Nowe posty

Autor Wątek: problem z filmami flash (brak dzwieku)  (Przeczytany 3367 razy)

Pawellbn

  • Gość
problem z filmami flash (brak dzwieku)
« dnia: 2006-11-27, 14:56:26 »
witam
Mam taki problem jak wlaczam mozille i wchodze na np. smog.pl i wlaczam fimiki jakies to niemam dzwieku a na 2 kompie jest wszystko ok mam Mandriva Linux 2006 zgory dzieki za pomoc

Kaka

  • Gość
problem z filmami flash (brak dzwieku)
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-27, 15:40:19 »
> witam
 > Mam taki problem jak wlaczam mozille i wchodze na np. smog.pl i wlaczam fimiki jakies to niemam
 > dzwieku a na 2 kompie jest wszystko ok mam Mandriva Linux 2006 zgory dzieki za pomoc

FF (mozilla także) korzysta, bodajże, z OSS więc pewnie coś Ci blokuje wyjście. Wyłącz wszystkie ( WSZYSTKIE) programy używające dźwięku. Po tym znowu spróbuj obejrzeć film. Powinno być ok. Jak dalej będzie źle to upewnij się, że nie masz uruchomione jakiegoś programy albo serwera dźwięku.


Pozdrawiam!

Pawellbn

  • Gość
problem z filmami flash (brak dzwieku)
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-27, 16:12:36 »
 > FF (mozilla także) korzysta, bodajże, z OSS więc pewnie coś Ci blokuje wyjście. Wyłącz
 > wszystkie ( WSZYSTKIE) programy używające dźwięku. Po tym znowu spróbuj obejrzeć film. Powinno
 > być ok. Jak dalej będzie źle to upewnij się, że nie masz uruchomione jakiegoś programy albo
 > serwera dźwięku.
 >
 >
 > Pozdrawiam!
 >

niestety to niepomoglo wylaczylem wszystko co sie dalo a na 2 kompie mam dzwiek i jeszcze moge miec wlaczone inne programy ma kotos moze jakies inne pomysly :(

Kaka

  • Gość
problem z filmami flash (brak dzwieku)
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-27, 16:24:51 »
> niestety to niepomoglo wylaczylem wszystko co sie dalo a na 2 kompie mam dzwiek i jeszcze moge
 > miec wlaczone inne programy ma kotos moze jakies inne pomysly :(


Jeżeli twoja karta dźwiękowa obsługuje sprzętowe miksowanie to dodaj do pliku .asoundrc który znajduje się w katalogu domowym ten wpis:

pcm.dsp {
type plug
slave.pcm "hw:0"
}


oraz zainstaluj alsa-oss lub coś w tym stylu.



Pozdrawiam!

Pawellbn

  • Gość
problem z filmami flash (brak dzwieku)
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-27, 16:59:59 »
wielkie dzieki za pomoc wszystko dziala juz ok tylko niemoglem znalesc tego pliku  .asoundrc  ale znalazlem jakis plik aoss i tam wkleilem to i dziala ok jeszcze raz dzieki