Nowe posty

Autor Wątek: zapis do przez php danych do pliku lub mysql  (Przeczytany 3472 razy)

przemsi

  • Gość
zapis do przez php danych do pliku lub mysql
« dnia: 2007-01-10, 20:36:49 »
mam goraca prosbe, potrzebuje pomocy  
zapisywalem dane z formularza do pliku txt, a kazda zmienna oddzielalem znakiem "|" dodatkowo na poczatku kazdej lini byla nr zawsze wiekszy o 1  

zapisywalo mi w ten sposob cala linijke ok , ale po przeskoku do nowej lini
zapisywal jeszcze raz ten sam nr i tyle znakow "|" ile wpisalem w tym wierszu

teraz zapisalem dane do mysql ale jak odczytuje to wyswietla mi rowniez podwojnie dlaczego

podaje kod :

// Wysyłanie zapytania SQL
$query = "SELECT * FROM lista";
$result = mysql_query ($query)
    or die ("Zapytanie zakończone niepowodzeniem");

// Wy¶wietlenie wyników w HTML
print "n";
while ($line = mysql_fetch_array($result)) {
   print "tn";
   foreach ($line as $col_value) {
       print "ttn";
   }
   print "tn";
}
print "
$col_value
n";

// Rozł±czanie  
mysql_free_result($result);
mysql_close($link);
?>

WYNIK KODU:
1     1     1253     1253                                                     sagem i nec     sagem i nec                                                                                 
2    2                                                                                              kupa    kupa             
3    3                                                                                                    kupa33    kupa33       
4    4                                              nec    nec                                                       

jestem poczatkujacy lamer :)

gomath

  • Gość
zapis do przez php danych do pliku lub mysql
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-11, 06:44:39 »
Prawdopodobnie w bazie danych masz wstawione wszystko podwójnie. Powinieneś raczej wkleić kod odpowiedzialny za dodwanie danych do bazy niż ich wyciąganie.