Nowe posty

Autor Wątek: kamerka creative  (Przeczytany 2449 razy)

janekjankowski

  • Gość
kamerka creative
« dnia: 2007-04-17, 09:14:42 »
mam pytanie koledzy czy trzeba zainstalowac i[skąd]pobrać stery do kamerki creatve live cam video im pro mam ubuntu 6.06 oraz czy sa programiki aby zobaczyć coś za jej posrednictwem pozdrawiam janek

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
kamerka creative
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-17, 13:52:17 »
2007-04-17 09:14:42 janekjankowski napisał:

> mam pytanie koledzy czy trzeba zainstalowac i[skąd]pobrać stery do kamerki creatve live cam
 > video im pro mam ubuntu 6.06 oraz czy sa programiki aby zobaczyć coś za jej posrednictwem
 > pozdrawiam janek

Witam!

Ja uzywalem niedawno kamerke samsunga, nie pamietam jaki model, poniewaz juz nie mam tej kamerki, ale dziala mi bez dodatkowych sterownikow, wystarczylo, ze podlaczylem ja pod usb i od razu mi ja wykrywalo a obraz z kamerki moglem zobaczyc w takich programach jak ekiga, jest to program do wideokonferencji oraz w multikomunikatorze kopette. Mozliwe, ze sa jeszcze inne programy, ale nie szukalem specjalnie! Kamerke wykrywalo mi na kazdej dystrybucji po podlaczeniu do usb bez dodatkowych sterownikow, ale z kazdym sprzetem jest inaczej:)

Pozdrawiam!

opioom

  • Gość
kamerka creative
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-17, 15:00:56 »
Jeżeli ci nie będzie działać to być może zainteresuj się driverami spca5xx. Z informacji które podałeś o kamerce nic nie wynika, więc ciężko stwierdzić czy jest obsługiwana przez ten sterownik.
A programy to tak jak roobal powiedział, ekiga ewentualnie spróbuj wengoo, w wersji 2.0.

Pzdr.

janekjankowski

  • Gość
kamerka creative
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-04-19, 19:43:46 »
2007-04-17 15:00:56 opioom napisał:

> Jeżeli ci nie będzie działać to być może zainteresuj się driverami spca5xx. Z informacji które
 > podałeś o kamerce nic nie wynika, więc ciężko stwierdzić czy jest obsługiwana przez ten
 > sterownik.
 > A programy to tak jak roobal powiedział, ekiga ewentualnie spróbuj wengoo, w wersji 2.0.
 >
 > Pzdr.
 >
dzięki będe szukać