Nowe posty

Autor Wątek: crontab Debian 3.1r5  (Przeczytany 3192 razy)

gablot

  • Gość
crontab Debian 3.1r5
« dnia: 2007-05-30, 20:11:46 »
witam!! wie ktoś dlaczego cron nie działa w Debianie wersja 3.1r5??? przy pierwszej lepszej komendzie na roo-cie np * * * * * who nic mi nie wyświetla i co dziwne ze nie ma plików takich jak cron.allow czy cron.deny odpowiedzialne za dostęp do crona co jest grane w tej wersji debiana???
i czy może ktoś mi podać jakić inny moze program tego typu, pozdrawiam

lesiulodz

  • Gość
crontab Debian 3.1r5
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-05-30, 21:11:08 »
działą przecież jakiej komendy używasz? crontab -e ? może źle zapisujesz składnie sprawdź sobie to : http://www.htmlbasix.com/crontab.shtml

gablot

  • Gość
crontab Debian 3.1r5
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-05-31, 12:50:06 »
2007-05-30 21:11:08 lesiulodz napisał:

> działą przecież jakiej komendy używasz? crontab -e ? może źle zapisujesz składnie sprawdź sobie
 > to : http://www.htmlbasix.com/crontab.shtml

komendy są ok np:
* * * * * who
* * * * * xinit /firefox/firefox
........................itp

nic nie wykonuje przy poleceniu who  a przy polceniu xinit raz ze nic nie wykonuje dwa ze wysyła maila ze commond not found co robić nie mam pojęcia?????

xavery

  • Gość
crontab Debian 3.1r5
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-05-31, 21:59:02 »
> wysyła maila ze commond not found co robić nie mam pojęcia?????

Zainteresować się:
a. Pojęciem środowiska procesu
b. Pojęciem standardowego wejścia/wyjścia procesu
c. Angielskiem słówkiem "command"

Dla ułatwienia:
a.  wydanie polecenia w postaci "xinit" wymaga właściwie zdefiniowanej zmiennej środowiskowej PATH
b. każdy proces otwiera co najmniej trzy strumienie I/O które mogą być dowolnie skierowane
c. "commond" to demon usługi "common" o ile ktoś ją kiedykolwiek wyspecyfikuje i napisze tego demona:)

gablot

  • Gość
crontab Debian 3.1r5
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-06-01, 07:50:22 »
właściwie zdefiniowanej zmiennej środowiskowej PATH ??????

xavery

  • Gość
crontab Debian 3.1r5
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-06-01, 09:17:45 »
> właściwie zdefiniowanej zmiennej środowiskowej PATH ??????
 >

A co w tym dziwnego?:)
Jeśli w shellu konieczne jest zdefiniowanie ścieżki dostępu w zmiennej PATH to w crontabie też należy to zrobić aby móc wywołać polecenie np. xinit bez pełnej ścieżki dostępu.

gablot

  • Gość
crontab Debian 3.1r5
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-06-01, 13:43:03 »
zrobiłem tak:
w pliku /etc/crontab dodałem do lini
PATH=/etc/X11/ ..... dodałem tez inne sciezki (tam gdzie mam xinit) tak na wszelki wypadek i nic jesli nie oto chodzi to xavery napisz dokładniej bo juz trace siły na to wszystko, szukam od paru tygodni tego w necie a ty piszesz troszke zagadkowo jak na takiego laika linuxowego jak ja