Nowe posty

Autor Wątek: Dual Head - dziwne zjawisko...  (Przeczytany 3851 razy)

przemek_1985

  • Gość
Dual Head - dziwne zjawisko...
« dnia: 2005-11-26, 20:32:16 »
Chciałbym zainstalowac sobie Debiana ( zrobiłem test ze strony www.jakilinux.org i debian dostał najwięcej 82%) i nie wiem czy trzeba ściągać wszystkie płyty. Chciałbym mieć taką podstawę jak np. w windows ( mam stałe łącze więc mogę później doinstalować resztę). A jeśli nie trzeba ściągać wszystkich obrazów to które należy aby działało. Tylko czy będzie w tym środowisko graficzne? bo na razie korzystanie z lini poleceń odpada ( korzystałem tylko z windows więc nie znam się na tym)

Stilgar

  • Gość
Dual Head - dziwne zjawisko...
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-26, 21:32:05 »
2005-11-26 20:32:16 przemek_1985 napisał:

> Chciałbym zainstalowac sobie Debiana ( zrobiłem test ze strony www.jakilinux.org i debian dostał
 > najwięcej 82%) i nie wiem czy trzeba ściągać wszystkie płyty. Chciałbym mieć taką podstawę jak
 > np. w windows ( mam stałe łącze więc mogę później doinstalować resztę). A jeśli nie trzeba
 > ściągać wszystkich obrazów to które należy aby działało. Tylko czy będzie w tym środowisko
 > graficzne? bo na razie korzystanie z lini poleceń odpada ( korzystałem tylko z windows więc nie
 > znam się na tym)

pierwsza płytka ci wystarczy... nie wiem, czy jest na niej jakieś środowisko graficzne( niech sie jakis debianowiec wypowie :P ), wiec w razie czego sciagnij też CD2

gregus

  • Gość
Dual Head - dziwne zjawisko...
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-26, 22:58:49 »
możesz sobie ściągnąć obraz net_install i jeśli sieć działa
już przy instalacji to reszta instalacji będzie z netu

Neoo

  • Gość
Dual Head - dziwne zjawisko...
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-26, 19:52:01 »
Witam!
Mam mały problem - chciałem zrobić dual heada w moim kompie. Mój kumpel dał mi kartę graficzną na PCI (Avance LOGIC). I teraz tak - odpalam kompa z wpiętymi obiema kartami (moja to ATI RAGE IIC AGP) test biosu polegający na sprawdzeniiu dysków i ramu przebiegł pomyślnie, a potem jak powinno pisać veryfing DMI pool data - pusty ekran i tylko mrugający znak zachęty :/.

Zmieniłem w biosie ustawienia VGA Boot na PCI, komp się w zasadzie odpala, grub także, ale system już nie. Mam auroksa i może to przez to. Próbowałem potem odpalić kompa na knoppixie - ekran bootujący się pokazuje, dajesz enter i dalej jakiś error. Możliwej że karta jest walnięta, ale może ktoś wie co dalej powinienem robić w takiej sytuacji...

Najbardziej wnerwia mnie to, że jak wszystko jest tak jak na początku, tylko karta PCI wpięta, to komp się odpala, ale nie dochodzi nawet do gruba, tzn nawet nie próbuje bootować. Please - HELP!

chmooreck

  • Gość
Dual Head - dziwne zjawisko...
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-26, 20:08:53 »
2005-11-26 19:52:01 Neoo napisał:

 > Zmieniłem w biosie ustawienia VGA Boot na PCI, komp się w zasadzie odpala, grub także, ale
 > system już nie.

co to znaczy, ze sie nie odpala ? stoi w miejscu ? na czym konczy ?

Neoo

  • Gość
Dual Head - dziwne zjawisko...
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-27, 10:41:49 »
> co to znaczy, ze sie nie odpala ? stoi w miejscu ? na czym konczy ?

Wiesz jak się odpala aurox? To ja ci powiem. Na początku piszę coś Uncompresing Linux, potem booting kernel. Potem jest uruchanianie udev. Potem inicjalizacja urządzeń: pamieć masowa, sieć, dźwięk ... zrobione. Dalej Powinien przejść do trybu graficznego. I nawet próbuje, ale ekran ciemnieje, potem pojawia się znak zachęty, i potem już nic ;).

Frank

  • Gość
Dual Head - dziwne zjawisko...
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-11-27, 11:26:25 »
Wyjmij starą kartę i uruchom komputer na tej od kolegi;
przekonasz się czy nie jest uszkodzona

Maciek_Rutecki

  • Gość
Dual Head - dziwne zjawisko...
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-11-27, 12:39:11 »
2005-11-27 10:41:49 Neoo napisał:

>  > co to znaczy, ze sie nie odpala ? stoi w miejscu ? na czym konczy ?
 >
 > Wiesz jak się odpala aurox? To ja ci powiem. Na początku piszę coś Uncompresing Linux, potem
 > booting kernel. Potem jest uruchanianie udev. Potem inicjalizacja urządzeń: pamieć masowa,
 > sieć, dźwięk ... zrobione. Dalej Powinien przejść do trybu graficznego. I nawet próbuje, ale
 > ekran ciemnieje, potem pojawia się znak zachęty, i potem już nic ;).

Przejdz do trybu tekstowego Ctrl+Alt+F1 i zobacz w /var/log/xorg.* lub xfree86.* czy sie nie czepia karty (niewłasciwy stwerownik).

--
Maciek