Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Linuxowa instalacja i konfiguracja  (Przeczytany 2991 razy)

murderotic

  • Gość
Linuxowa instalacja i konfiguracja
« dnia: 2006-11-07, 17:25:38 »
Witam, jestem na 2 roku informatyki i zacząłem właśnie przedmiot zwany "projekt". Na następne zajęcia mam przygotować prezentację w Power Point'cie na 30 slajdów o tematyce: instalacja i konfiguracja Linuxa do pracy w sieci. Chodzi o serwery i komputery. Problem jednak w tym, że w życiu widziałem 2 razy dystrybucję Ubuntu, ale nigdy na niej nie pracowałem, a co za tym idzie nie mam o tym zielonego pojęcia. W związku z tym proszę o jakąś pomoc. Z góry dzięki.

Kaka

  • Gość
Linuxowa instalacja i konfiguracja
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-07, 17:37:12 »
> Witam, jestem na 2 roku informatyki i zacząłem właśnie przedmiot zwany "projekt". Na
 > następne zajęcia mam przygotować prezentację w Power Point'cie na 30 slajdów o tematyce:
 > instalacja i konfiguracja Linuxa do pracy w sieci. Chodzi o serwery i komputery. Problem jednak
 > w tym, że w życiu widziałem 2 razy dystrybucję Ubuntu, ale nigdy na niej nie pracowałem, a co za
 > tym idzie nie mam o tym zielonego pojęcia. W związku z tym proszę o jakąś pomoc. Z góry dzięki.


1) nie odrabiamy prac domowych!

2)Jak masz jakiegoś linuksa to go zainstaluj a potem GOOGLE!



pozdrawiam

  • Gość
Linuxowa instalacja i konfiguracja
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-07, 21:34:41 »
2006-11-07 17:25:38 murderotic napisał:

> Witam, jestem na 2 roku informatyki i zacząłem właśnie przedmiot zwany "projekt". Na
 > następne zajęcia mam przygotować prezentację w Power Point'cie na 30 slajdów o tematyce:
 > instalacja i konfiguracja Linuxa do pracy w sieci. Chodzi o serwery i komputery. Problem jednak
 > w tym, że w życiu widziałem 2 razy dystrybucję Ubuntu, ale nigdy na niej nie pracowałem, a co za
 > tym idzie nie mam o tym zielonego pojęcia. W związku z tym proszę o jakąś pomoc. Z góry dzięki.
 >
 >
 > A o jaką pomoc chodzi ? Prezentacji nikt ci tu nie zrobi bo nie ma powerpointa na  
    linuksa :)
 > A jesteś pewien, że na tej uczelni (ciekawe jaka to ?) studiujesz informatykę a nie
    Winformatykę ?

murderotic

  • Gość
Linuxowa instalacja i konfiguracja
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-07, 21:47:50 »
2006-11-07 21:34:41 le_mon napisał:

> 2006-11-07 17:25:38 murderotic napisał:
 >
 > > Witam, jestem na 2 roku informatyki i zacząłem właśnie przedmiot zwany
 > "projekt". Na
 >  > następne zajęcia mam przygotować prezentację w Power Point'cie na 30 slajdów o tematyce:
 >  > instalacja i konfiguracja Linuxa do pracy w sieci. Chodzi o serwery i komputery. Problem
 > jednak
 >  > w tym, że w życiu widziałem 2 razy dystrybucję Ubuntu, ale nigdy na niej nie pracowałem,
 > a co za
 >  > tym idzie nie mam o tym zielonego pojęcia. W związku z tym proszę o jakąś pomoc. Z góry
 > dzięki.
 >  >
 >  >
 >  > A o jaką pomoc chodzi ? Prezentacji nikt ci tu nie zrobi bo nie ma powerpointa na  
 >     linuksa :)
 >  > A jesteś pewien, że na tej uczelni (ciekawe jaka to ?) studiujesz informatykę a nie
 >     Winformatykę ?
Już wszystko znalazłem, prezentacja ma być Windowsowa w Power Pointcie i wiem że nie ma takowego na Linuxa, uczelnia to Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i nie są to studia Winformatyczne bo programowanie na windzie juz skonczyliśmy  i teraz zaczynamy programowac na linuxie, a konkretnie na dystrybucji Ubuntu

Kaka

  • Gość
Linuxowa instalacja i konfiguracja
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-07, 21:52:18 »
> Już wszystko znalazłem, prezentacja ma być Windowsowa w Power Pointcie i wiem że nie ma
 > takowego na Linuxa, uczelnia to Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i nie są to
 > studia Winformatyczne bo programowanie na windzie juz skonczyliśmy  i teraz zaczynamy
 > programowac na linuxie, a konkretnie na dystrybucji Ubuntu
 

Acha, czyli kolega jednak znalazł. Czyli moja podpowiedź (GOOGLE!) pomogła, cieszę się.



Mnie tylko jedno zastanawia, czy na studiach informatycznych uczą jak używać google? :)


Pozdrawiam!

murderotic

  • Gość
Linuxowa instalacja i konfiguracja
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-07, 22:28:26 »
2006-11-07 21:52:18 Kaka napisał:

>  > Już wszystko znalazłem, prezentacja ma być Windowsowa w Power Pointcie i wiem że nie ma
 >  > takowego na Linuxa, uczelnia to Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i nie są
 > to
 >  > studia Winformatyczne bo programowanie na windzie juz skonczyliśmy  i teraz zaczynamy
 >  > programowac na linuxie, a konkretnie na dystrybucji Ubuntu
 >  
 >
 > Acha, czyli kolega jednak znalazł. Czyli moja podpowiedź (GOOGLE!) pomogła, cieszę się.
 >
 >
 >
 > Mnie tylko jedno zastanawia, czy na studiach informatycznych uczą jak używać google? :)
 >
 >
 > Pozdrawiam!
 >
Hm chyba jednak źle sformułowałem pytanie, nie chodzi mi o fakt poszukania czegoś na googlach, ułomny nie jestem więc sobie z tym poradziłem, mam już sporo materiałów, chodziło mi jak to złożyć do kupy i od czego zacząć

Kaka

  • Gość
Linuxowa instalacja i konfiguracja
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-07, 22:31:10 »
> Hm chyba jednak źle sformułowałem pytanie, nie chodzi mi o fakt poszukania czegoś na googlach,
 > ułomny nie jestem więc sobie z tym poradziłem, mam już sporo materiałów, chodziło mi jak to
 > złożyć do kupy i od czego zacząć

No to napisz co masz za materiały, podaj linki. Bo ja na pewno nie będę zgadywać od czego masz zacząć...