Nowe posty

Autor Wątek: Scandisk przy uruchamianiu  (Przeczytany 3034 razy)

balphesh

  • Gość
Scandisk przy uruchamianiu
« dnia: 2005-11-20, 21:28:31 »
Czy ktoś wie jak wrzucić LiveCDna HDD(ewent. jak zrobić LiveCD z \\"normalnej\\" dystrybucji?
Z góry dzięki za pomoc!

Xax79

  • Gość
Scandisk przy uruchamianiu
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-20, 21:37:08 »
2005-11-20 21:28:31 balphesh napisał:

> Czy ktoś wie jak wrzucić LiveCDna HDD(ewent. jak zrobić LiveCD z \\"normalnej\\"
 > dystrybucji?
 > Z góry dzięki za pomoc!

\\"Co artysta mial na mysli\\", czyli rozwin to co napisales. Czy masz na mysli jakies konkretne livecd (z jakiej dystrybucji). Wiem, ze Knoppixa mozna bez problemu zrzucic na twardy dysk.

Pzdr.

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Scandisk przy uruchamianiu
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-21, 15:07:29 »
Ja od siebie mogę dorzucić, że przy tworzeniu własnego LiveCD niezbędne może okazać się przyswojenie \\"LFS\\"  (Linux From Scratch- dosłownie tony dokumentacji :)) Życzę powodzenia....

velhad

  • Gość
Scandisk przy uruchamianiu
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-20, 19:53:51 »
Czesc. Dziasiaj podczas pracy systemu padl mi prad, kiedy chcialem wlaczyc system (slack 10.1) znowu pojawil sie scandisk, przelecial i mowi ze mam sprawdzic dysk sam. Problem w tym ze jak naciskam crtl+d jak kaze to sie restartuje i wszystko od nowa leci. Jak chce sie zalogowac podajac pass roota to tez mi sie restartuje. Probowalem zrobic jakiegos bootdiska i z niego odpalic skaner ale tam mam dokladnie to samo... Da sie jakos zalogowac do systemu albo naprawic te bledy z poziomu windy?

chmooreck

  • Gość
Scandisk przy uruchamianiu
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-20, 21:00:43 »
bootnij sie z drugiej plytki instalacyjnej

velhad

  • Gość
Scandisk przy uruchamianiu
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-21, 20:33:51 »
Najprostsze rozwiazania sa zawsze najlepsze, wystarczylo proste crtl+c i juz sie uruchomil xD