Nowe posty

Autor Wątek: Pare pytań nooba !!  (Przeczytany 2182 razy)

universus

  • Gość
Pare pytań nooba !!
« dnia: 2006-11-12, 23:34:06 »
Siemka , mam pare pytań , które dla was będą zapewne śmieszne :P

1.Linuxa już wybrałem , ten mandriva będzie chyba na początek dobry dla kogoś kto wogóle nie mial styczności z linuxem co nie ??
2.internet radiowy ;/ jak to jest z konfiiguracją sieciówek takich . Moja to PLANET WL-8303
3.jestem amatorem-fotografem , i nie wiem jak tam z podłanczaniem pod usb, co chwile podłanczam aparat aby fotki pościągać czy są potrzebne jakieś specjalne sterowniki ??
4.czy mój oryginalny Adobe Photoshop CS2 , za którego wydałem kupe kasy ruszy na linuxie??
5.czy ruszy mój ukochany foobar :)  ??
6.jak to jest z grami , słyszałem o czyms takim jak cedega . Ale czy da sobie rade z takimi grami jak : Warcraft 3 + dodatek , Diablo 2+dodatek , może wkrótce diablo 3 , program STEAM i zawarte w nim gry ???
7.Da się słuchać radia internetowego :P ??
8.Może wogóle nie powinno się takie cos pojawić , ale cóż jak to jest z plikami TORRENT w linuxie :C ??
9. czy ruszy TEAMSPEAK 2 i dbpowerampconverter ;) ??

WIEM , że za połowe tych pytań zostane zbluzgany a zapewne zaraz zbanowany z tego forum ;/ z góry przepraszam ale prosze równiez o pomoc !!!! Prosze pomóżcie , bardzo chce zmienić system operacyjny , pomóżcie plz !

kmp

  • Gość
Pare pytań nooba !!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-12, 23:48:43 »
2006-11-12 23:34:06 universus napisał:

> Siemka , mam pare pytań , które dla was będą zapewne śmieszne :P
 >
 > 1.Linuxa już wybrałem , ten mandriva będzie chyba na początek dobry dla kogoś kto wogóle nie
 > mial styczności z linuxem co nie ??
 > 2.internet radiowy ;/ jak to jest z konfiiguracją sieciówek takich . Moja to PLANET WL-8303
 > 3.jestem amatorem-fotografem , i nie wiem jak tam z podłanczaniem pod usb, co chwile podłanczam
 > aparat aby fotki pościągać czy są potrzebne jakieś specjalne sterowniki ??
 > 4.czy mój oryginalny Adobe Photoshop CS2 , za którego wydałem kupe kasy ruszy na linuxie??
 > 5.czy ruszy mój ukochany foobar :)  ??
 > 6.jak to jest z grami , słyszałem o czyms takim jak cedega . Ale czy da sobie rade z takimi
 > grami jak : Warcraft 3 + dodatek , Diablo 2+dodatek , może wkrótce diablo 3 , program STEAM i
 > zawarte w nim gry ???
 > 7.Da się słuchać radia internetowego :P ??
 > 8.Może wogóle nie powinno się takie cos pojawić , ale cóż jak to jest z plikami TORRENT w
 > linuxie :C ??
 > 9. czy ruszy TEAMSPEAK 2 i dbpowerampconverter ;) ??
 >
 > WIEM , że za połowe tych pytań zostane zbluzgany a zapewne zaraz zbanowany z tego forum ;/ z
 > góry przepraszam ale prosze równiez o pomoc !!!! Prosze pomóżcie , bardzo chce zmienić system
 > operacyjny , pomóżcie plz !


Google powinny rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.... Choć właściwie, wybacz że zapytam, PO CO CI TO ???
Chciałbyś żeby Twój windows nazywał się linuks??? Nie bardzo rozumiem takich jak Ty...



Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Pare pytań nooba !!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-12, 23:58:33 »
2006-11-12 23:34:06 universus napisał:

> Siemka , mam pare pytań , które dla was będą zapewne śmieszne :P
 >
 > 1.Linuxa już wybrałem , ten mandriva będzie chyba na początek dobry dla kogoś kto wogóle nie
 > mial styczności z linuxem co nie ??

Twój wybór -Twój problem. Ja mam SuSE 10.1

 > 2.internet radiowy ;/ jak to jest z konfiiguracją sieciówek takich . Moja to PLANET WL-8303

To się da zrobić

 > 7.Da się słuchać radia internetowego :P ??

Tak

 > 8.Może wogóle nie powinno się takie cos pojawić , ale cóż jak to jest z plikami TORRENT w linuxie?

Są i do tego programy

 > WIEM , że za połowe tych pytań zostane zbluzgany
a jednak to robisz, czyli jesteś masohistą :-)

 > góry przepraszam ale prosze równiez o pomoc !!!! Prosze pomóżcie , bardzo chce zmienić system
 > operacyjny , pomóżcie plz !

To nie takie trudne: wsadź płytę do napędu, uruchom kompa z płyty , zainstaluj linuksa i po krzyku :-)

powodzenia
roca

P.S. O szczegóły zapytaj wujka Google.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

bart000

  • Gość
Pare pytań nooba !!
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-13, 01:12:14 »
skoro jeszcze nic nie wiesz o linuxie i "na dzien dobry" masz TAKIE wymagania to moze lepiej daj se spokuj i zostan na windowsie.

po pierwsze na Linuxie niema pytania "czy da sie cos zrobic" jest tylko pytanie "jak to zrobic". niestety czesto nawet cos co wydaje sie z pozoru bardzo latwo takie nie jest (wiem to ze swoich poczatkow z linuxem :P ).

po drugie dlaczego chcesz linuxa? (chodzi mi o prawdziwy powod) czy tylko poto by poszpanowac przed znajomymi? Czy moze faktycznie chcesz sie czegos nauczyc? Bo z twojego postu niestety (jak dla mnie) wynika to pierwsze.

po trzecie zaczynaj powoli. nie wszystko naraz. najpierw zapoznaj sie z samym systemem a dopiero potem proboj uruchamiac na nim programy (gry) pisane dla innego.

po czwarte nie zniechecaj sie. z poczatku bedzie trudno ale naprawde warto (to tez wiem z doswiadczenia :P )

Pozdrawiam
Bart

universus

  • Gość
Pare pytań nooba !!
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-13, 16:40:46 »
powiem tak chce linuxa z paru powodów .

po I . Windows to naprawde jedno wielkie g***** !! Ile razy to juz słyszałem , że jak zainstalujesz porządne programy anty vir , firewalle etc. to windows bedzie chodził przez długi czas bez problemowo ;/ ja w takim razie nie wiem dlaczego ja co miesiąc musze robić reinstalla.

po II. nie chce poszpanować , tylko poprostu muszę zacząć pracowac z linuksem ( różne powody)

a po III. bardzo mi przykro ale nie stac mnie kurde na to zeby każda MPtrójka pochodzila z oryginalnej płytki audio ...a jak wiadomo śledzą tego czy coś;/

Kaka

  • Gość
Pare pytań nooba !!
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-13, 17:03:47 »
> po I . Windows to naprawde jedno wielkie g***** !! Ile razy to juz słyszałem , że jak
 > zainstalujesz porządne programy anty vir , firewalle etc. to windows bedzie chodził przez długi
 > czas bez problemowo ;/ ja w takim razie nie wiem dlaczego ja co miesiąc musze robić reinstalla.

oo, no to dziwne. Ja nie instalowałem windowsa chyba rok i chodził mi tak samo jak po instalacji tz. bardzo szybko, bez błędów - znajomośc rejestru bardzo pomaga!

 
 > a po III. bardzo mi przykro ale nie stac mnie kurde na to zeby każda MPtrójka pochodzila z
 > oryginalnej płytki audio ...a jak wiadomo śledzą tego czy coś;/


Hahaha - i tak Cię wyśledzą! Jeśli będą tego chcieć. Jak chcesz im to utrudnić (utrudnić a nie, że im się nie uda) to polecam "tor+privoxy" tylko jak masz wolny net to radzę uzbroić się w cierpliwość! Ale to i tak nie da rady jak nasza szanowna policja się za Ciebie weźmie. Jak się wezmą to na pewno Cię znajdą :P


Pozdrawiam!

universus

  • Gość
Pare pytań nooba !!
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-13, 17:36:01 »
2006-11-13 17:03:47 Kaka napisał:

>  > po I . Windows to naprawde jedno wielkie g***** !! Ile razy to juz słyszałem , że jak
 >  > zainstalujesz porządne programy anty vir , firewalle etc. to windows bedzie chodził przez
 > długi
 >  > czas bez problemowo ;/ ja w takim razie nie wiem dlaczego ja co miesiąc musze robić
 > reinstalla.
 >
 > oo, no to dziwne. Ja nie instalowałem windowsa chyba rok i chodził mi tak samo jak po
 > instalacji tz. bardzo szybko, bez błędów - znajomośc rejestru bardzo pomaga!
 >
 >  
 >  > a po III. bardzo mi przykro ale nie stac mnie kurde na to zeby każda MPtrójka pochodzila
 > z
 >  > oryginalnej płytki audio ...a jak wiadomo śledzą tego czy coś;/
 >
 >
 > Hahaha - i tak Cię wyśledzą! Jeśli będą tego chcieć. Jak chcesz im to utrudnić (utrudnić a nie,
 > że im się nie uda) to polecam "tor+privoxy" tylko jak masz wolny net to radzę uzbroić
 > się w cierpliwość! Ale to i tak nie da rady jak nasza szanowna policja się za Ciebie weźmie.
 > Jak się wezmą to na pewno Cię znajdą :P
 >
 >
 > Pozdrawiam!
 >


hmm z tym rejestrem fakt , wogóle nie wiem o co tam kaman ;P

no dobra , wyśledza to wyśledza ale ja nie jestem jakis super hacker , pirat i wogóle ,żeby mieli powód się tak na mnie napalić !

sys

  • Gość
Pare pytań nooba !!
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-13, 17:51:17 »
2006-11-13 17:36:01 universus napisał:
 > >  > po I . Windows to naprawde jedno wielkie g***** !! Ile razy to juz słyszałem , że
 > jak
 >  >  > zainstalujesz porządne programy anty vir , firewalle etc. to windows bedzie chodził
 > przez
 >  > długi
 >  >  > czas bez problemowo ;/ ja w takim razie nie wiem dlaczego ja co miesiąc musze
 > robić
 >  > reinstalla.
 >  >
 >  > oo, no to dziwne. Ja nie instalowałem windowsa chyba rok i chodził mi tak samo jak po
 >  > instalacji tz. bardzo szybko, bez błędów - znajomośc rejestru bardzo pomaga!
 >  >
 >  >  
 >  >  > a po III. bardzo mi przykro ale nie stac mnie kurde na to zeby każda MPtrójka
 > pochodzila
 >  > z
 >  >  > oryginalnej płytki audio ...a jak wiadomo śledzą tego czy coś;/
 >
 > hmm z tym rejestrem fakt , wogóle nie wiem o co tam kaman ;P
 >
 > no dobra , wyśledza to wyśledza ale ja nie jestem jakis super hacker , pirat i wogóle ,żeby
 > mieli powód się tak na mnie napalić !

Dziecko drogie zostań Ty lepiej przy Windowsie dla własnego dobra i dobra innych, bo zamiast chęci nauki widać kompletne lamerstwo i bazowanie na obiegowych stereotypach. Tak wiec skup się na tym, żeby nie reinstalować Windowsa co miesiac, bo znam ludzi, którym latami system stał bez szwanku. Poza tym tekst o wykrywaniu się nadaje do dzialu humor!

Czyli w 2 słowach: Odpuść sobie.

universus

  • Gość
Pare pytań nooba !!
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-13, 22:51:54 »
2006-11-13 17:51:17 sys napisał:

> 2006-11-13 17:36:01 universus napisał:
 >  > >  > po I . Windows to naprawde jedno wielkie g***** !! Ile razy to juz słyszałem ,
 > że
 >  > jak
 >  >  >  > zainstalujesz porządne programy anty vir , firewalle etc. to windows bedzie
 > chodził
 >  > przez
 >  >  > długi
 >  >  >  > czas bez problemowo ;/ ja w takim razie nie wiem dlaczego ja co miesiąc
 > musze
 >  > robić
 >  >  > reinstalla.
 >  >  >
 >  >  > oo, no to dziwne. Ja nie instalowałem windowsa chyba rok i chodził mi tak samo jak
 > po
 >  >  > instalacji tz. bardzo szybko, bez błędów - znajomośc rejestru bardzo pomaga!
 >  >  >
 >  >  >  
 >  >  >  > a po III. bardzo mi przykro ale nie stac mnie kurde na to zeby każda
 > MPtrójka
 >  > pochodzila
 >  >  > z
 >  >  >  > oryginalnej płytki audio ...a jak wiadomo śledzą tego czy coś;/
 >  >
 >  > hmm z tym rejestrem fakt , wogóle nie wiem o co tam kaman ;P
 >  >
 >  > no dobra , wyśledza to wyśledza ale ja nie jestem jakis super hacker , pirat i wogóle
 > ,żeby
 >  > mieli powód się tak na mnie napalić !
 >
 > Dziecko drogie zostań Ty lepiej przy Windowsie dla własnego dobra i dobra innych, bo zamiast
 > chęci nauki widać kompletne lamerstwo i bazowanie na obiegowych stereotypach. Tak wiec skup się
 > na tym, żeby nie reinstalować Windowsa co miesiac, bo znam ludzi, którym latami system stał bez
 > szwanku. Poza tym tekst o wykrywaniu się nadaje do dzialu humor!
 >
 > Czyli w 2 słowach: Odpuść sobie.

w kilku słowach : nie szpanuj wielce , bo sie naucze bez pomocy ludzi marnych takich jak ty . n/c

kmp

  • Gość
Pare pytań nooba !!
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-11-13, 23:25:32 »
2006-11-13 22:51:54 universus napisał:

 > w kilku słowach : nie szpanuj wielce , bo sie naucze bez pomocy ludzi marnych takich jak ty .
 > n/c


Na poczatek zacznij od nauki ciecia cytatow w postach...


sys

  • Gość
Pare pytań nooba !!
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-11-14, 10:51:33 »
Coś sfrustrowany noobek :D ale co tam :) "Nu pagadi" to taka bajka była :D
widzisz nerwusie, ale takiemu marnemu człowiekowi jak ja działa wszystko :P innym zresztą też :) na dodatek kobietą jestem, więc tym bardziej Ci to chyba na ego siądzie. Krzykiem nie wygrasz, a takim nastawieniem odsyłam na http://dziecineostrady.prv.pl

Postaw sobie ładnie okienka, popytaj wg rady Rocy wujka google i może system postoi Ci bez reinstalki dlużej niż miesiąc...

I my nie wiedzieć o co w rejestrze kaman...nie wiem skąd to wytrzasnąłeś, ale większość z nas zna bdb oba systemy, więc idiotów z nas nie zrobisz :)

A.B nie obijaj się albo daj mi moda :D