Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: URPMI nie działa spod KDE  (Przeczytany 932 razy)

zinger

  • Gość
URPMI nie działa spod KDE
« dnia: 2006-11-04, 15:55:08 »
Witam, proszę o radę. Pracuję w KDE, mam zaktualizowane serwery z URPMI dobrze, gdyż z polecenia pod konsola mogę doinstalowywać pakiety. Problem pojawia się gdy chcę to zrobić spod KDE. W konsoli wpisuję 'mcc', loguję się jako root ale, gdy włącze 'przegląd oprogramowania...', 'przeglądanie zainstalowanego oprogramowania...', 'przegląd dostępnych pakietów..' - nic się nie dzieje, tzn. po kliknięciu system pyta mnie czy chcę przejść do programu, który pozwoli zarządzać pakietami a następnie komunikat: 'ładowanie'.... i powraca z powrotem do centrum sterowania. Gdy wybiorę 'wybór lokalizacji, z których pobierane są pakiety' - to działa i wszystko mam zaznaczone.
Dodam, że podobną sytuację mam podczas uruchamiania programu Gimp, pojawia się splash screen, trwa ładowanie i nagle to znika; dotyczy to jeszcze nielicznych innych aplikacji. Jeszcze raz proszę o radę.

Bees

  • Gość
URPMI nie działa spod KDE
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-04, 21:42:39 »
2006-11-04 15:55:08 zinger napisał:

> Witam, proszę o radę. Pracuję w KDE, mam zaktualizowane serwery z URPMI dobrze, gdyż z polecenia
 > pod konsola mogę doinstalowywać pakiety. Problem pojawia się gdy chcę to zrobić spod KDE. W
 > konsoli wpisuję 'mcc', loguję się jako root ale, gdy włącze 'przegląd oprogramowania...',
 > 'przeglądanie zainstalowanego oprogramowania...', 'przegląd dostępnych pakietów..' - nic się
 > nie dzieje, tzn. po kliknięciu system pyta mnie czy chcę przejść do programu, który pozwoli
 > zarządzać pakietami a następnie komunikat: 'ładowanie'.... i powraca z powrotem do centrum
 > sterowania. Gdy wybiorę 'wybór lokalizacji, z których pobierane są pakiety' - to działa i
 > wszystko mam zaznaczone.
 > Dodam, że podobną sytuację mam podczas uruchamiania programu Gimp, pojawia się splash screen,
 > trwa ładowanie i nagle to znika; dotyczy to jeszcze nielicznych innych aplikacji. Jeszcze raz
 > proszę o radę.

Jesli chodzi o Gimpa to w moim przypadku (mandriva2007) pomoglo odinstalowanie Gimpa i ponowne zainstalowanie w konsoli.
urpme gimp i zainstalowanie urpmi gimp
Sprobuj moze przeprowadzic symulacje
urpmi --auto-select
bez potwierdzenia aktualizacji , przejrzyj co proponuje zaktualizowac ...

Pozdrawiam!