Nowe posty

Autor Wątek: Shell i BNC na Slackware??  (Przeczytany 349 razy)

Styks

  • Gość
Shell i BNC na Slackware??
« dnia: 2006-09-02, 14:17:58 »
Witam.
Jestem raczej zielony jesli chodzi o linuxa. jak dotad poznałem tylko Mandrake\\'a. A potrzebuje linuxa do komputera w knajpie, do oddtwarzania mp3\\'jek. Problem polega na tym ze ten komp to zabytek intel 200 Mhz 32 Mb. Prosilbym o radę:
- jaki linux (!potrzebny interfejs graficzny dla barmanek!)?
- jaki program do oddtwarzaniu mp3 (pod system j.w.)?
- czy lepsza bedzie dystrybucja uruchamiana z dyskietki/plyty czy instalowana na dysku?

Dzieki za wszelka pomoc.

  • Gość
Shell i BNC na Slackware??
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-02, 15:46:12 »
2006-09-02 14:17:58 Styks napisał:

> Witam.
 > Jestem raczej zielony jesli chodzi o linuxa. jak dotad poznałem tylko Mandrake\\'a. A potrzebuje
 > linuxa do komputera w knajpie, do oddtwarzania mp3\\'jek. Problem polega na tym ze ten komp to
 > zabytek intel 200 Mhz 32 Mb. Prosilbym o radę:
 > - jaki linux (!potrzebny interfejs graficzny dla barmanek!)?
 > - jaki program do oddtwarzaniu mp3 (pod system j.w.)?
 > - czy lepsza bedzie dystrybucja uruchamiana z dyskietki/plyty czy instalowana na dysku?
 >
 > Dzieki za wszelka pomoc.
 >
 > Proponuję DSL (Damn Small Linux), chodzi nawet na 486DX i 16 MB RAM-u.
 > Z odtwarzaniem mp3 nie będzie problemu bo ma xmms, interfejs graficzny to fluxbox tak że barmanki też sobie poradzą :)
 > http://www.damnsmalllinux.org/

  • Gość
Shell i BNC na Slackware??
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-03, 12:02:39 »
Dla samych mp3 to proponuje oczywiscie RH 7.1 - zapindziela na starych maszynach. Do dzisiaj korzystają z niego wytwórnie filmowe, które potrzebują czegoś małego i potężnego.

Oczywiście wymaga kilku dostosowań - m.in. wgrania bibliotek do mp3. Ale śmiga szybciej niż dzisiejsze systemy na nowych sprzętach :-)
Tak więc moja rada to Red Hat 7.1

  • Gość
Shell i BNC na Slackware??
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-03, 12:10:12 »
A tak wogóle to dla samych MP3 najbardiej polecam BeOS\\'a 5 MAX. Bardzo szybki i ma już obsługę multimediów. Jedno ale - trza dodać jeszcze 32 MB ramu, bo nie ruszy gdy masz mniej niż 64.

Inna sprawa to także do MP3 możesz zainstalować darmową wersje QNX\\'a. Biblioteki graficzne zajmują 128 KB w pamięci :-) Trzeba przez \\"Install Packages\\" doinstalować biblioteki mp3.

Lepiej użyć czegoś innego niż linux - bo gdy zależy Ci na prostocie obsługi i konfiguracji to dystrybucje dla minimalistow Cię mogę troszeczkę załamać.

NOX5TRON

  • Gość
Shell i BNC na Slackware??
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-09-02, 12:01:48 »
Witam, mam dostep do serwera, jest to Slacware, i jestem ciekaw cyz moge na nim zrobić konto shell i bnc?? jesli tak to byłbym wdzieczny za jakis opis jak to zrobic. z gory dziekuje.