Nowe posty

Autor Wątek: Polskie Free Software Foundation  (Przeczytany 339 razy)

wit0ld

  • Gość
Polskie Free Software Foundation
« dnia: 2007-03-12, 17:43:43 »
Szukałem ostatnio dość sporo na temat jakichkolwiek polskich odpowiedników FSF i jakoś nie znalazłem. Większość stron skupia się wokół konkretnych systemów operacyjnych itd. ale nie widze coś w sieci grupy ludzi która zajmowała by się czystym "GNU ewangelizowaniem". Istnieją co prawda takie inicjatywy jak Wolne Podręczniki czy wszelkiego rodzaju listy otwarte krążące gdzieś w sieci - nie ma jednak żadnego centralnego ośrodka na którym można by polegać.
Być może ktoś mnie oświeci i poprostu wskaże mi stronę (googlowałem przysięgam;-) gdzie dowiem się więcej o jakiejś namiastce polskiego FSF, a jeśli nie to chciałbym wiedzieć jaki mamy potencjał tzn. kto byłby skłonny we współrozwijaniu takiej non-profitowej organizacji. Jak na razie jesteśmy gotowi zarejestrować coś takiego z kumplem z roku i to nawet jeśli nie będzie żadnej odezwy ze strony forumowiczów.
Główne założenia i cele są dosyć oczywiste, szczególnie chcielibyśmy zadbać o oszczędności w administracji i przyłączenie się/pisanie samemu podręczników do informatyki do szkół które nie musiały by wydawać pieniędzy na system operacyjny, a ich uczniowie na podręczniki. W niedalekiej przyszłości zabieram się do bardzo konkretnego rozpisania deklaracji i celów.