Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: [Praca] Szczecin Programista  (Przeczytany 367 razy)

noctivus

  • Gość
[Praca] Szczecin Programista
« dnia: 2006-07-25, 15:21:12 »
Witam. Jeżeli taki temat już był to sorry. Szukałem na google i na tym forum ale nie umiałem znaleźć.

Mam firewall na serwerze napisany w iptables. Są tam regułki zabezpieczające np. przed skanowaniem SYN/FIN:

iptables -A INPUT -p tcp --tcp-flags SYN,FIN SYN,FIN -m limit --limit 10/s --limit-burst 4 -j LOG

chciałbym aby każdy numer IP (który zostanie \\"złapany\\" na skanowaniu portów SYN/FIN a także wyświetlony w logach systemowych) dodawał się automatycznie do pliku z banami. Ten plik wyglądałby tak:
iptables -A INPUT -s xxx.xxx.xxx.xxx -j DROP

Czy jest możliwe napisanie skryptu, który automatycznie dopisywałby do pliku z banami numer IP, który został \\"złapany\\" na skanowaniu portów ?

*******
Nie znam się za bardzo na bashu więc musiałem się zapytać na jakimś forum.
Nie wiem czy napisałem to zrozumiale....
Z góry dziękuję
Pozdrowienia

xis

  • Gość
[Praca] Szczecin Programista
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-26, 09:59:23 »
2006-07-25 15:21:12 noctivus napisał:

> Witam. Jeżeli taki temat już był to sorry. Szukałem na google i na tym forum ale nie umiałem
 > znaleźć.
 >
 > Mam firewall na serwerze napisany w iptables. Są tam regułki zabezpieczające np. przed
 > skanowaniem SYN/FIN:
 >
 > iptables -A INPUT -p tcp --tcp-flags SYN,FIN SYN,FIN -m limit --limit 10/s --limit-burst 4 -j
 > LOG
 >
 > chciałbym aby każdy numer IP (który zostanie \\"złapany\\" na skanowaniu portów SYN/FIN a
 > także wyświetlony w logach systemowych) dodawał się automatycznie do pliku z banami. Ten plik
 > wyglądałby tak:
 > iptables -A INPUT -s xxx.xxx.xxx.xxx -j DROP
 >
 > Czy jest możliwe napisanie skryptu, który automatycznie dopisywałby do pliku z banami numer IP,
 > który został \\"złapany\\" na skanowaniu portów ?
 >
 > *******
 > Nie znam się za bardzo na bashu więc musiałem się zapytać na jakimś forum.
 > Nie wiem czy napisałem to zrozumiale....
 > Z góry dziękuję
 > Pozdrowienia

Przy \\'-j LOG\\' możesz również (o ile dobrze pamiętam) zdefiniować postać linii z logiem. Taki log wędruje do sysloga/metaloga (zależy co masz) jeśli ten jest odpowiednio skonfigurowany.
To daje Ci zaplecze do napisania prostego skryptu, który czytałby plik z logiem i - jeśli trafi na odpowiedni format loga - wykonywałby odpowiednie działania.
Powinieneś przestudiowac dokumentację iptables (żeby znaleźć opcję do formatowania logu), zainteresować się np. poleceniem tail (zwłaszcza opcją -f) oraz grep (i wyrażeniami regularnymi).
Tyle tylko, że nie pamiętam dokładnie czy taka opcja do formatowania loga jest w iptables (nawet jak jej nie ma to sobie poradzisz z grepem).
Powodzenia

isof

  • Gość
[Praca] Szczecin Programista
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-25, 09:31:41 »
Oferta pracy na stanowisku:

Programista

Miejsce pracy: Szczecin

Wymagania:
wykształcenie wyższe techniczne, kierunkowe;
znajomość języków Pascal, Java, C++, XML;
znajomość systemu Linux, Windows;
komunikatywność i umiejętność pracy w grupie;
mile widziani także tegoroczni absolwenci.

Oferujemy:
atrakcyjne warunki finansowe;
elastyczny czas pracy;
pracę w doświadczonym i profesjonalnym zespole;
możliwości rozwoju zawodowego, poznania nowych technologii;
pomoc w zakwaterowaniu dla osób zamiejscowych.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego na adres: praca@isof.pl.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych Dz. U Nr 133 poz. 883)”.