Nowe posty

Autor Wątek: Win XP SP2 i Linux + internet (współdzielony...)  (Przeczytany 347 razy)

Ettercap

  • Gość
Win XP SP2 i Linux + internet (współdzielony...)
« dnia: 2006-09-02, 11:09:08 »
Witam
Jakiś czas temu zainstalowałem SuSE 10.1 i mam następujący problem: Yast po włączeniu jakiegokolwiek aktualizatora, instalatora itp. zamyśla się i nie da się go wyłączyć :(
Potrzebuję dodać jako źródło instalacji pewien FTP ale po włączeniu Yast zaczyna myśleć i nic mu z tego nie wychodzi :(
Jak chcę zainstalować dodatkowe oprogramowanie z płyty instalacyjnej, równierz przez Yast\\'a, ten zaczyna odczytywanie informacji o pakietach i nie ma chęci by kończyć. Da się coś zrobić żeby działał?
Pozdrawiam

Małolat

  • Gość
Win XP SP2 i Linux + internet (współdzielony...)
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-02, 11:58:40 »
2006-09-02 11:09:08 Ettercap napisał:

> Witam
 > Jakiś czas temu zainstalowałem SuSE 10.1 i mam następujący problem: Yast po włączeniu
 > jakiegokolwiek aktualizatora, instalatora itp. zamyśla się i nie da się go wyłączyć :(
 > Potrzebuję dodać jako źródło instalacji pewien FTP ale po włączeniu Yast zaczyna myśleć i nic
 > mu z tego nie wychodzi :(
 > Jak chcę zainstalować dodatkowe oprogramowanie z płyty instalacyjnej, równierz przez Yast\\'a,
 > ten zaczyna odczytywanie informacji o pakietach i nie ma chęci by kończyć. Da się coś zrobić
 > żeby działał?
 > Pozdrawiam


Ponoć to jakiś błąd jest. Czytałem że trza op instalacji jak najszybciej zrobić update. Nie dodawaj nic tylko zupdatuj zobie yasta.

opioom

  • Gość
Win XP SP2 i Linux + internet (współdzielony...)
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-03, 20:31:25 »
2006-09-02 11:09:08 Ettercap napisał:

> Witam
 > Jakiś czas temu zainstalowałem SuSE 10.1 i mam następujący problem: Yast po włączeniu
 > jakiegokolwiek aktualizatora, instalatora itp. zamyśla się i nie da się go wyłączyć

W przypadku 10.1 to nie dziwne.
http://www.susek.info/suse.php/content/view/596/42/
zainstaluj łaty, podobne problem się rozwiązuje.

Ettercap

  • Gość
Win XP SP2 i Linux + internet (współdzielony...)
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-10, 00:35:14 »
Eh walczyłem z nim długo, raz już prawie wyszło a raz nie, ale teraz nie chciałbym formatować \\"/\\", więc czy jest możliwość zupdateowania go bez formata?

  • Gość
Win XP SP2 i Linux + internet (współdzielony...)
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-09-02, 09:30:43 »
Cześć :-)

Na jednym laptopie (a włąściwie - laptopie mojej kobietki, co tłumaczy ilość laptopów w tej konfiguracji bez posądzania mnie o zawirowania w tym temacie ;-) mamy WinXP (Service Pack 2) oraz internet (bezprzewodowy iPlus na PCMCIA). Chciałbym zainstalować na drugim laptopie Linuxa (taki najtańszy Acer 2430 -> CeleronM 1,5G itp.), natomiast najistotniejsza sprawa to pytanie, czy łącząc oba komputery przez karty sieciowe, istnieje mozliwość ich komunkowania się oraz - co najistotniejsze - udostępniania przez lapa z WinXP łącza internetowego tak, by ten z Linuxem był w stanie z niego równocześnie korzystać (no ten iPlus to dla nas jedyny sposób na neta :-) ? Ewentualnie - którą dystrybucję Linuxa wybrać, aby ta sztuczka miała sznse na sukces :-) ?
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!