Nowe posty

Autor Wątek: Łączenie przez SSH w skrypcie...  (Przeczytany 6062 razy)

Ktosik

  • Gość
Łączenie przez SSH w skrypcie...
« dnia: 2006-10-05, 15:44:14 »
Witam,

Potrzebuję napisać skrypt który będzie się łaczył przez ssh z moim serverkiem i automatycznie coś na nim robil.
Niestety natrafiłem na problem, bowiem gdy skrypt chce się połaczyc z serverem to ja sam muszę wpisać haslo, a chcę aby skrypt sam je wpisał. Kombinowałem na wiele sposobów jak się z tym uporać ale niestety mi się nie udało... Jeśli ktoś wie jak napisać taki skrypt aby automatycznie po probie połączenia wpisał hasło, a następnie coś robił na serverze to prosze o pomoc.

Z gory dziekuje :)

konradnie

  • Gość
Łączenie przez SSH w skrypcie...
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-10-05, 15:51:10 »
poszukaj w man o kluczach logowanie bez loginu hasla (trzeba wygenerowac klucze i skopiowac sobie do drugiego kompa)
kiedys sie tym logowalem  ale juz nie pamietam

Pozdrawiam

xavery

  • Gość
Łączenie przez SSH w skrypcie...
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-10-05, 16:23:42 »
Generowanie kluczy, np:
ssh-keygn -t rsa -b 2048

Powstaly plik id_rsa chowamy do ~/.ssh a zawartosc pliku id_rsa.pub wklejamy do pliku ~/.ssh/authorized_keys na zdalnym serwerze (bez zadnego znaku nowej linii!). Na zdalym serwerze zmieniamy chmod 700 ~/.ssh i chmod 600 ~/.ssh/authorized_keys i koniec.

Ktosik

  • Gość
Łączenie przez SSH w skrypcie...
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-10-05, 18:10:52 »
Aha, Dzięki wam bardzo za pomoc,
ale mam jeszcze jedno pytanko (nie chciałem zakładać nowego tematu):
Jest możliwe aby zrobić coś takiego w skrypcie w bashu aby w pewnym momencie został załadowany tekst w pliku i został potraktowany jako tekst z klawiatury?

Z góry dzieki za pomoc...

xavery

  • Gość
Łączenie przez SSH w skrypcie...
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-10-06, 10:40:35 »
:
 > Jest możliwe aby zrobić coś takiego w skrypcie w bashu aby w pewnym momencie został załadowany
 > tekst w pliku i został potraktowany jako tekst z klawiatury?

"Zostal zaladowany" to zbyt pojemne slowo. Rozwiazaniem jest tzw. przekierowanie wejscia/wyjscia ale ta technika daje mostwo mozliwosci a Ty nie sprecyzowales problemu.
Tobie bardziej sie chyba przydadza tzw. "Here-Documents" (dokumenty wsobne, to moim zdaniem najlepsze tlumaczenie:) ). Format i przyklad zastosowania czegos takiego:

ed plik <g/wzorzec/s//podatawienie
w
q
EOT

Powyzsze zamienia wszystkei wystapienia slowa "wzorzec" na "podstawienie" w pliku "plik" emulujac polecenia wydawane z klawiatury edutorowi ed.

Wiecej szczegolow w man bash w sekcji REDIRECTION i http://www.google.pl/linux