Nowe posty

Autor Wątek: LILO - nie mogę go zainstalować podczas instalacji Slack11  (Przeczytany 1067 razy)

bcbman

  • Gość
Witam,

mój problem jest następujący:

instaluje Slack11 (z opcja full) na notebook'u firmy asus. gdy wybieram instalacje LILO w MBR wyskakuje blad typu: nie moge zainstalowac LILO w MBR. Probowalem ten system zainstalowac na desktopie i udalo sie bez zadnego problemu.

szukalem rozwiazania na necie ale nie znalazlem. czytalem man lilo ale tez nie znalazlem odpowiedzi. sprawdzalem w biosie: blokada przeciw wirusom wylaczona. Potrzebuje Waszej pomocy.

Jak rozwiazac ten problem?

Pozdrawiam BcbMan.

dzordz

  • Gość
LILO - nie mogę go zainstalować podczas instalacji Slack11
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-28, 13:45:46 »
 > wyskakuje blad typu: nie moge zainstalowac LILO w MBR. Probowalem ten system zainstalowac na
 > desktopie i udalo sie bez zadnego problemu.
 >
 > szukalem rozwiazania na necie ale nie znalazlem. czytalem man lilo ale tez nie znalazlem
 > odpowiedzi. sprawdzalem w biosie: blokada przeciw wirusom wylaczona. Potrzebuje Waszej pomocy.
 >
 > Jak rozwiazac ten problem?

Witaj
Ja na laptopie asusa bez problemów zainstalowałem grub-a na MBR - Madriva 2007
pozdr
dzordz

bcbman

  • Gość
LILO - nie mogę go zainstalować podczas instalacji Slack11
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-02, 16:05:59 »
Już znalazłem rozwiązanie tego problemu:

uruchomiłem slacka z płytki i wpisałem lilo -P ignore

Błąd polegał na tym, że na dysku miałem nieprawidłowe wpisy w tablicy partycji. Opcja -P ignore ignoruje te nieprawidłowe wpisy. Szczerze mowiac, nie wiem, na czym polegaja te nieprawidlowe wpisy i nie chcialo mi sie usuwac wszystkiego z dysku. Wazne ze teraz dziala.