Sprzęt > Karty muzyczne

Linux + via kn266

<< < (2/3) > >>

Zbooj:
Jak byk! W wolnym tłumaczeniu \\"tylko root moze to zrobić\\" czyli zamontować cd-rom. Polecam odpowiedni wpis w /etc/fstab i powinno dla normalnego usera tez chodzic.
U mnie jest tak:
/dev/hdc /cdrom   iso9660 ro,user,noauto  0  0

PZDR

Małolat:
A możne ktoś powiedzieć jak zamontować drugiego cd tyle że w debianie 3.1 woody?! Pierwszy (dvd) montuje się bez problemów  
 a jakchce zamontować drugi (nagrywarka) to się okazuje że nie moge znaleść cdrom1. Jak temu zaradzić? Oczywiście k3b i kernel wykrywają nagrywarke

Zbooj:
2005-06-07 14:22:30 Małolat napisał:

> A możne ktoś powiedzieć jak zamontować drugiego cd tyle że w debianie 3.1 woody?! Pierwszy (dvd)
 > montuje się bez problemów  
 >  a jakchce zamontować drugi (nagrywarka) to się okazuje że nie moge znaleść cdrom1. Jak temu
 > zaradzić? Oczywiście k3b i kernel wykrywają nagrywarke

A gdzie szukasz tego cdrom1? Bo jak na moj gust to chyba go nie ma wcale.

astral:
witam ponownie:

No wlasnie Panowie mam wpis - wymagalny, moze i masa ciemna jestem ale usera i reszte mam wpisane mimo to nie dopuszcza mnie do cdromu!

niebawem przesle tego fstaba...

xavery:
>  >  a jakchce zamontować drugi (nagrywarka) to się okazuje że nie moge znaleść cdrom1.

Pliki /dev/cdrom czy /dev/cdrom1 etc.. nie sa plikami urzadzen, lecz symlinkami do wlasciwych plikow. Albo wiec sobie dopisz symlinka cdrom1 albo uzywaj wlasciwego urzadzenia np /dev/hde

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej