Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: !!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!  (Przeczytany 11348 razy)

marek_merlin

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« dnia: 2005-11-24, 15:35:42 »
No to mam duzy problem z linuxem.

Jestem totalnie zielony w linuxie więc kupiłem sobie SUSE 10.0 na początek. W ramach testu postanowiłem odpalic sobie płytkę live. Wszystko się adnie zbootowało wybrałem z listy SUSE LIVE. i zaczęło się. Mianowici pojawił się ekran z jakimiś czterema ikonkami (monitor, klawiatura itd.) Ostatnia (i podświetlona) była ikonka przedstawiająca chyba dysk twardy. I teraz tak: nic się nie dzieje (lamka dysku nie pracuje, plyta się nie kręci). Wyświetla mi się w rogu napis PRESS ESC FOR MORE DETAILS. Nacisnąłem i pojawiła mi sie konsola (chyba), z której ni jak nie można wyjść i nadal nic się nie dzieje. Próbowałem wszytsko powtarzać kilka razy. Co jest?? Może macie jakąś odpowiedź.

PS Na dysku mam ktualnie Windows XP

marek_merlin

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-24, 15:55:11 »
PS2 Na konsoli 3 razy przewijaja się jakieś teksty odnośnie pamięci i za każdym razem przewinięcie kończy się błedem: \\"Out Of Memory: Killed (coś) 1508 (rm). Mam jakies 1GB na dysku. A tam gdziem ma Win to ok 400MB> Mam 256MB RAM i nie mam partycji SWAP.

marek_merlin

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-24, 17:35:21 »
PS3 (coś)=process

dazgo

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-24, 08:25:10 »
Witam!
Mam problem z neostrada a konkretnie z firmware do Speedtouch 330 (czarny)
Zrobiłem wszystko jak należy ale przy uruchamianiu neostrada_tp start wyskakuje mi jedno "nieudane" ładowanie firmware do modemu. Konkretnie to jest coś takiego, że ...
.../modem_run nie ma takiego pliku lub katalogu.
Proszę o pomoc jak wgrać ręcznie firmware do modemu.
Zastrzegam, że jestem laikiem i dopiero zaczynam pracę z linuksem
System : Free Mandriva 2006, Sempron 2 64-bit 2500+...
Proszę o pomoc na forum lub mail: dazgo@gazeta.pl

Xax79

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-24, 12:34:26 »
2005-11-24 08:25:10 dazgo napisał:

> Zrobiłem wszystko jak należy ...
Ciekawe spostrzezenie. Ale skoro nie dziala to widocznie cos spaprales :)
A tak w ogole to co zrobiles ? Moze jakiegos linka do opisu wg ktorego postepowales bo watpie zebys to robil z glowy, tym bardziej ze:

> Zastrzegam, że jestem laikiem i dopiero zaczynam pracę z linuksem

Nie wiem czy gorzej masz Ty czy ja, bo nie wiem jak Ci to wytlumaczyc tak zeby bylo prosto. Ja rowniez ostatnio wpadlem w szpony monopolisty tepsy i rowniez mam modem speedtouch 330. Neostrade postawilem w jakies 15 minut, nie liczac kompilacji kernela. Tylko ze w odroznieniu od Ciebie mojego kompa napedza Gentoo ale to nie jest powodem ze u mnie dziala a u Ciebie nie.

A wiec:
- po pierwsze - co do jasnej ciasnej zrobiles ? Nie wiem czemu wszyscy mysla ze tutaj sa magowie i wrozki (w mniejszej liczbie, ale sa), ktorzy na haslo "Nie dziala mi XYZ" beda rwac sie do odpowiedzi z gotowym rozwiazaniem. Napisz jakie kroki poczyniles.

- po drugie - odpwiedz pierwej na pierwsze to bedzie po drugie ... a w sumie to po trzecie.

Pzdr.

dazgo

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-24, 14:08:08 »
zrobilem konfiguracje zgodnie z tepsa, wczesniej zainstalowalem wszystko co potrzebne - biblioteki itp. bylo ./instalacja ./konfiguracja i kicha :(



2005-11-24 12:34:26 Xax79 napisał:

> 2005-11-24 08:25:10 dazgo napisał:
 >
 > > Zrobiłem wszystko jak należy ...
 > Ciekawe spostrzezenie. Ale skoro nie dziala to widocznie cos spaprales :)
 > A tak w ogole to co zrobiles ? Moze jakiegos linka do opisu wg ktorego postepowales bo watpie
 > zebys to robil z glowy, tym bardziej ze:
 >
 > > Zastrzegam, że jestem laikiem i dopiero zaczynam pracę z linuksem
 >
 > Nie wiem czy gorzej masz Ty czy ja, bo nie wiem jak Ci to wytlumaczyc tak zeby bylo prosto. Ja
 > rowniez ostatnio wpadlem w szpony monopolisty tepsy i rowniez mam modem speedtouch 330.
 > Neostrade postawilem w jakies 15 minut, nie liczac kompilacji kernela. Tylko ze w odroznieniu
 > od Ciebie mojego kompa napedza Gentoo ale to nie jest powodem ze u mnie dziala a u Ciebie nie.
 >
 > A wiec:
 > - po pierwsze - co do jasnej ciasnej zrobiles ? Nie wiem czemu wszyscy mysla ze tutaj sa
 > magowie i wrozki (w mniejszej liczbie, ale sa), ktorzy na haslo "Nie dziala mi XYZ"
 > beda rwac sie do odpowiedzi z gotowym rozwiazaniem. Napisz jakie kroki poczyniles.
 >
 > - po drugie - odpwiedz pierwej na pierwsze to bedzie po drugie ... a w sumie to po trzecie.
 >
 > Pzdr.

Maciek_Rutecki

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-11-24, 15:44:25 »
2005-11-24 14:08:08 dazgo napisał:

> zrobilem konfiguracje zgodnie z tepsa, wczesniej zainstalowalem wszystko co potrzebne -
 > biblioteki itp. bylo ./instalacja ./konfiguracja i kicha :(
 
Czyli co zrobiłeś?

http://rtfm.killfile.pl/

--
Maciek

amdfanatyk

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-11-24, 16:20:05 »
google i speedtouchconf

krzysztof.wloskowicz

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-11-25, 22:11:53 »
2005-11-24 15:44:25 Maciek_Rutecki napisał:

> 2005-11-24 14:08:08 dazgo napisał:
 >
 > > zrobilem konfiguracje zgodnie z tepsa, wczesniej zainstalowalem wszystko co potrzebne -
 >  > biblioteki itp. bylo ./instalacja ./konfiguracja i kicha :(
 >  
 > Czyli co zrobiłeś?
 >
 > http://rtfm.killfile.pl/
 >
 > --
 > Maciek

krzysztof.wloskowicz

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-11-25, 22:26:59 »
2005-11-24 15:44:25 Maciek_Rutecki napisał:

> 2005-11-24 14:08:08 dazgo napisał:
 >
 > > zrobilem konfiguracje zgodnie z tepsa, wczesniej zainstalowalem wszystko co potrzebne -
 >  > biblioteki itp. bylo ./instalacja ./konfiguracja i kicha :(
 >  
 > Czyli co zrobiłeś?
 >
 > http://rtfm.killfile.pl/
 >
 > --

 > Maciek

Jezeli próbujesz dopiąc neostradę do Mandrivy to będzie problem :
1. pliki instalacyjne na płycie z tepsy były testowane i działają na Auroxie.
2. program instalacyjny szuka modułów ,które nie są rozpakowane -instalowane w trakcie instalacji Mandrivy. Trzeba się zalogować jako root , olać czerwony ekran i ostrzeżenie, nautilusem odszukać moduły ppp* .ko.tg i przede wszystkim moduł usb_ohci.ko.tg - to jest moduł wsparcia dla usb , jeżeli nieodnajdziesz go , to poszukaj innego zestawu instalacyjnego Mandrivy. Bez tego pliku nic nie ruszy. Wystarczy ,że po odpaleniu ./ifconfig -a na liście nie znajdziesz połaczenia typu ppp i to już wystarczy Mandriva nie wystartuje z neostradą. Jeżeli te informacje pokrywają się z Twoimi obserwacjami daj znać. A wogóle odnoszę wrażenie różne zestawy instalacyjne różnie się zachowują , nie ma jednolitego standardu,
krzysiek
krzysztof.wloskowicz@port.allianz.pl

gentoo437

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-11-26, 00:13:23 »
JAK TE DEBILE NIE ODPOWIEDZĄ CI PO LUDZKU TO JA TO NAPISZĘ :) 1.SKRYPT NEOSTRADY JEST DO DUPY NIOA LE JAK JUŻ Z NIEGO INSTALOWAŁEŚ TO JAKOŚ TO PRZE ŻYJEMY. 2. TERAZ ŚCIĄGNIJ OFICJLNE STREOWNIKI DO MODEMU ROZPAKUJ PLIK Z NIMI WEJDZ ZA POMOCĄ KONSOLI DO FOLDERU ZE STEROWNIKAMI WPISZ "./ CONFIGURE" PÓŹNIEJ POCZEKAJ CHWIĘ JAK NAPISY PRZESTAN SIĘ PRZEWIJAĆ WPISZ "MAKE" A PÓŹNIEJ JESZCZE "MAKE INSTALL" I POCZEKAJ CHWILĘ, NETA PÓŹNIEJ URUCHOM JUŻ ZE SKRYPTU NEOSTRADY WPISUJĄC "NEOSTRADA_TP START"
NAPISZ W RAZIE PROBLEMU. PZDR.

2005-11-24 08:25:10 dazgo napisał:

> Witam!
 > Mam problem z neostrada a konkretnie z firmware do Speedtouch 330 (czarny)
 > Zrobiłem wszystko jak należy ale przy uruchamianiu neostrada_tp start wyskakuje mi jedno
 > "nieudane" ładowanie firmware do modemu. Konkretnie to jest coś takiego, że ...
 > .../modem_run nie ma takiego pliku lub katalogu.
 > Proszę o pomoc jak wgrać ręcznie firmware do modemu.
 > Zastrzegam, że jestem laikiem i dopiero zaczynam pracę z linuksem
 > System : Free Mandriva 2006, Sempron 2 64-bit 2500+...
 > Proszę o pomoc na forum lub mail: dazgo@gazeta.pl

gentoo437

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-11-26, 00:20:12 »
SPOSÓB DZIAŁA NA 100%. TEPSA CHYBA W TYCH SWOICH STEROWNIKACH MA SKISZONE I DLA TEGO TRZEBA ŚCIĄGAĆ OFICJALNE STERY. a tu bezpośredni link do tych sterowników : http://prdownloads.sourceforge.net/speedtouch/speedtouch-1.3.1.tar.gz?download

2005-11-26 00:13:23 gentoo437 napisał:

> JAK TE DEBILE NIE ODPOWIEDZĄ CI PO LUDZKU TO JA TO NAPISZĘ :) 1.SKRYPT NEOSTRADY JEST DO DUPY
 > NIOA LE JAK JUŻ Z NIEGO INSTALOWAŁEŚ TO JAKOŚ TO PRZE ŻYJEMY. 2. TERAZ ŚCIĄGNIJ OFICJLNE
 > STREOWNIKI DO MODEMU ROZPAKUJ PLIK Z NIMI WEJDZ ZA POMOCĄ KONSOLI DO FOLDERU ZE STEROWNIKAMI
 > WPISZ "./ CONFIGURE" PÓŹNIEJ POCZEKAJ CHWIĘ JAK NAPISY PRZESTAN SIĘ PRZEWIJAĆ WPISZ
 > "MAKE" A PÓŹNIEJ JESZCZE "MAKE INSTALL" I POCZEKAJ CHWILĘ, NETA PÓŹNIEJ
 > URUCHOM JUŻ ZE SKRYPTU NEOSTRADY WPISUJĄC "NEOSTRADA_TP START"
 > NAPISZ W RAZIE PROBLEMU. PZDR.
 >
 > 2005-11-24 08:25:10 dazgo napisał:
 >
 > > Witam!
 >  > Mam problem z neostrada a konkretnie z firmware do Speedtouch 330 (czarny)
 >  > Zrobiłem wszystko jak należy ale przy uruchamianiu neostrada_tp start wyskakuje mi jedno
 >  > "nieudane" ładowanie firmware do modemu. Konkretnie to jest coś takiego, że
 > ...
 >  > .../modem_run nie ma takiego pliku lub katalogu.
 >  > Proszę o pomoc jak wgrać ręcznie firmware do modemu.
 >  > Zastrzegam, że jestem laikiem i dopiero zaczynam pracę z linuksem
 >  > System : Free Mandriva 2006, Sempron 2 64-bit 2500+...
 >  > Proszę o pomoc na forum lub mail: dazgo@gazeta.pl
 >

jsu

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-11-26, 12:01:28 »
A ja sądzę, że te wszystkie ściągania, kompilacje itd trzeba najzwyczajniej olać. Mandriva (wcześniej Mandrake) ma to do siebie, że sterowniki do SpeedToucha (Sagema też) ma na płytach instalacyjnych. Instalacja jest banalna. Jako początkujący zapewne wybierzesz tryb graficzny. Zatem zrób tak:
1. Otwórz Centrum Sterowania:
Menu->System->Konfiguracja->Konfiguracja komputera.
2. Wybierz sekcję: Sieć i Internet
3. Wybierz w prawym panelu Konfiguracja nowego interfejsu sieciowego (ikona z ołówkiem)
4. Wybierz połączenie ADSL
Dalej dasz sobie radę, bo modem powinien zostać wykryty i pojawić się na liscie urządzeń.  Wypełnij formularze zgodnie z danymi rejestracyjnymi. Po zakończeniu procedury powinieneś mieć połączenie z Internetem.
Gdybyś jednak coś spaprał to w sekcji Sieć i Internet wybierz: Usuwanie interfejsu (to będzie ppp+) i zacznij konfigurację od nowa.
Na koniec w sekcji Bezpieczeństwo skonfiguruj Osobistą zapore sieciową (odznacz Wszystko i zaznacz to czego naprawdę potrzebujesz) i ciesz się.
Zapewniam, że ten sposób instalacji jest prostszy i szybszy niż w Windach (ok. 5 min, chyba że trzeba połaczyć się ze stroną rejestracyjną, to wtedy dłużej).
Nie martw się o pliki sterowników, czy czegoś tam. Instalator sam poprosi o włożenie odpowiedniej płyty.
Jeszcze raz powtórzę: Wszystko co niezbędne do instalacji jest na płytach Mandrivy. Płyty od TPSA nie dotykać!
Pozdrawiam i życzę powodzenia w boju.
(jsu)

gentoo437

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-11-26, 14:02:07 »
u mnie ten graficzny sposób nie działał. kompilacja sterowników jest najlepsza i najpewniejsza. pozdr.

2005-11-26 12:01:28 jsu napisał:

> A ja sądzę, że te wszystkie ściągania, kompilacje itd trzeba najzwyczajniej olać. Mandriva
 > (wcześniej Mandrake) ma to do siebie, że sterowniki do SpeedToucha (Sagema też) ma na płytach
 > instalacyjnych. Instalacja jest banalna. Jako początkujący zapewne wybierzesz tryb graficzny.
 > Zatem zrób tak:
 > 1. Otwórz Centrum Sterowania:
 > Menu->System->Konfiguracja->Konfiguracja komputera.
 > 2. Wybierz sekcję: Sieć i Internet
 > 3. Wybierz w prawym panelu Konfiguracja nowego interfejsu sieciowego (ikona z ołówkiem)
 > 4. Wybierz połączenie ADSL
 > Dalej dasz sobie radę, bo modem powinien zostać wykryty i pojawić się na liscie urządzeń.
 > Wypełnij formularze zgodnie z danymi rejestracyjnymi. Po zakończeniu procedury powinieneś mieć
 > połączenie z Internetem.
 > Gdybyś jednak coś spaprał to w sekcji Sieć i Internet wybierz: Usuwanie interfejsu (to będzie
 > ppp+) i zacznij konfigurację od nowa.
 > Na koniec w sekcji Bezpieczeństwo skonfiguruj Osobistą zapore sieciową (odznacz Wszystko i
 > zaznacz to czego naprawdę potrzebujesz) i ciesz się.
 > Zapewniam, że ten sposób instalacji jest prostszy i szybszy niż w Windach (ok. 5 min, chyba że
 > trzeba połaczyć się ze stroną rejestracyjną, to wtedy dłużej).
 > Nie martw się o pliki sterowników, czy czegoś tam. Instalator sam poprosi o włożenie
 > odpowiedniej płyty.
 > Jeszcze raz powtórzę: Wszystko co niezbędne do instalacji jest na płytach Mandrivy. Płyty od
 > TPSA nie dotykać!
 > Pozdrawiam i życzę powodzenia w boju.
 > (jsu)
 >

amdfanatyk

  • Gość
!!! znowu neostrada - firmware - POMOCY !!!
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-11-26, 14:04:16 »
2005-11-26 00:13:23 gentoo437 napisał:

> JAK TE DEBILE NIE ODPOWIEDZĄ CI PO LUDZKU TO JA TO NAPISZĘ :)

gentoo437 jestes glupia jebana ciota i w dodatku smierdzisz kupa; wypierdalaj!