu wylaczona w biosie sprawdz

VDamian

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-11-30, 19:20:48 »
> moze masz ja poporostu wylaczona w biosie sprawdz

W biosie tez szukalem. Tam jest wszystko dobrze. Internet dziala w linuxie nie dziala w windowsie bo linux robi cos takiego jak shouting down devices (w tym karte sieciową) i to jest problem. Jak zresetuje kompa pod linuxem i nie zdazy tego zrobic to dziala sieciowka normalnie pod windą i linuxem, wiec jezeli ustawie ze ma nie wylaczac przy wyjsciu to bedzie dobrze.
Jak to ustawic, czy ktoś wie??

Stilgar

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-11-30, 19:33:25 »
2005-11-30 19:20:48 VDamian napisał:

>  > moze masz ja poporostu wylaczona w biosie sprawdz
 >
 > W biosie tez szukalem. Tam jest wszystko dobrze. Internet dziala w linuxie nie dziala w
 > windowsie bo linux robi cos takiego jak shouting down devices (w tym karte sieciową) i to jest
 > problem. Jak zresetuje kompa pod linuxem i nie zdazy tego zrobic to dziala sieciowka normalnie
 > pod windą i linuxem, wiec jezeli ustawie ze ma nie wylaczac przy wyjsciu to bedzie dobrze.
 > Jak to ustawic, czy ktoś wie??
 >

w /etc/init.d masz skrypty które system wykonuje podczas startu i zamykania systemu. musisz znalezc ten, ktory odpowiada za karte sieciowa (u mnie sie nazywa net.eth0 ), otworzyc go edytorem, znalezc czesc stop() -- i w niej musisz znalezc polecenie ktore wylacza sieciówkę i je zakomentuj (wystarczy na poczatku linijki postawic #)

VDamian

  • Gość
Problem z kartą sieciową w Windowsie XP
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-11-30, 20:17:58 »
> w /etc/init.d masz skrypty które system wykonuje podczas startu i zamykania systemu. musisz
 > znalezc ten, ktory odpowiada za karte sieciowa (u mnie sie nazywa net.eth0 ), otworzyc go
 > edytorem, znalezc czesc stop() -- i w niej musisz znalezc polecenie ktore wylacza sieciówkę i
 > je zakomentuj (wystarczy na poczatku linijki postawic #)

Super, wlasnie takiej odpowiedzi oczekiwalem. Ale nadal zastanawiam sie jak to dokladnie zrobic. znalazlem plik network. Stop w tym pliku wyglada tak:
stop)

      echo Shutting down network interfaces:

      if [ -z "$INTERFACE" ] ; then
         $FAKE ifdown-route noiface -o ${BE_QUIET:+quiet} rc $MODE
      fi

      for IFACE in ${INTERFACE:-$AVAILABLE_IFACES} ; do
         # printf "    %-9s " $IFACE
         $FAKE ifdown $CONFIG $IFACE -o ${BE_QUIET:+quiet} rc $MODE
         RET=$?
         debug && printf "    %-9s returned %sn" $IFACE $RET
         rc_failed $RET
         case "$RET" in
            $R_NODEV|$R_NOTCONFIGURED|$R_INACTIVE)
               rc_failed 5
               rc_status -v1 ;;
            *)
               rc_status -v1 ;;
         esac
         rc_reset
      done

      if [ -z "$INTERFACE" -a -z "$TYPE" ] ; then
         # At last stop any remaining dhcp client
         $FAKE ifdown-dhcp all -o ${BE_QUIET:+quiet} rc
         rc_status
         rm -f $RUN_FILES_BASE/if-*
         rm -f $NETWORK_RUNFILE
         echo -n "Shutting down service network  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  ."
         rc_status -v
      fi

      ;;
No i jest taki problem ze nie wiem czy zakomętowac wszystko czy tylko część. Moze zakomentowac tylko drugiego if'a czy cos innego czy moze jest gdzies wywolanie tego stopa w innym pliku i tam trzeba to zakomentowac?
Jak myslisz?
Pozdro