Nowe posty

Autor Wątek: Zawiasy przy lnstalacji Mandrivy 2006  (Przeczytany 266 razy)

q9Nd2oYL5Bw71kAxpi0

  • Gość
Zawiasy przy lnstalacji Mandrivy 2006
« dnia: 2006-11-04, 11:20:34 »
Mam sobie dysk 4 GB podpięty do drugiego kanału IDE jako slave. Masterem jest napęd optyczny. Na pierwszym kanale na master mam dysk z Wndzgrozą... Chciałem zainstalować na tym dysku 4GB linuksa, właśnie Mandrive, lecz przy kroku podziału dysku na partycje (a dokładniej przy zapisywaniu tablicy czegośtam na dysk) instalator się chyba zawiesza (chyba, bo kursor goni, dioda aktywności dysku świeci przymrużonym światłem...) Taki stan trwał ponad godzinę, potem zresetowałem kompa, bo wyszedłem z założnia że gdyby instalator partycjonował taki mały dysk to już dawno by to zrobił... Przy kolejnych podejściach dzieje się to samo. Zakładam że dysk jest sprawny bo pod Windą był widziany i używany normalnie. Miał wtedy format plików NTFS.

Nie wiem co się dzieje. Czyżby to była wina tego że próbuję instalować linuksa na dysku w trybie slave czy tego że jest on podpięty do tego kanału co i napęd optyczny i instalator nie może jednocześnie korzystać z obu urządzeń?

Proszę o pomoc. W googlach nic ciekawego nie znalazłem. Jeśli ktoś może mi pomóc, lub wie gdzie w sieci jest opisane rozwiązanie podobnego problemu to proszę o zapodanie lnków.

Z góry dziękuję, Johnson.