Nowe posty

Autor Wątek: Znikła jedna pozycja z menu system  (Przeczytany 2477 razy)

Toczek

  • Gość
Znikła jedna pozycja z menu system
« dnia: 2005-11-25, 19:21:57 »
Właśnie zainstalowałem mandrive 2006. Jestem kompletnym n00bem jeśli chodzi o linuksa i mam kilka pytań.
1. Czemu internet chodzi wolniej niż na windowsie?
2. Dlaczego jak chce zaistalowac flash playera to sie włacza jakiś mandriva club?(czy można zainstalowac bez płacenia składek do tego klubu?)
3. Do czego głónie służy linux i w czym jest lepszy od windowsa?
Z góry przepraszam za takie pytania

kwazar

  • Gość
Znikła jedna pozycja z menu system
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-25, 20:31:19 »
2005-11-25 19:21:57 Toczek napisał:

> Właśnie zainstalowałem mandrive 2006. Jestem kompletnym n00bem jeśli chodzi o linuksa i mam
 > kilka pytań.
 > 1. Czemu internet chodzi wolniej niż na windowsie?
 > 2. Dlaczego jak chce zaistalowac flash playera to sie włacza jakiś mandriva club?(czy można
 > zainstalowac bez płacenia składek do tego klubu?)
 > 3. Do czego głónie służy linux i w czym jest lepszy od windowsa?
 > Z góry przepraszam za takie pytania

na dwa pierwsze pytania poszukaj odpowiedzi na tym forum - to juz bylo...
...
odpowiedz na trzecie pytanie:

linux jest systemem operacyjnym i sluzy dokladnie do tego do czego sluzy windows, a jest lepszy od windowsa bo ma w logo pingwinka / to dla milosnikow zwierzat /, a windows blizej nieokreslone cos...

a powaznie mowiac to musisz troche nad linuxem posiedziec i poczytac, pozanac komendy basha, sposby instalacji z paczek i ze zrodel / wszystko bardzo proste /. uzywam linuxa od 3 lat / juz zapomnialem jak wyglada windows, niebieskie ekrany i zawiechy./ flasha da sie zainstalowac na kazdym linuxie bez problemu i bez czlonkowstwa w jakimkolwiek klubie..

mandriva to kobyla - rozejrzyj sie za jakas lzejsza dystrybucja
pclinuxos, linnexos lub podobne...

Toczek

  • Gość
Znikła jedna pozycja z menu system
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-25, 20:42:48 »
Dziękuję za udzielenie odpowiedzi na pytanie numer 3 :P. Problem z flash playerem również rozwiązałem. Teraz poszukam wedle zaleceń o wolnym systemie. Dziękuje za odpowiedź i mam nadzieję ze linux będzie mi służył =D

ravek_to_ja

  • Gość
Znikła jedna pozycja z menu system
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-25, 16:31:49 »
Usuwałem ostanio Apacha z mojego linaxa (mandriva 10.2) i w czasie usuwanie wystapił błąd o treści miejwięcej że jakiś plik nie moze się rodzielić(?)nie wiem o co chodzi potem znikła mi z listy pozycja Menu/System/Konfiguracja pozycja dotycząca dodawania i usuwania nowych pakietów. Gdy włącza Konfiguracje komputera też jej tam nie ma! Aha usuwania dokonywałem jako root i opcja znikła na wszystkich kontach :(.

Stilgar

  • Gość
Znikła jedna pozycja z menu system
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-25, 16:41:03 »
2005-11-25 16:31:49 ravek_to_ja napisał:

> Usuwałem ostanio Apacha z mojego linaxa (mandriva 10.2) i w czasie usuwanie wystapił błąd o
 > treści miejwięcej że jakiś plik nie moze się rodzielić(?)nie wiem o co chodzi potem znikła mi z
 > listy pozycja Menu/System/Konfiguracja pozycja dotycząca dodawania i usuwania nowych pakietów.
 > Gdy włącza Konfiguracje komputera też jej tam nie ma! Aha usuwania dokonywałem jako root i
 > opcja znikła na wszystkich kontach :(.

daj alt-f2 i wpisz rpmdrake - jeśli sie uruchomi, to znaczy, ze musisz sobie recznie wpisać go do menu spowrotem, a jak sie nie uruchomi, to znaczy, ze go skasowales, wiec musisz sie zalogowac na konsole roota i wpisac urpmi rpmdrake aby zainstalowac go od nowa.

ravek_to_ja

  • Gość
Znikła jedna pozycja z menu system
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-25, 17:06:49 »
Wszystko działa dzięki za pomoc :)