Nowe posty

Autor Wątek: Problem z instalacja Jadra w suse 10.0  (Przeczytany 1202 razy)

kaczka79

  • Gość
Problem z instalacja Jadra w suse 10.0
« dnia: 2006-09-18, 01:32:11 »
Witam wszystkich
Mam problem z działaniami po kompilacji jądra w suse 10.0. make bzImage zrobione, make modules tez i make modules_install bez problemów. Schody zaczynaja sie gdy przekopiuje system.map, i bzImage (jako vmlinuz [wersja jadra]) do /boot i skonfiguruje Grub`a. Po odpaleniu nowego jądra dostaje komunikaty o braku zainstalowanych modulow w modules.dep. Wczesniej używalem slackware i zadnych takich problemow nie miałem. Moze ktoś pomoze !!
zdrawiam
K

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Problem z instalacja Jadra w suse 10.0
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-18, 11:17:15 »
2006-09-18 01:32:11 kaczka79 napisał:

> Witam wszystkich
 > Mam problem z działaniami po kompilacji jądra w suse 10.0. make bzImage zrobione, make modules
 > tez i make modules_install bez problemów. Schody zaczynaja sie gdy przekopiuje system.map, i
 > bzImage (jako vmlinuz [wersja jadra]) do /boot i skonfiguruje Grub`a. Po odpaleniu nowego jądra
 > dostaje komunikaty o braku zainstalowanych modulow w modules.dep. Wczesniej używalem slackware i
 > zadnych takich problemow nie miałem. Moze ktoś pomoze !!
 > zdrawiam
 > K
 >

W Suse nic nie musisz ręcznie kopiować. Wydaj komendę make install w katalogu ze skompilowanym xródłem i powinno grac. O nadpisanie starego kernela nie musisz się bać. SuSE ma odpowiednie zabezpieczenia. Na dodatek również Grub sie sknfiguruje przy okazji.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

kaczka79

  • Gość
Problem z instalacja Jadra w suse 10.0
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-18, 11:21:39 »
2006-09-18 11:17:15 roca napisał:

> 2006-09-18 01:32:11 kaczka79 napisał:
 >
 > > Witam wszystkich
 >  > Mam problem z działaniami po kompilacji jądra w suse 10.0. make bzImage zrobione, make
 > modules
 >  > tez i make modules_install bez problemów. Schody zaczynaja sie gdy przekopiuje
 > system.map, i
 >  > bzImage (jako vmlinuz [wersja jadra]) do /boot i skonfiguruje Grub`a. Po odpaleniu nowego
 > jądra
 >  > dostaje komunikaty o braku zainstalowanych modulow w modules.dep. Wczesniej używalem
 > slackware i
 >  > zadnych takich problemow nie miałem. Moze ktoś pomoze !!
 >  > zdrawiam
 >  > K
 >  >
 >
 > W Suse nic nie musisz ręcznie kopiować. Wydaj komendę make install w katalogu ze skompilowanym
 > xródłem i powinno grac. O nadpisanie starego kernela nie musisz się bać. SuSE ma odpowiednie
 > zabezpieczenia. Na dodatek również Grub sie sknfiguruje przy okazji.

kaczka79

  • Gość
Problem z instalacja Jadra w suse 10.0
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-18, 11:23:17 »
 >  > W Suse nic nie musisz ręcznie kopiować. Wydaj komendę make install w katalogu ze
 > skompilowanym
 >  > xródłem i powinno grac. O nadpisanie starego kernela nie musisz się bać. SuSE ma
 > odpowiednie
 >  > zabezpieczenia. Na dodatek również Grub sie sknfiguruje przy okazji.
 >
Dzieki,
sprawdze i dam znac czy dziala :)

pozdrawiam
K


kaczka79

  • Gość
Problem z instalacja Jadra w suse 10.0
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-09-18, 16:23:14 »
Generalnie modules install zadzialal, ale jest jedna kwestia ktora mnie martwi (moze jest jakies rozwiazanie?) chodzi o to ze w /lib/modules nastepuje nadpisanie modulów poprzedniej wersji jadra (przed kompilacja) i w zasadzie popelnienie bledu podczas konfiguracji moze doprowadzic do tego ze system sie nie odpali. Czy w zwiazku mozna tak zainstalowac jadro aby moduly nie byly nadpisywne ?
K