Nowe posty

Autor Wątek: mysz [lagi]  (Przeczytany 1924 razy)

jvm

  • Gość
mysz [lagi]
« dnia: 2007-04-07, 19:50:11 »
Używam evdev, gdy procesor jest mocno obciążony (np. używam Beryl'a i przeglądam strony) mam potworne lagi na myszy, kursor staje w miejscu dosłownie na kilka sekund, przesuwa sie kawalek i od nowa staje. Mam kernel 2.6.20.4 i X.org 7.2.0.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
mysz [lagi]
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-07, 20:09:58 »
2007-04-07 19:50:11 jvm napisał:

> Używam evdev, gdy procesor jest mocno obciążony (np. używam Beryl'a i przeglądam strony) mam
 > potworne lagi na myszy, kursor staje w miejscu dosłownie na kilka sekund, przesuwa sie kawalek i
 > od nowa staje. Mam kernel 2.6.20.4 i X.org 7.2.0.

Czemu uwazasz, ze to z myszka cos jest nie tak? Ja uzywam Compiza, ktory tez lubi sie zamulic przy wiekszych operacjach, zwlaszcza graficznych. czesto mi sie zdarza, ze kursor sie muli, gdy mam otwarte na raz 20 stron z animacjami flash do tego sciagam 4 pliki z neta, wlaczony program pocztowy, i instaluje rpmy, az sie dziwie, ze procek sie nie zagrzal:)
Mi sie wydaje, ze to raczej system sie tak zamula, nawet jesli zuzycie procka jest niewielkie, podobna sytuacje mialem na windowsie, gdy np. wlaczalem winampa, a system nie byl obciazony innymi procesami, kursor na pare sekund sie wlasnie zawieszal dopoki winamp sie nie uruchomil i to wlasnie byla zawieszka systemu:)

Pozdrawiam!

miraculix

  • Gość
mysz [lagi]
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-07, 21:47:37 »
Również postawię na sam system ew. inne usługi działające w tle. Problem gryzonia brzmi mało prawdopodobnie...