Nowe posty

Autor Wątek: RT2400 Instalacja i konfiguracja na ubuntu  (Przeczytany 1752 razy)

rafisoltys

  • Gość
RT2400 Instalacja i konfiguracja na ubuntu
« dnia: 2007-03-13, 23:51:14 »
Mam Ubuntu 6.12 i karte Ralink RT2400

Pobrałem sterowniki ale nie wiem dalej co mam zrobic ... prosiłbym o dokładną instrukcje, a najlepiej o pomoc na GG...

Prosze mi powiedziec jak ustawic

IP
Brame
maske podsieci

DNS1
DNS2

Bardzo proszę o pomoc ,,,

//edit
Wywaliłem krzyki z postu...
Kaka

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
RT2400 Instalacja i konfiguracja na ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-14, 00:44:23 »
2007-03-13 23:51:14 rafisoltys napisał:

> Mam Ubuntu 6.12 i karte Ralink RT2400
 >
 > Pobrałem sterowniki ale nie wiem dalej co mam zrobic ... prosiłbym o dokładną instrukcje, a
 > najlepiej o pomoc na GG...
 >
 > Prosze mi powiedziec jak ustawic
 >
 > IP
 > Brame
 > maske podsieci
 >
 > DNS1
 > DNS2
 >
 > Bardzo proszę o pomoc ,,,
 >
 >
Witam!

Znam ten problem bardzo dobrze! Oj znam to! I z tego slynie wlasnie to niby "wspaniale" ubuntu. Wlasnie dlatego nie cierpie ubuntu! Z ralinkami jest w tej dystrubucji najwiekszy problem. Do dzis nie udalo mi sie zainstalowac na tym badziewiu internetu. Natomiast mandriva 2007 free kocha ralinka i internet sam sie instaluje bez zbednych konfiguracji:D Jednak jesli chcesz sie meczyc z tym badziewiem ubuntu, to masz tu link do rozwiazania twojego problemu http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=22504&highlight=ralink+rt2460

Pozdrawiam!

kriswoj

  • Gość
RT2400 Instalacja i konfiguracja na ubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-03-24, 13:57:31 »
2007-03-13 23:51:14 rafisoltys napisał:

> Mam Ubuntu 6.12 i karte Ralink RT2400
 >
 > Pobrałem sterowniki ale nie wiem dalej co mam zrobic ... prosiłbym o dokładną instrukcje, a
 > najlepiej o pomoc na GG...
 >
 > Prosze mi powiedziec jak ustawic
 >
 > IP
 > Brame
 > maske podsieci
 >
 > DNS1
 > DNS2
 >
 > Bardzo proszę o pomoc ,,,
 >
 > //edit
 > Wywaliłem krzyki z postu...
 > Kaka

Witaj
Ja miałem ubuntu 6.06 na GNOME i nie miałem żadnych problemów z RT2400. w ogóle nie musiałem sterów instalować. Wystarczyło zrobić to:
 
Środowisko -> Administracja -> Ustawienia Sieci -> Połączenie Bezprzewodowe (ra0) -> Właściwości  Zaznaczyć "połączenie aktywne" zmienić Konfigurację na DHCP -> OK -> Aktywuj -> OK i u mnie śmigało bezbłędnie.

może u ciebie też to zadziała

pozdrowionka