Nowe posty

Autor Wątek: Linux@GeForce Go 6100 - Nvidia C51MV  (Przeczytany 373 razy)

karolg

  • Gość
Linux@GeForce Go 6100 - Nvidia C51MV
« dnia: 2006-10-25, 10:40:42 »
Mam kartę graficzną jak w temacie. Usiłuję zainstalować na moim notebooku jakiegos linuxa, ale żaden instlator nie chce się uruchomic. Udało mi się jedynie w trybie tekstowym zainstalować Suse i częściowo udało mi się uruchomić xwindow po instalacji sterownikow ze strony nvidii, jednak nie działało to prawidłowo, bo przy próbie wejścia do YAST do konfiguracji ekranu/grafiki komputer zawieszał się.

Spróbowałem zainstalować Auroxa 12, udało mi się to tylko w trybie 'nofb skipdcc text'. Instalacja przebiegła bez kłopotów, natomiast po instalacji system się nie uruchamia. Po wyborze systemu w GRUB'ie na początku wszystko wygląda ok, uruchamia się ale po kilkunastu sekundach komputer zawiesza się, nie uruchamia się nawet tryb tekstowy I tu jest problem, bo o ile Suse nie wykrywając karty graficznej uruchomił się w trybie tekstowym, co pozwoliło mi na ręczną instalacje, to Aurox nie daje mi takiej możliwości.

Co zrobić, żeby Aurox nie próbował odpalić Xwindow (bo to powoduje zawiechę systemu)? Da się wpisać jakąś komendę jeszce zanim system wystartuje, w GRUB'ie żeby uruchomił się w trybie tekstowym?