System > Inne

Update kernela

(1/3) > >>

CMT:
Mam pytanko natury egzystencjalnej: Gdzie BASH przechowyje informacje o zmiennej PATH?

Mam nadzieję, że dobrze sformułówałem pytanie. CHodzi mi o to, gdzie można dopisać coś, żeby na stałe znalazło się w zmiennej PATH. Gdy wpisuję np. export PATH=\\"$PATH:/home/dav/gry\\" to po ponownym uruchomieniu konsoli już mojego wpisu nie ma...

I drugie pytanie:

Jak zrobić dyskietkę startową, która po reinstalacji Windy 98 przywróci mi LILO na miejsce?


jk33:
2005-06-04 16:21:06 CMT napisał:

> Mam pytanko natury egzystencjalnej: Gdzie BASH przechowyje informacje o zmiennej PATH?
 >
 > Mam nadzieję, że dobrze sformułówałem pytanie. CHodzi mi o to, gdzie można dopisać coś, żeby na
 > stałe znalazło się w zmiennej PATH. Gdy wpisuję np. export PATH=\\"$PATH:/home/dav/gry\\"
 > to po ponownym uruchomieniu konsoli już mojego wpisu nie ma...
 >
dopisz ta linijke na
koniec pliku .bash_profile
w katalogu domowym.

xis:
2005-06-04 16:21:06 CMT napisał:

 > Jak zrobić dyskietkę startową, która po reinstalacji Windy 98 przywróci mi LILO na miejsce?
 >

Sprawdź czy masz polecenie \\'mkbootdisk\\' (jako root).
Po zrobieniu takiej dyskietki wystarczy załadować z niej jądro i po zalogowaniu się do systemu przywrócić lilo komendą \\'lilo\\'.

Małolat:
Witam! mam debiana woody 3.1 z jądrem 2.2.20 :. Czy da się jakoś łatwo zupdatować kernala do wersji 2.4? myśle tu oczywiście o czymś w stylu: "apt-get kernel-upgrade' nie chce go kompilować itp. bo jestem zielony i bym couś jeszcze zepsuł. ave.

Małolat:
2005-06-04 14:42:05 Małolat napisał:

> Witam! mam debiana woody 3.1 z jądrem 2.2.20 :

poprawka mam kernela 2.2.20 compact (ale czy to ma jakieś znaczenie?)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej