Nowe posty

Autor Wątek: SASMBA - kontroler domeny i ograniczenia dla uzytkownikow  (Przeczytany 1734 razy)

rzepa83

  • Gość
Mam następujący problem. W pracy stoi serwer na Winshit 2003 Server i chciałbym zamienić go na Debianka lub Gentoo.
Do rzeczy:
Na winshicie który jest kontrolerem domeny w profilach mobilnych mogę ustawić, że np. Pani Gienia logująca się na którymkolwiek z kompów ma na pulpicie tapetę ustwioną na wieki i nie może jej zmieniać. Może odpalić tylko Worda do którego skrót ma na pulpicie i nic więcej nie może zrobić... :) wszystko jest zablokowane.
Czy ktoś może mi poradzić czy da się takie cudo zrobić na SAMBIE bo nie chce mi się blokować wszystkiego na każdym z komputerów z osobna a Server Winshita bez przerwy ma konflikty sam ze sobą. Proszę pomóżcie.

Maciek_Rutecki

  • Gość
SASMBA - kontroler domeny i ograniczenia dla uzytkownikow
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-02, 08:46:33 »
2007-04-02 00:03:44 rzepa83 napisał:

> Mam następujący problem. W pracy stoi serwer na Winshit 2003 Server i chciałbym zamienić go na
 > Debianka lub Gentoo.
 > Do rzeczy:
 > Na winshicie który jest kontrolerem domeny w profilach mobilnych mogę ustawić, że np. Pani
 > Gienia logująca się na którymkolwiek z kompów ma na pulpicie tapetę ustwioną na wieki i nie może
 > jej zmieniać. Może odpalić tylko Worda do którego skrót ma na pulpicie i nic więcej nie może
 > zrobić... :) wszystko jest zablokowane.
 > Czy ktoś może mi poradzić czy da się takie cudo zrobić na SAMBIE bo nie chce mi się blokować
 > wszystkiego na każdym z komputerów z osobna a Server Winshita bez przerwy ma konflikty sam ze
 > sobą. Proszę pomóżcie.


Jest tyle artykułów po polsku:

http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&q=samba+jako+kontroler+domeny&btnG=Szukaj&lr=

--
Maciek

rzepa83

  • Gość
SASMBA - kontroler domeny i ograniczenia dla uzytkownikow
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-02, 15:04:13 »
cześć Samba jako kontroler domeny to ja zrobiłem chodzi tutaj o poblokowanie odpalenia menadżera urządzeń, zmiany tapety, odpalenia menu kontekstowego,  itp. Znalazłem troche inną drogę da sie to zablokować na każdym z XPeków mieszając im w rejestrze ale nie chce mi sie biegać do każdej Pani chciałbym zablokować to na sambie.