Nowe posty

Autor Wątek: DNS + revdns a "domena z subdomeny" (record A)  (Przeczytany 1880 razy)

NOX5TRON

  • Gość
DNS + revdns a "domena z subdomeny" (record A)
« dnia: 2006-09-02, 12:01:48 »
Witam, mam dostep do serwera, jest to Slacware, i jestem ciekaw cyz moge na nim zrobić konto shell i bnc?? jesli tak to byłbym wdzieczny za jakis opis jak to zrobic. z gory dziekuje.

krik

  • Gość
DNS + revdns a "domena z subdomeny" (record A)
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-02, 11:05:38 »
Witam. Od razu mowie ze nie mam wiedzy na ten temat, a moja przygoda wlasnie sie rozpoczyna.
   Otoz mam domene x.pl i teraz mam mozliwosc przekierowania y.x.pl (subdomeny) z panelu na konkretne IP.
Do tego juz doszedlem wszystko smiga.
Teraz na tym komputerze z IP y.x.pl jest Linux (lol) i chodzi o to, by podpiac te przekierowanie subdomeny do revDNS (ktory nie jest nawet zainstalowany itd.) czy jest mozliwosc ustawienia na tym komputerze revDNS dla tak ustawionej domeny ? Czy tez trzeba to robic na komputerze przekierowujacym ?
Wydaje mi sie ze na tym do ktorego jest ustawione przekierowanie (na IP) y.x.pl , niestety nie mam odpowiedniej wiedzy na ten temat i nie wiem czy bede potrzebowal tylko revDNSa (no wlasnie i co tam musze ustawic i skad go wziac - czy jest w pakiecie jakims czy raczej jest to oddzielny program - interesuje mnei tylko kompilacja ze zrodel)

Tak jak pewnie widac rozchodzi sie o ustawienie revDNS'a dla tego przekierowania y.x.pl na komputerze do ktorego jest przekierowany - co w jakich plikach nalezy pozmieniac ? (dodatkowe pytanie skad wziac revdns - ale pewnie z tym juz poradze :P)


szogunek

  • Gość
DNS + revdns a "domena z subdomeny" (record A)
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-04, 12:19:32 »
troche zarkeciles o co ci chodzi ale jezeli dobrze zrozumialem to masz gdzies jakis server z do ktorego zaparkowana masz domene. i chcialbys do tego miec jeszcze revDNS za ktory nie odpowiadasz ty tylko twoj operator, wiec do niego musisz sie zglosic ze chcesz obslugiwac revDNS u siebie. i revDNS i DNS w linuxie jest obslugiwany przez program ktory sie nazywa named i jest standardowo w kazdej distro. no chyba ze se zrobisz revDNS. i sobie ustawisz jako DNS. ale tylko ty bedziesz widzial swojego revDNS

krik

  • Gość
DNS + revdns a "domena z subdomeny" (record A)
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-05, 07:54:16 »
2006-09-04 12:19:32 szogunek napisał:

> troche zarkeciles o co ci chodzi ale jezeli dobrze zrozumialem to masz gdzies jakis server z do
 > ktorego zaparkowana masz domene. i chcialbys do tego miec jeszcze revDNS za ktory nie
 > odpowiadasz ty tylko twoj operator, wiec do niego musisz sie zglosic ze chcesz obslugiwac
 > revDNS u siebie. i revDNS i DNS w linuxie jest obslugiwany przez program ktory sie nazywa named
 > i jest standardowo w kazdej distro. no chyba ze se zrobisz revDNS. i sobie ustawisz jako DNS.
 > ale tylko ty bedziesz widzial swojego revDNS

Teraz serwer jest hostowany u uslugodawcy, ale nie widze zeby na wezwanie IP2HOST zwrocilo cokolwiek, wiec moze jest od razu ustawione tak zebym mogl postawic sobie revDNS'a
Domena jest na innym DNSie utrzymywana, zrobione jest jedynie jej przekierowanie na IP tej oto maszyny, teraz chce na tej maszynie ta domene (przekierowane tylko IP) podczepic revDNSem do IP tej maszyny (zeby w druga strone tez zamienialo) - powtarzam teraz nie ma zadnego HOSTA ten numer IP, a named'a tez nie ma (slackware) - dziwne ...