Nowe posty

Autor Wątek: wieloużytkowość w trybie graficznym  (Przeczytany 4931 razy)

laden

  • Gość
wieloużytkowość w trybie graficznym
« dnia: 2005-11-27, 21:11:12 »
mam problem zapomnialem hasla do roota mozna je jakos odzyskac lub zmienic ?

Frank

  • Gość
wieloużytkowość w trybie graficznym
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-27, 21:30:45 »
Wpisz w krateczce pod Szukaj w forum wyraz hasło

de_laurent

  • Gość
wieloużytkowość w trybie graficznym
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-27, 22:20:39 »
Podnies klawiature, tam powinna byc taka mala zolta karteczka. Uzyj tekstu, ktory na niej znajdziesz, jako hasla. Powinno pomoc. Jak nie zadziala, albo karteczki nie bedzie, to poszukaj na monitorze, albo w pierwszej szufladzie biurka (jak masz biurko z szufladami).
Pozdrawiam.

marcin.kaczmarek

  • Gość
wieloużytkowość w trybie graficznym
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-28, 08:30:45 »
2005-11-27 21:11:12 laden napisał:

> mam problem zapomnialem hasla do roota mozna je jakos odzyskac lub zmienic ?
 >
http://www.redhat.com/docs/manuals/linux/RHL-7.3-Manual/custom-guide/s1-rescuemode-booting-single.html

mortuus

  • Gość
wieloużytkowość w trybie graficznym
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-27, 17:17:12 »
Witam!

Czy isnieje w Linuksie możliwość przełączania użytkowników znana z Windowsa XP? Mam uruchomionych kilka procesów w trybie graficznych i chciałbym ich nie zabijać gdy jednocześnie inna osoba chce używać systemu, również w trybie graficznym. Ze względów bezpieczeństwa nie chciałbym by ta osoba mia ła jakikolwiek dostęp do moich uruchomionych programów i plików. Może istnieje jakieś narzędzie rozwiązujące taki problem? Używam Fedora Core 4 bez KDE i GNOME ale z doinstalowanym IceWM i najchętniej przy tym chciałbym zostać. Prawdopodobnie używam GDM, ale nie jestem pewien... (w tym momencie nie mam jak sprawdzić).

pozdrawiam

j3drek

  • Gość
wieloużytkowość w trybie graficznym
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-27, 19:07:29 »
Mógłbyś na przykład uruchomić dwa x servery i na każdym uruchomić icewma.

drugi z serwer uruchamia się np. tak:

$ xinit -display :1 -- :1

a pomiędzy serverami przełączasz sie za pomocą kombinacji

ALT+CTRL+F9  [ zamiast F9 może być inny numerek, zależy od konfiguracji ]

powodzenia :)

chmooreck

  • Gość
wieloużytkowość w trybie graficznym
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-11-27, 19:16:36 »
xnest

mortuus

  • Gość
wieloużytkowość w trybie graficznym
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-11-30, 12:52:28 »
Dzięki za odpowiedzi... w najbliższym czasie zajmę się tym, mam nadzieje, że sobie poradzę :-)

pozdrawiam

devilan

  • Gość
wieloużytkowość w trybie graficznym
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-11-30, 12:58:14 »
2005-11-27 17:17:12 mortuus napisał:

> Witam!
 >
 > Czy isnieje w Linuksie możliwość przełączania użytkowników znana z Windowsa XP? Mam
 > uruchomionych kilka procesów w trybie graficznych i chciałbym ich nie zabijać gdy jednocześnie
 > inna osoba chce używać systemu, również w trybie graficznym. Ze względów bezpieczeństwa nie
 > chciałbym by ta osoba mia ła jakikolwiek dostęp do moich uruchomionych programów i plików. Może
 > istnieje jakieś narzędzie rozwiązujące taki problem? Używam Fedora Core 4 bez KDE i GNOME ale z
 > doinstalowanym IceWM i najchętniej przy tym chciałbym zostać. Prawdopodobnie używam GDM, ale
 > nie jestem pewien... (w tym momencie nie mam jak sprawdzić).
 >
 > pozdrawiam


Witam!
Jestem szczesliwym uzytkownikiem Slackware 10.2 i tam w KDE po kliknieciu przycisku "K" jest opcja "przelacz uzytkownika"
W niej mamy do wyboru "Uruchom nowa sesje" albo "Zablokuj i uruchom nowa sesje"
Dzieki temu drugiemu zablokujesz swoj ekran i jak ktos bedzie cos chcial zrobic bedzie musial wpisac Twoje haslo, a jednoczesnie uruchomi sie drugi serwer X gdzie moze sie zalogowac np. Twoja siostra :)
Serwery przelacza sie kombinacjami ALT+CTRL+F7 F8 F9 itd w zaleznosci ile masz uruchomionych serwerow.

Poszukaj - jesli uzywasz nowej dystrybucji powinna tez byc i taka opcja w Twoim KDE...

chmooreck

  • Gość
wieloużytkowość w trybie graficznym
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-11-30, 13:13:03 »
2005-11-30 12:58:14 devilan napisał:

 > Poszukaj - jesli uzywasz nowej dystrybucji powinna tez byc i taka opcja w Twoim KDE...

eroc do pierwszego posta...
"Używam Fedora Core 4 bez KDE i GNOME ale z doinstalowanym IceWM"

nie samyjm KDE czlowiek zyje ;-)