Nowe posty

Autor Wątek: Dane, ściągnie  (Przeczytany 3934 razy)

  • Gość
Dane, ściągnie
« dnia: 2006-11-26, 17:43:43 »
Mam dużyyy problem. Ściągałem debiana na 3DVD, łącznie ściągłem ok. 47% a tu bach. Oddałem komputer mojemu tacie na moim koncie zalogowany aby cały czas się ściągało. Jak to ludzie starsi... coś wolno działało więc mój tata zrestartował. I teraz mi się skasowało ściąganie i idzie CAŁE od początku:(;( pomocy, czy ktoś wie jak przywrócić to? Wiem, że to było nierozważne zostawiając kogoś na swoim kompie, więc nie chcę kazań, ale bardzo zależało mi na czasie. Czy ktoś wie jak mi pomóc?

Kaka

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-26, 17:58:57 »
> Mam dużyyy problem. Ściągałem debiana na 3DVD, łącznie ściągłem ok. 47% a tu bach. Oddałem
 > komputer mojemu tacie na moim koncie zalogowany aby cały czas się ściągało. Jak to ludzie
 > starsi... coś wolno działało więc mój tata zrestartował. I teraz mi się skasowało ściąganie i
 > idzie CAŁE od początku:(;( pomocy, czy ktoś wie jak przywrócić to? Wiem, że to było nierozważne
 > zostawiając kogoś na swoim kompie, więc nie chcę kazań, ale bardzo zależało mi na czasie. Czy
 > ktoś wie jak mi pomóc?


Bez jaj...3 DVD? Chłopie ściągnij netinstal - 100 mb zajmuje! Albo jedną płytę cd ale NIGDY nie 3DVD no chyba, że chcesz komuś dać. I ściągnij testing, stable nie ściągaj nie opłaca się.



Pozdrawiam!

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-26, 18:19:33 »
2006-11-26 17:58:57 Kaka napisał:

> > Mam dużyyy problem. Ściągałem debiana na 3DVD, łącznie ściągłem ok. 47% a tu bach. Oddałem
 >  > komputer mojemu tacie na moim koncie zalogowany aby cały czas się ściągało. Jak to
 > ludzie
 >  > starsi... coś wolno działało więc mój tata zrestartował. I teraz mi się skasowało
 > ściąganie i
 >  > idzie CAŁE od początku:(;( pomocy, czy ktoś wie jak przywrócić to? Wiem, że to było
 > nierozważne
 >  > zostawiając kogoś na swoim kompie, więc nie chcę kazań, ale bardzo zależało mi na czasie.
 > Czy
 >  > ktoś wie jak mi pomóc?
 >
 >
 > Bez jaj...3 DVD? Chłopie ściągnij netinstal - 100 mb zajmuje! Albo jedną płytę cd ale NIGDY nie
 > 3DVD no chyba, że chcesz komuś dać. I ściągnij testing, stable nie ściągaj nie opłaca się.
 >
 >
 >
 > Pozdrawiam!
 >
tak, 3DVD, średnio mi się ściąga 3-4 dni (dużo to nie jest) i do cholery skasowane:/ wie ktoś jak pomóc?

Kaka

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-26, 18:28:27 »
> tak, 3DVD, średnio mi się ściąga 3-4 dni (dużo to nie jest) i do cholery skasowane:/ wie ktoś
 > jak pomóc?


Wątpię żeby dało radę to odzyskać ale powiedz czy Ty te 3 DVD potrzebujesz? Tak czy nie? Jeśli nie to po co tyle mb ściągasz? To bez sensu jest. Jeśli nie potrzebujesz tych 3 DVD to ściągnij netinstal albo 1 CD ale testing no chyba, że chcesz na serwer.



Pozdrawiam!

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-26, 18:32:08 »
2006-11-26 18:28:27 Kaka napisał:

>  > tak, 3DVD, średnio mi się ściąga 3-4 dni (dużo to nie jest) i do cholery skasowane:/ wie
 > ktoś
 >  > jak pomóc?
 >
 >
 > Wątpię żeby dało radę to odzyskać ale powiedz czy Ty te 3 DVD potrzebujesz? Tak czy nie? Jeśli
 > nie to po co tyle mb ściągasz? To bez sensu jest. Jeśli nie potrzebujesz tych 3 DVD to ściągnij
 > netinstal albo 1 CD ale testing no chyba, że chcesz na serwer.
 >
 >
 >
 > Pozdrawiam!
 >
netinstall to potem potrzebne pakiety pobiera mi sam, prawda? no właśnie, a ja potrzebuje wszystkie 3DVD z danymi, dla kolegi który ma co prawda bardzo dobrzego kompa (korzysta z winzgrozy), ale zaraziłem go opowieścią o linuxie i chcę mu dać wszystkie 3DVD z danymi (aby miał pakieciki wszystkie od razu:D), bo linuxa nie zna i może byc mu ciężko na początku. Szkoda, że ich nie odzyskam, możecie skasować topic:D

jk33

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-26, 18:34:36 »
Jakbyś mógł przybliżyć w jaki sposób ściągałeś...

Jak robiłeś przez HTTP lub FTP i masz te
kawałki plików, które wcześniej ściągnąłeś
to wysoce prawdopodobne, że da się wznowić..
Jeżeli przez jakiś p2p (Bittorrent, Emule,...), prawdopodonie
również da się wznowić.

Napisz czym ściągałeś (protokół i program)

Kaka

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-26, 18:43:13 »
> netinstall to potem potrzebne pakiety pobiera mi sam, prawda? no właśnie, a ja potrzebuje
 > wszystkie 3DVD z danymi, dla kolegi który ma co prawda bardzo dobrzego kompa (korzysta z
 > winzgrozy), ale zaraziłem go opowieścią o linuxie i chcę mu dać wszystkie 3DVD z danymi (aby
 > miał pakieciki wszystkie od razu:D), bo linuxa nie zna i może byc mu ciężko na początku.
 > Szkoda, że ich nie odzyskam, możecie skasować topic:D


A ten "kolega" to neta nie ma? Jeśli nie ma to rozumiem ale jeśli ma to nie wiem w czym problem? Ściągnij 1 CD i git :)


Pozdrawiam!

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-26, 19:58:42 »
 > A ten "kolega" to neta nie ma? Jeśli nie ma to rozumiem ale jeśli ma to nie wiem w
 > czym problem? Ściągnij 1 CD i git :)
 >
 >
 > Pozdrawiam!
 >
no ściągne mu 1 CD i co? mało programów:D neta ma słabego i dlatego mu ściągam a on mi inną przysługę;) a poza tym Debian mi też się przyda:)nie da się odzyskać, no nic, ściągam ponownie:D

Kaka

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-26, 20:02:59 »
> no ściągne mu 1 CD i co? mało programów:D neta ma słabego i dlatego mu ściągam a on mi inną
 > przysługę;) a poza tym Debian mi też się przyda:)nie da się odzyskać, no nic, ściągam
 > ponownie:D


Nie ściągaj! No zastanów się chwile. Po co ściągać tyle mb jak ciągle się pakiety zmieniają. W stable się nie zmieniają często ale gwarantuję Ci, że po miesiącu stable zaczniesz ściągać testing. W stable są stare pakiety i tyle. A co do neta to ja mam 256 i ściągam z neta tylko jedną płytę a resztę z neta. Wcześniej miałem 128 i też z neta ściągałem. Nie widze problemu w tym, że ten kolega ma wolnego neta. Niech zostawi na noc kompa i git :) A ja jeszcze raz i po raz ostatni apeluję do Ciebie (fajnie brzmi :p) abyś nie ściągał tyle płytek, abyś ściągnął 1 CD testing. Co zrobisz - twoja sprawa, a ja tylko doradzam.



Pozdrawiam!

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-11-28, 22:37:41 »
> Nie ściągaj! No zastanów się chwile. Po co ściągać tyle mb jak ciągle się pakiety zmieniają. W
 > stable się nie zmieniają często ale gwarantuję Ci, że po miesiącu stable zaczniesz ściągać
 > testing. W stable są stare pakiety i tyle. A co do neta to ja mam 256 i ściągam z neta tylko

No zgadzam się, ale czy Debian nie ma jakiegoś programu update, że wykrywa nowsze wersje pakietów na stronie i uaktualnia je?

 > jedną płytę a resztę z neta. Wcześniej miałem 128 i też z neta ściągałem. Nie widze problemu w
 > tym, że ten kolega ma wolnego neta. Niech zostawi na noc kompa i git :) A ja jeszcze raz i po
 > raz ostatni apeluję do Ciebie (fajnie brzmi :p) abyś nie ściągał tyle płytek, abyś ściągnął 1
 > CD testing. Co zrobisz - twoja sprawa, a ja tylko doradzam.
 >
 >
 >
 > Pozdrawiam!
 >
Kolego, masz wolniejszego neta, rozumiem, a co do zostawiania na noc... jak mi przez noc ściąga się całe jakieś 9 GB Debiana (no jeszcze trochę rano;) ), a poza tym myślę czy by nie zacząć rozpromować Debiana w mojej okolicy, a większość to ozoby nie umiejące w ogóle linuxa więc taka wersja z większością pakietów jest chyba najlepsza;)

Kaka

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-11-29, 08:04:37 »
> No zgadzam się, ale czy Debian nie ma jakiegoś programu update, że wykrywa nowsze wersje
 > pakietów na stronie i uaktualnia je?

Każdy system ma no chyba teraz już nie ma aurox bo zawiesili nad nim prace :p


 > Kolego, masz wolniejszego neta, rozumiem, a co do zostawiania na noc... jak mi przez noc ściąga
 > się całe jakieś 9 GB Debiana (no jeszcze trochę rano;) ), a poza tym myślę czy by nie zacząć
 > rozpromować Debiana w mojej okolicy, a większość to ozoby nie umiejące w ogóle linuxa więc taka
 > wersja z większością pakietów jest chyba najlepsza;)


Jak chcesz możesz rozprowadzać, ale według mnie to marnie pójdzie linux - nikt Ci go raczej nie weźmie, nikt go nie zna, uważa, że jest trudny...Rób jak chcesz :P



Pozdrawiam!





  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-11-29, 18:33:43 »
2006-11-29 08:04:37 Kaka napisał:

>  > No zgadzam się, ale czy Debian nie ma jakiegoś programu update, że wykrywa nowsze wersje

 > Jak chcesz możesz rozprowadzać, ale według mnie to marnie pójdzie linux - nikt Ci go raczej nie
 > weźmie, nikt go nie zna, uważa, że jest trudny...Rób jak chcesz :P
 >
 >
 >
 > Pozdrawiam!
Możesz się zdziwić... u nas kolega z klasy przeprowadził lekcje na linuxie... i to mnie zainteresowało i tak się zaczęła przygoda z linuxem:) kilku moich kolegów też zainspirowało:D

chmooreck

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-11-29, 19:44:56 »
2006-11-29 18:33:43 tatar111 napisał:

 > Możesz się zdziwić... u nas kolega z klasy przeprowadził lekcje na linuxie... i to mnie
 > zainteresowało i tak się zaczęła przygoda z linuxem:) kilku moich kolegów też zainspirowało:D

tatar111 skąd jesteś ? może działa w Twojej okolicy jakiś LUG ? warto się zorientować i połączyć siły...

  • Gość
Dane, ściągnie
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-11-29, 19:57:58 »
> tatar111 skąd jesteś ? może działa w Twojej okolicy jakiś LUG ? warto się zorientować i
 > połączyć siły...
Tomaszów Maz.:D:D:D