Nowe posty

Autor Wątek: Problrm z instalacją Mandrivy 2007 wersji live  (Przeczytany 316 razy)

Eckol

  • Gość
Problrm z instalacją Mandrivy 2007 wersji live
« dnia: 2007-05-03, 15:13:59 »
Informuje że jestem całkowicie nowym zarówno użytkownikiem forum jak i linuxa. Otóż znalazłem na forum kilka tematów dotyczących instalacji mandrivy w werji live jednak nie znalazłem jednoznaczenej odpowiedzi na mój problem - po uruchomieniu się płytki Mandriva One 2007 pojawiają się opcje wyboru języków, ładuje się pulpit, cztery ikony w tym "install". Po jej uruchomieniu cdrom zaczyna intensywnie pracować jednak pulpit pozostaje bez zmian (nic sie nie wyświetla) i tak potrafi przez pół godziny aż w końcu zrobi sie czarny ekran albo komp przestaje reagować tak jakby nie zauważał dysku. Identycznie było z ubuntu wersja 6.10pl. Próbowałem poprzedzić instalację sformatowaniem dysku i usunięciem wszelkich woluminów aby zrobił to instalator bądź formatowałem w zalecany sposób (512mb linux-swap, 8gb ext3 bądź podobnie) w programie gparted. W chwili obecnej na dysku nie ma innych systemów - wcześnij była tam winda xp. Mam wrażenie że cały czas popełniam jakiś błąd. W razie potrzeby podam kolejne informacje.
Dodam tylko jeszcze jedną wążną informację: gdy już wybiorę język, czas itd. zaczyna mi się ładowąć pulpit mandrivy pojawia się komunikat:

" Przy uruchamianiu Demona ustawień GNOME wystąpił błąd.
Niektóre z ustawień takie jak motywy dźwięk czy ustaiwenia tła mogą być niepoprawne.

Ostatanim komunikatem o błędzie był:

Did not receive a reply. Possible caused include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connetion was broken.

Przy następnym zalogowaniu środodwisko GNOME nadal będzie próbowało uruchomić Demona ustawień GNOME "

Podobny komunikat wyświetlał się przy instalacji Ubuntu 6.10 (w tym samym momencie uruchamiania się systemu live) lecz cały po ang.
Domyślam się że część komunikatu dotyczy problemu ze znalezieniem sieci więc dodam że mam neostradę (przez port usb) więc jej istalacja jest możliwa dopiero na już stabilnym i zaistalowanym systemie. POMOCY
Tylko proszę po POLSKU jestem zaawansowanie początkujący :)