Nowe posty

Autor Wątek: WIN vs LINUX  (Przeczytany 3063 razy)

szantymen

  • Gość
WIN vs LINUX
« dnia: 2006-08-30, 07:42:07 »
Witam,

Chciałem prosić o pomoc w konfiguracji minimalista, chcę założyć listę do której użytkownicy będą mogli zapisywać się/wypisywać samodzielnie, poprzez wysłanie maila z zawartym w tytule poleceniem subscribe/unsubscribe. Listę założyłem, jednak nie potrafię jej odpowiednio skonfigurować, jakie wpisy mam dodać do configa, żeby rozwiązać problem? Dodam, że przeszukałem już google, jednak nie znalazłem odpowiedzi. Eksperymentowałem także z różnymi ustawieniami security i status jednak bez powodzenia.

Z góry dzięĸi za wszelką pomoc.

Gorson

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-29, 23:01:06 »
Witam!
No więc tak od początku swojej kariery z komputerem miałem zawsze windows. mam już swoje lata i chciałbym coś zmienic zastanawiałem się na linuxem na stałem co o tym sądzicie? Myślałem o mandrive 2005, tylko obiawam sie tego że nie wszystkie programy których obecnie uzywam bedą działały na linuxie no i jeszcze jeden problem mam innych członków komputera którzy nie są zabardzo zaawansowani. Proszę o rade czy przezucic się na stałe na LINUXA??

chmooreck

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-29, 23:18:04 »
2006-08-29 23:01:06 linuxer napisał:

> Proszę o rade czy przezucic się na stałe na LINUXA??

Ta decyzje bedziesz musial podjac sam... na pewno nie zaczynaj od formatowania partcji z windowsem ;-)

Zainstaluj sobie linuxa obok.. zobaczysz co chodzi, jak chodzi i czy ci sie podoba
Potem zdecydujesz...

Co do wyboru dystrybucji - slyszalem rozne rzeczy na temat mandrivy, najlepiej poszperaj najpierw troche w sieci, odwiedz np. http://jakilinux.org, http://linuxsoftware.cz/pl
porozgladaj sie troche...

P.S. Koniecznie przeczytaj http://rtfm.killfile.pl - zebysmy sie lepiej rozumieli w przyszlosci ;-)

Kaka

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-29, 23:19:50 »
2006-08-29 23:01:06 linuxer napisał:

> Witam!
 > No więc tak od początku swojej kariery z komputerem miałem zawsze windows. mam już swoje lata i
 > chciałbym coś zmienic zastanawiałem się na linuxem na stałem co o tym sądzicie? Myślałem o
 > mandrive 2005, tylko obiawam sie tego że nie wszystkie programy których obecnie uzywam bedą
 > działały na linuxie no i jeszcze jeden problem mam innych członków komputera którzy nie są
 > zabardzo zaawansowani. Proszę o rade czy przezucic się na stałe na LINUXA??

Mozesz mieć linuksa obok windowsa. Dla ciebie może być linuks a dla ''innych członków komputera'' windows.

Ja się przeżuciłem 3 miesiące temu z wina do linuksa i nie żałuje. Miałem problemy z konfiguracją itp ale przetrwałem. Miałem nawet taki moment kiedy już trzymałem w ręku pytke XP żeby go ponownie zainstalować ale się nie poddałem. Teraz nie chciałbym powracać do XP choć znam się na nim. Wole linuksa!

Jeśli chodzi o dystrybucje to ja polecam Debiana ( www.debian.linux.pl ). Zapewne dużo osób powie, że Debian jest trudny ale ja nie miałem ''poważniejszych'' problemów z jego instalacją konfiguracją itp. Trzeba tylko mieć dobre chęci i troche wolnego czasu żeby się ''nauczyć'' obsługiwać nowy system - bo linux to nie to samo co windows - linux jest leprzy! ;-)

Pozdrawiam!

Małolat

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-29, 23:25:24 »
Lepiej byś zrobił instalując Mdv 2006 bo ma nowszy soft i wogóle. Ogólnie mimo wszystko linux jest naprawde lepszy od windows.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-29, 23:32:25 »
2006-08-29 23:01:06 linuxer napisał:

> Witam!
 > No więc tak od początku swojej kariery z komputerem miałem zawsze windows.

Ja jeszcze zdążylem zaliczyc DOSa z NC i przez 10 min. popatrzyć na UNIKSA

mam już swoje lata
a kto nie ma :-)

 i
 > chciałbym coś zmienic zastanawiałem się na linuxem na stałem co o tym sądzicie?

Dobry pomysł!

Myślałem o
 > mandrive 2005, tylko obiawam sie tego że nie wszystkie programy których obecnie uzywam bedą działały na linuxie

Na temat uruchamiania programów window$owych na linuksie, oraz o ich zamiennikach znajdziesz w sieci wiele informacji. Nie ma sensu zakładać kolejnego wątku na ten temat.  


>no i jeszcze jeden problem mam innych członków komputera którzy nie są
 > zabardzo zaawansowani. Proszę o rade czy przezucic się na stałe na LINUXA??

I własnie dlatego proponuję Ci najpierw wypróbowanie jakiegoś liveCD, np. Knoppix.( więcej info na http://www.google.pl/linux ).

Jak ci się spodoba, to wtedy proponuję zainstalowanie linuksa, np. Mandrivy albo SuSE obok windowsa, będziesz miał wtedy dwa systemy. Trzymaj winę na dysku przynajmniej do czasu az sie nauczysz sam konfigurować połaczenie z internetem na linuksie, oraz dopóki będą ci niezbędnie potrzebne programy windowsowe.

Linux to nowe wyzwanie: nie trzeba się go bać, trzeba się z nim zmierzyć!

PoWoDzEnIa !!!!!!!!!!!!!!!!!
-----------------------------------------------------------------
BTW: Co/kto to jest "członek komputera" ?
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Gorson

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-29, 23:45:03 »
A co myślicie o Ubuntu?? dużo znajomych mi go poleca

Gorson

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-29, 23:46:00 »
A co myślicie o Ubuntu?? dużo znajomych mi go poleca

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-30, 07:16:24 »
2006-08-29 23:46:00 linuxer napisał:

> A co myślicie o Ubuntu?? dużo znajomych mi go poleca
 >
 > Bardzo przyjemny.
 > Jeśli nie boisz się konsoli to polecam Gentoo. Jak już postawisz system i go dostroisz do swoich potrzeb to nie ma nic lepszego. No i dokumentację ma najlepszą ze wszystkich dystrybucji ( a parę używałem :) do tego także po polsku.
 > Jeszcze rada: gdybyś się zdecydował to odpuść sobie instalator instaluj z palca wg handbooka.  

Gorson

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-30, 17:28:25 »
A nie uważacie że to nie będzie dla mnie zabardzo zaawansowane:P

kmp

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-08-30, 17:35:12 »
2006-08-29 23:46:00 linuxer napisał:

> A co myślicie o Ubuntu?? dużo znajomych mi go poleca
 >

Jesli polecaja i na dodatek SAMI UZYWAJA, to jak najbardziej. Generalnie staraj sie zainstalowac to, co maja znajomi, bo latwiej uzyskasz od nich pomoc :)


Kaka

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-30, 20:34:15 »
2006-08-30 17:28:25 linuxer napisał:

> A nie uważacie że to nie będzie dla mnie zabardzo zaawansowane:P

Nie bój się zainstalować linuxa - linux nie gryzie ;-). W razie czego coś sprawdzisz w necie zapytasz kumpli itp.

Gdy ja instalowałem Debiana to przydał mi się koppix żeby coś sprawdzić w necie itp. Radze żebyś pozostawił sobie windows na wszelki wypadek - zawsze się może przydać.



Pozdro!

Gorson

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-30, 23:52:02 »
Przeglądając strony znalazłem zrzuty z ekranu. O co w tym chodzi to są jakieś motywy? Gdzie można takie ściągnąc:)

  • Gość
WIN vs LINUX
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-08-31, 07:14:03 »
2006-08-30 23:52:02 linuxer napisał:

> Przeglądając strony znalazłem zrzuty z ekranu. O co w tym chodzi to są jakieś motywy? Gdzie
 > można takie ściągnąc:)
 >
 > Jest tego całe mnóstwo. Np tu masz dla KDE:
http://www.kde-look.org/
 Takie same strony są dla Gnome i XFCE, tylko zamiast kde w adresie wstawiasz gnome lub xfce.
 > Jeszcze tutaj jest od metra:http://themes.freshmeat.net/browse/930/